🚨 اخبار ارز دیجیتال

موسس صرافی شکست خورده رمزارز Thodex در ترکیه بازداشت شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

موسس و مدیر عامل سابق Thodex سرانجام دو سال پس از توقف فعالیت صرافی به ترکیه آورده شد.

داستان صرافی ارز دیجیتال Thodex ترکیه همچنان ادامه دارد و بنیانگذار آن در نهایت دو سال پس از توقف تجارت این پلتفرم به خانه بازگشت.

کوین تلگراف ترکیه گزارش داد که فالک فاتح اوزر، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Sodex از آلبانی به ترکیه مسترد شده است.

خبرگزاری دولتی ترکیه گزارش داد که پلیس محلی بلافاصله مرد ۲۷ ساله ای را که در ۲۰ آوریل وارد فرودگاه استانبول شده بود، به اتهام کلاهبرداری و پولشویی بازداشت کرد.

بر اساس گزارش ها، هواپیمای اوزر صبح از تیرانا پایتخت آلبانی بلند شد و روز پنجشنبه در فرودگاه استانبول به زمین نشست. پلیس فرودگاه استانبول اوزر را به محض ورود او بازداشت کرد. موسس بازداشت شده تحت معاینات پزشکی قرار می گیرد و سپس به ایستگاه پلیس استانبول منتقل می شود.

مربوط: متفکر ۳.۴ میلیارد دلار سرقت بیت کوین جاده ابریشم به یک سال زندان محکوم شد

ورود اوزر به ترکیه تقریباً دو سال پس از آن صورت می‌گیرد که صرافی Thodex به‌دلیل گزارش‌هایی مبنی بر یورش پلیس به دفاتر آن در ۲۲ آوریل ۲۰۲۱، معاملات و برداشت‌های ناگهانی را متوقف کرد. ترکیه با حداقل ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال از Thodex به سرقت رفته است. متعاقباً اینترپل اخطاریه قرمزی را برای اوزر صادر کرد که گویا به آلبانی گریخت.

در آگوست ۲۰۲۲، حدود یک سال پس از سقوط Thodex، موسس فراری در آلبانی دستگیر شد. علاوه بر این، پلیس ترکیه ۶۲ نفر را به ظن کلاهبرداری خروج از شرکت Thodex بازداشت کرد و همچنین برادر مدیر عامل را که در آن زمان مفقود شده بود، دستگیر کرد.

مجله: کریپتو توییتر فایر تالار مشاهیر: وکیل پرو XRP جان دیتون ۱۰ برابر بیت کوین، ۴ برابر اتریوم

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا