اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار ۷.۵ میلیون دلار “طرح کلاهبرداری وقیحانه” به ۸ سال زندان محکوم شد

راندال کراتر میلیون‌ها دلار از دست رفته قربانیان طرح کریپتو متقلبانه‌اش را بازپرداخت می‌کند و پس از گذراندن ۱۰۰ ماه در زندان قبل از آزادی تحت ۳ سال نظارت آزاد می‌شود.

کلاهبردار محکوم، راندال کراتر، بنیانگذار “سکه بزرگ من”، به ۱۰۰ ماه زندان محکوم شد و به پرداخت بیش از ۷.۶ میلیون دلار به قربانیان طرح کلاهبرداری محکوم شد.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در ۳۱ ژانویه گفت که کراتر توسط قاضی دنیس کاسپر از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ماساچوست محکوم شده است.

این حکم تقریباً شش ماه پس از محکومیت کراتر توسط هیئت منصفه فدرال در ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۲ به چهار فقره کلاهبرداری از طریق سیم، سه مورد تراکنش غیرقانونی پول و یک مورد مربوط به انجام یک تجارت انتقال پول غیرمجاز صادر شد.

My Big Coin که توسط کراتر در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد، بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به‌صورت کاذب به‌عنوان یک سرویس پرداخت ارز دیجیتال به بازار عرضه شد تا قربانیان را فریب دهد.

کراتر ادعا کرد که سکه من بیگ کوین یک ارز دیجیتال کاملاً کاربردی با پشتوانه طلا است و این پلتفرم به Mastercard وابسته است.

کراتر همچنین “My Big Coin Exchange” را معرفی کرد که به عنوان یک صرافی رمزنگاری تبلیغ می شود که در آن سکه ها را می توان با دلار آمریکا و سایر ارزهای فیات مبادله کرد.

عکسی از حساب کاربری لینکدین Randall Crater.تصویر: لینکدین

بیشتر ۷.۶ میلیون دلاری که کریتر و تیم بازاریابی او به دست آوردند برای یک خانه، چند ماشین و بیش از یک میلیون دلار در عتیقه جات، آثار هنری و جواهرات خرج کردند.

راشل رولینز، دادستان ایالات متحده، در بیانیه ای گفت که آسیب این دهانه باعث آسیب شدید و مشکلات مالی برای قربانیان شده است.

“برای نزدیک به چهار سال، آقای کراتر یک طرح وقیحانه کلاهبرداری انجام داد که سرمایه گذاران و مشتریانی را که به او و تجارت جعلی او اعتماد کرده بودند شکار کرد و منجر به خسارت بیش از ۷.۵ میلیون دلار به قربانیان شد.”

“دروغ ها و فریب های او صدمات، درد و سختی های واقعی را بر زندگی ۵۵ قربانی و خانواده های آنها وارد کرده است. آنها توسط آقای کراتر مدیریت می شوند و برای سبک زندگی مجلل او تامین مالی می شوند.” انجام دهید، او افزود.

مربوط: ۸۰۰ قربانی کلاهبرداری Bitconnect ‘انبوه’ ۱۷ میلیون دلار غرامت دریافت کردند

پس از محکومیت، کریتر همچنان به بیگناهی خود ادامه داد و در یک ویدیوی یوتیوب در ۲۱ اکتبر ۲۰۲۲ شهادت داد که کارت اعتباری My Big Coin واقعا وجود داشته است و سرمایه گذار چندین بار تحت سوگند از این کارت استفاده کرده است.

شکایت علیه کراتر در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز شد، زمانی که قاضی سابق دادگاه منطقه ماساچوست، ریا زوبل، علیه درخواستی مبنی بر رد شکایتی که توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) آغاز شده بود، رای داد.

کمی بعد از ۱۹ فوریه ۲۰۱۹، وزارت دادگستری به طور رسمی علیه این دهانه شکایت کیفری ارائه کرد.

پس از ۱۰۰ ماه تصدی کریتر در زندان، وی برای سه سال آینده واجد شرایط آزادی تحت نظارت خواهد بود.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا