اخبار ارز دیجیتال

در بحبوحه رکود سولانا NFT، عملکرد بازار بسته می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پلتفرم دلیل بسته شدن را فاش نکرده است، اما Solana NFT اخیراً در بهترین حالت خود عمل نکرده است.

Formfunction، یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر Solana (SOL)، تعطیلی خود را پس از تنها 13 ماه فعالیت در میان قیمت‌ها و حجم معاملات NFT‌های Solana پایین اعلام کرد.

Formfunction در 15 مارس اعلام کرد که پس از “بحث های فراوان و بررسی دقیق”، “نمی تواند به کار خود ادامه دهد” و در 29 مارس “تعطیل خواهد شد”.

دلیل دقیق بسته شدن پلتفرم در این اطلاعیه فاش نشده است.

رئیس انجمن و بازاریابی در Formfunction با نام مستعار “Magellan” زمزمه کرد در 15 مارس، یکی از بنیانگذاران و تیم گفتند که “احتمالاً در حال رفتن به مسیرهای جدیدی خارج از ارزهای دیجیتال هستند.” [and the] SOL Space»، اما جزئیات بیشتری ارائه نشد.

Cointelegraph برای اظهار نظر با بنیانگذاران Formfunction مت لیم و کاترین لیو تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی نداد.

بسته شدن بازار دقیقا یک سال پس از راه اندازی آن در 3 فوریه 2022 انجام می شود. مطابق با در آن زمان، با وجود «بازار خرس خشن»، فروش آن به 5 میلیون دلار رسید.

مدت کوتاهی پس از راه اندازی این پلت فرم، در مارس 2022، این پلتفرم توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) Variant Fund، با تامین مالی سایر شرکت های VC Solana Ventures، Canonical Crypto، Pear VC، Palm Tree Crew Crypto و OpenSea Ventures هدایت می شود. همچنین یک دور بذر 4.7 میلیون دلاری جمع آوری کرد.

از زمانی که Formfunctions راه اندازی شد، فضای گسترده تر Solana NFT از نظر حجم و پایین ترین قیمت همراه با افت قیمت SOL کاهش یافته است.

ارقام جمع‌آورکننده داده Solana NFT SolanaFloor نشان می‌دهد که شاخص NFT‌های «خوب» در بلاک چین، کاهش ۷۵ درصدی قیمت بر حسب دلار را از اوایل فوریه ۲۰۲۲ نشان می‌دهد.

قیمت دلار شاخص قیمت Prime NFT Solana پس از 01/01/2022. منبع: کف سولانا

خریداران روزانه NFT سولانا نیز در 12 ماه گذشته کند شده اند. طبق داده‌های CryptoSlam، خریداران منحصر به فرد روزانه در حال حاضر حدود 7000 نفر هستند که تقریباً نیمی از میانگین اوایل سال 2022 است.

از مارس 2022، سولانا تعداد کمتری خریداران NFT منحصر به فرد در روز (آبی) دیده است و فروش روزانه به کمتر از 4 میلیون دلار کاهش یافته است. سس: کریپتو اسلم!

قیمت SOL نیز از زمان راه اندازی Formfunction به شدت کاهش یافته است، به طوری که SOL در اوایل سال 2022 حدود 100 دلار معامله می شود و اکنون در حدود 19 دلار معامله می شود که بیش از 80 درصد کاهش یافته است.

قیمت SOL به دلیل سقوط FTX در نوامبر 2022 به شدت آسیب دید و از آن زمان برای به دست آوردن مجدد شتاب تلاش کرده است. سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، یک سرمایه گذار اولیه در بلاک چین سولانا بود.

مربوط: آیا «قاتل اتریوم» آینده ای دارد؟ انجمن کریپتو چه می گوید

به نظر می رسد مجموعه NFT قابل توجهی که برای اولین بار بومی سولانا بود، پلتفرم را رها می کند.

دسامبر گذشته، DeGods و y00ts – دو تا از بهترین پروژه‌های Solana NFT – اعلام کردند که اتریوم و Polygon را برای “کاوش در فرصت‌های جدید” پل می‌کنند و مجموعه را قادر می‌سازند به رشد خود ادامه دهند.نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا