🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانکداری به آرامی در حال مرگ است – مدیران سابق TradFi توضیح می دهند که چرا به ارزهای دیجیتال می پیوندند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کوین تلگراف با مدیران ارشد سابق صنعت مالی سنتی که به سمت ارزهای رمزنگاری شده حرکت کرده اند صحبت کرد. آیا آنها برمی گردند؟

با وجود بسیاری از اقدامات نظارتی در ایالات متحده و زمستان جاری ارزهای دیجیتال، مدیران سابق TradFi که اکنون با ارزهای دیجیتال کار می کنند، گفتند که قصد ندارند به تجارت بانکی قدیمی خود بازگردند.

در عوض، بانکداران سنتی سابق که به ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند، نسبت به آینده این صنعت خوش‌بین هستند و این واقعیت را دوست دارند که امکان نوآوری واقعی را فراهم می‌کند.

لیزا وید، مدیرعامل DigitalX یکی از این مدیران است که در دسامبر ۲۰۲۱ به ارزهای دیجیتال روی آورد. او قبلاً رئیس نوآوری و پایداری بانک ملی استرالیا (NAB)، یکی از چهار بانک بزرگ استرالیا بود.

وید به کوین تلگراف گفت که صنعت کریپتو نسبت به بخش بانکداری آزادی بیشتری برای پذیرش ریسک‌های نوآورانه دارد.

بسیار واضح است که راه آهن مالی Web3 آینده است. نوآوری در داخل سخت است، بنابراین ما با آتش در شکم خود از کشتی می پریم.

وید معتقد است که ارزهای دیجیتال در چند سال آینده در همه جا حاضر خواهند شد و اظهار می دارد که “درست مانند ESG، ارزهای دیجیتال در دهه آینده یا بیشتر به جریان اصلی تبدیل خواهند شد.”

او اضافه کرد: “من به صنعت ارزهای دیجیتال رفتم تا چیزی عالی بسازم.” […] به گونه ای که بانک ها نمی توانند. ”

به طور مشابه، گای دیکینسون، مدیر عامل پلت فرم تجارت کربن BetaCarbon، در سال ۲۰۲۲ به عنوان خزانه دار سابق HSBC استرالیا از نقش اجرایی سودآور بانکی خود بازنشسته شد.

او گفت: «من به فضای Web3 نقل مکان کردم زیرا فضای اعتبارات کربن و بازارهای محیطی به راحتی قابل دسترسی نبود و Web3 دسترسی به بازار را فراهم کرد.

برای دیکینسون، انگیزه پشت این رفتار پول نبود، بلکه دنبال کردن رضایت شخصی بود.

او گفت: “این کار سودآورتر نیست. اما بسیار رضایت بخش تر است.” او افزود که مشاغل مالی سنتی مانند گذشته ایمن نیستند.

صنعت بانکداری به آرامی رو به زوال است. اخراج مداوم و کاهش کارایی فنی، بسیاری از مشاغل خدمات حرفه ای را در معرض خطر قرار می دهد. در شرایط فعلی، مدیران بانکی همیشه هدف قرار دارند.

سایمون دیکسون، مدیر عامل پلتفرم سرمایه گذاری BnkToTheFuture، به کوین تلگراف گفت که در سال ۲۰۱۱ قبل از ایجاد یک “کسب و کار اوراق بهادار رمزنگاری تنظیم شده” تلاش کرد تا یک بانک سنتی ایجاد کند.

دیکسون گفت که تحقیقات او در مورد راه اندازی یک بانک سنتی نشان داد که این واقعاً یک ریسک بزرگ است.

“زمانی که ما برای مجوز خود درخواست دادیم، رگولاتور گفت که ما باید وجوه خود را در یک بانک ذخیره کسری جداگانه نگهداری کنیم و تنها در صورتی سود می‌بریم که از وجوه مشتریان خود مانند هر بانک دیگری استفاده کنیم.”

بعداً در همان سال، دیکسون بیت کوین (BTC) را کشف کرد و با این واقعیت که «وجوه در اختیار خود نگهداری می‌شوند، به صورت همتا به همتا استفاده می‌شوند و توسط ریاضیات و کد یک ذخیره کامل پشتیبانی می‌شوند» شیفته مزرعه برنج شد.

مربوط: نظرسنجی Nomura: سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال می خواهند، اما بدون حمایت TradFi نمی توانند

بسیاری از مدیران TradFi مدتی است که به آرامی به سمت ارزهای رمزنگاری شده رفته اند.

طبق گزارش Fortune که در جولای ۲۰۲۲ منتشر شد، دو نفر از مدیران جی پی مورگان به نام‌های اریک اولاژ و پوجا ساموئل استعفا داده‌اند تا در صنعت ارزهای دیجیتال مشغول به کار شوند.

Uregge، مدیر عامل سابق JP Morgan، تصمیم گرفت به Algorand (ALGO) به عنوان رئیس توسعه تجارت و بازار سرمایه بپیوندد.

ساموئل که قبلاً در JP Morgan ریاست تولید ایده و دیجیتالی کردن آن را بر عهده داشت، اکنون رئیس توسعه شرکت در Digital Currency Group است.

مجله: باشگاه فوتبال رئال بدفورد به رهبری پیتر مک کورمک بیت کوین را به جهان معرفی کردنویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا