اخبار ارز دیجیتال

رئیس سابق SEC شعار “کاذب” را محکوم کرد: “قانون توسط مجریان”

جان رید استارک، وکیل و کارمند سابق SEC موضعی برای دفاع از تلاش‌های اجرایی SEC در فضای کریپتو گرفته است.

یکی از مقامات سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) «لابی‌گران ارزهای دیجیتال» را متهم کرده است که اقدام اجرایی SEC را «قانون‌گذاری از طریق اجرا» نامیده‌اند و این اصطلاح را «عبارات جعلی بزرگ ارزهای دیجیتال» می‌نامند.

جان رید استارک، بدبین به رمز ارزها، مدیر سابق دفتر اجرای اینترنت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در پستی در ۲۲ ژانویه گفت که با توجه به نحوه عملکرد مقررات اوراق بهادار، این بحث “کاملاً نامناسب است.”

او استدلال کرد: “دعوای قضایی و اجرای SEC نحوه عملکرد مقررات اوراق بهادار است.”

در واقع، گروه کر تکراری RBE [Regulation by Enforcement] این نه تنها یک تلاش نادرست و مغرضانه است که برای سرمایه گذاری از کنوانسیون های آزادیخواهانه و ضد نظارتی دلسوزانه طراحی شده است، بلکه مزخرف محض است. ”

به گفته استارک، زمانی که دفتر اجرای اینترنت SEC در سال ۱۹۹۸ ایجاد شد، منتقدان گفتند که مقررات SEC بسیار مبهم است و مقررات اجرایی رشد اینترنت را متوقف می کند.

او استدلال کرد: “در آینده، اتکا به انعطاف پذیری مقررات اوراق بهادار برای نظارت بر اینترنت، موارد فاحش اولیه تر تقلب در اوراق بهادار آنلاین را از بین برد.”

او گفت: «علاوه بر این، تلاش‌های اجرایی تهاجمی SEC به صورت آنلاین راه را برای پیشرفت نوآوری مشروع هموار می‌کند و بازارها را کارآمدتر و شفاف‌تر می‌کند و در نتیجه فرصت‌های بیشتری برای موفقیت سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.»

در طی چند سال گذشته، SEC چندین شکایت حقوقی برجسته علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال مانند Ripple و LBRY تنظیم کرده است، که برخی از منتقدان پیشنهاد می‌کنند که SEC از اقدامات اجرایی برای تصویب قوانین به صورت موردی استفاده می‌کند. من از آنها خواستم که به آن برچسب بزنید به جای وضع مقررات روشن.

استوارت آلدروتی، مشاور عمومی ریپل نیز در پستی در ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲، این رویکرد را زیر سوال برد و با استناد به فروپاشی برجسته FTX و سرایت مرتبط با آن، BlockFi ادعا می‌کند که ارائه می‌کند.

با این حال، به نظر آقای استارک، کمیسیون بورس و اوراق بهادار مطابق با قانون عمل می کند و به نتایج مطلوب در دادگاه اشاره می کند.

آقای استارک گفت: «در واقع، دادگاه‌ها طیف گسترده‌ای از شکایت‌های SEC مربوط به پیشنهادات مربوط به ارزهای دیجیتال را تأیید کرده‌اند. در واقع، SEC حتی یک دعوای حقوقی را در ۱۲۷ اقدام اجرایی مرتبط با ارز دیجیتال که قبلاً ارائه کرده است، از دست نداده است.»

رویکرد SEC به ندرت به طور نامناسب گسترش می یابد، و همچنین شامل تلاش های متقلبانه برای اجرای SEC نمی شود.

وی افزود: «در عوض، SEC معمولاً الزامات اساسی قوانین اوراق بهادار فدرال را به طور معقول و عقل سلیم در شرایط و فناوری های جدید و در حال تحول بازار اعمال می کند.

تیموتی کرادل، کارمند سابق سلسیوس و مدیر فعلی امور نظارتی در گروه هوش بلاک چین، به توییت استارک پاسخ داد و گفت که مقررات شفاف در نهایت بهتر از مقررات اجباری است.

او گفت: «من با این ادعا موافقم، اما آیا درخواست از SEC و CFTC برای صدور دستورالعملی مانند FinCEN در سال ۲۰۱۹ بیش از حد است؟»

کرادل افزود: “اگر Big Crypto می گوید که به قوانین واضحی نیاز دارد، منطقی است که تنظیم کننده ها در ارتباطات رسمی خود، مانند راهنمایی، شفاف سازی کنند که قوانین آنها در مورد ارزهای دیجیتال اعمال می شود. آیا اینطور است؟”

مربوط: CFTC متهم به “تنظیم آشکار از طریق اجبار” در مورد پرونده Oki DAO است

کریس هیز، عضو سابق هیئت مشاوران ائتلاف بلاک چین PA نیز گفت: طبیعت دیجیتال در بلاک چین ”

“با در نظر گرفتن این اطلاعات و در نظر گرفتن تفاوت‌های فنی که بر نگهداری، فروش ثانویه، و زمان/ساختارهای تسویه در مقایسه با اوراق بهادار سنتی تاثیر می‌گذارد، نحوه عملکرد این توکن‌ها تحت قانون ۳۳، من قانونی را پیشنهاد می‌کنم که می‌توانید از آن پیروی کنید.”نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا