اخبار ارز دیجیتال

خود را آماده کنمدیر عامل سابق Mt.Gox فقط یک «ماشین حساب کوچک» برای آماده شدن برای آزمایش داشت

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

به نظر می‌رسد که مارک کارپلز با عجیب‌وغریب‌های اخیر سام بنکمن فرید، زمانی که ادعا می‌کرد 20000 صفحه شواهد را تنها با یک «ماشین‌حساب ساده» در زمان بازداشت پیش از محاکمه مرور کرده است، مشابهت دارد.

مدیرعامل سابق FTX Mark Karpeles، مدیر عامل سابق صرافی سقوط کرده Mt. به نظر می‌رسد که او دلسوزی کمی برای Sam Bankman Freed دارد.

کارپلس در پستی در 13 سپتامبر در X (توئیتر سابق) نوشت: «زمانی که در سال 2015 دستگیر شدم، بیشترین قدرت محاسباتی من یک ماشین حساب ساده (+-*/√) بود.

آقای کارپلس در دو نوبت جداگانه در سال 2015 به ظن اختلاس حدود 3 میلیون دلار از وجوه مشتریان Mt.Gox دستگیر شد.

کارپلس از یک «ماشین حساب کوچک» مطمئنی که در فروشگاه زندان خریده بود برای تأمین وثیقه استفاده کرد و در نهایت از تمامی اتهامات اختلاس و خیانت در امانت پاک شد.

او گفت: من در مجموع 11 ماه و 15 روز را در بازداشت موقت گذراندم، اما تا حدود هفت یا هشت ماه بعد به مدارک دسترسی نداشتم.

آقای کارپلس با استفاده از وسایل به دست آمده از کمیساریای زندان، از پوشه ها و برچسب ها برای ایجاد فهرستی از تمام شواهدی که توسط وکلایش برای او ارسال شده بود، استفاده کرد که همه آنها در یک پرونده بسیار پیچیده هشت صفحه ای گردآوری شده بود. او گفت که در بسته بندی شده است. .

کارپلس گفت که در ابتدا قصد داشت آن را با چرتکه، یک ابزار شمارش قدیمی که از مهره های لغزنده برای انجام جمع و تفریق استفاده می کند، امتحان کند. چرتکه تنها مورد موجود در لیست بود که می توانست به محاسبات کمک کند. خوشبختانه، یک نگهبان زندان به او گفت که می تواند از ماشین حساب در پرونده حسابداری استفاده کند، که او را از سردرد نجات داد.

او توضیح داد: “من حدود 120 دلار خرج کردم و بهترین ماشین حسابی را که داشتند خریدم. آن ماشین حساب به دلایلی می توانست اضافه، تفریق، ضرب، تقسیم، جذر، و اضافه/حذف مالیات بر فروش شود. دکمه هایی روی آن وجود داشت.”

مربوط: آشوب در کوه Gox: 4 سال بعد

چهار سال پس از دستگیری اولیه او در آگوست 2015، اعلام شد که کارپلز سرانجام از تمام اتهامات اختلاس و خیانت در امانت تبرئه شد و گفت که این “همه به لطف آن ماشین حساب کوچک بود” و وکلای او “البته کارهای زیادی را انجام دادند.” از تلاش”. “با تشکر از زحمات شما.”

اظهارات کارپلز چند روز پس از آن است که وکیل سام بنکمن-فرید درخواست آزادی او را ارائه کرد و استدلال کرد که دسترسی ضعیف بانکمن-فرید به اینترنت مانعی جدی برای آماده سازی او برای محاکمه آینده است.

Bankman Freed در حال حاضر با 12 اتهام جنایی روبرو است که در دو محاکمه که قرار است در 2 اکتبر 2023 و 11 مارس 2024 آغاز شود، تقسیم خواهد شد. او در تمام اتهامات خود بیگناه است.

سوال بزرگ: آمار مرگ و میر ناشی از ارز مجازی چه شد؟


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا