🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس سابق FTX ایالات متحده ۵ میلیون دلار برای شرکت نرم افزاری جدید کریپتو جمع آوری می کند

برت هریسون حدود دو ماه قبل از اعلام ورشکستگی گروه FTX، FTX US را ترک کرد و دلیل آن “شکاف” در روابط خود با SBF بود.

به گزارش بلومبرگ، رئیس سابق FTX US یک شرکت نرم افزاری ارزهای دیجیتال جدید راه اندازی کرده است که ۵ میلیون دلار از سرمایه گذاران متعدد جمع آوری کرده است.

برت هریسون، رئیس FTX ایالات متحده از می ۲۰۲۱ تا سپتامبر ۲۰۲۲، استارت آپ نرم افزاری جدیدی را با حمایت Coinbase Ventures و Circle Ventures راه اندازی کرده است. SALT Fund، Motivate VC، P2P Validator، Third Kind Venture Capital، Shari Glazer از Kalos Labs و Anthony Scaramucci نیز در دور اولیه شرکت کردند.

استارت آپ جدید او به نام Architect نرم افزار معاملاتی را برای مؤسسات بزرگی که به دنبال دسترسی به بازار ارزهای دیجیتال هستند، توسعه خواهد داد. او به بلومبرگ گفت که امیدوار است این معمار “به مردم اجازه دهد تا اعتماد خود را در تجارت در این صنعت به دست آورند.”

هریسون ماه‌ها قبل از سقوط شرکت تحت رهبری سهل‌انگیز سام بنکمن فرید، که ریاست صرافی جهانی ارزهای دیجیتال FTX و چندین شرکت دیگر تحت اختیار آن را بر عهده داشت، FTX را راه‌اندازی کرد. FTX US یکی از حدود ۱۳۰ شرکت تحت گروه FTX است که در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد.

در یک تاپیک طولانی در توییتر در ۱۴ ژانویه، هریسون توضیح داد که چرا صرافی ارزهای دیجیتال را ترک کرد. او ادعا کرد که رابطه او با بانکمن-فرید “شروع به نشان دادن شکاف” کرد و مدیر عامل سابق FTX هر زمان که با درگیری مواجه می شد “ناامنی کامل و سازش ناپذیری” از خود نشان می داد.

مربوط: گزارش: FTX از سکه متورم Sam Bankman-Fried سود برد

Bankman-Fried با هشت اتهام جنایی و تا ۱۱۵ سال زندان برای اتهاماتی از جمله کلاهبرداری از سرمایه گذاران و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی مواجه است. در ۵ ژانویه، او در تمام اتهامات بیگناه است.

در نیمه دوم سال ۲۰۲۲، سرمایه‌های مخاطره‌آمیز کریپتو با ضربه زدن به بازار نزولی شروع به خشک شدن کرد. به نظر می رسد که سقوط FTX و پیامدهای آن فشار بیشتری را بر افزایش سرمایه وارد می کند زیرا بازار ارزهای دیجیتال با واقعیت جدیدی روبرو است. طبق گزارش بلومبرگ، هریسون در ابتدا قصد داشت ۱۰ میلیون دلار برای Architect با ارزش ۱۰۰ میلیون دلار جمع آوری کند.نویسنده: Sam Bourgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا