اخبار ارز دیجیتال

رئیس سابق FTX ایالات متحده 5 میلیون دلار برای شرکت نرم افزاری جدید کریپتو جمع آوری می کند

برت هریسون حدود دو ماه قبل از اعلام ورشکستگی گروه FTX، FTX US را ترک کرد و دلیل آن “شکاف” در روابط خود با SBF بود.

به گزارش بلومبرگ، رئیس سابق FTX US یک شرکت نرم افزاری ارزهای دیجیتال جدید راه اندازی کرده است که 5 میلیون دلار از سرمایه گذاران متعدد جمع آوری کرده است.

برت هریسون، رئیس FTX ایالات متحده از می 2021 تا سپتامبر 2022، استارت آپ نرم افزاری جدیدی را با حمایت Coinbase Ventures و Circle Ventures راه اندازی کرده است. SALT Fund، Motivate VC، P2P Validator، Third Kind Venture Capital، Shari Glazer از Kalos Labs و Anthony Scaramucci نیز در دور اولیه شرکت کردند.

استارت آپ جدید او به نام Architect نرم افزار معاملاتی را برای مؤسسات بزرگی که به دنبال دسترسی به بازار ارزهای دیجیتال هستند، توسعه خواهد داد. او به بلومبرگ گفت که امیدوار است این معمار “به مردم اجازه دهد تا اعتماد خود را در تجارت در این صنعت به دست آورند.”

هریسون ماه‌ها قبل از سقوط شرکت تحت رهبری سهل‌انگیز سام بنکمن فرید، که ریاست صرافی جهانی ارزهای دیجیتال FTX و چندین شرکت دیگر تحت اختیار آن را بر عهده داشت، FTX را راه‌اندازی کرد. FTX US یکی از حدود 130 شرکت تحت گروه FTX است که در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد.

در یک تاپیک طولانی در توییتر در 14 ژانویه، هریسون توضیح داد که چرا صرافی ارزهای دیجیتال را ترک کرد. او ادعا کرد که رابطه او با بانکمن-فرید “شروع به نشان دادن شکاف” کرد و مدیر عامل سابق FTX هر زمان که با درگیری مواجه می شد “ناامنی کامل و سازش ناپذیری” از خود نشان می داد.

مربوط: گزارش: FTX از سکه متورم Sam Bankman-Fried سود برد

Bankman-Fried با هشت اتهام جنایی و تا 115 سال زندان برای اتهاماتی از جمله کلاهبرداری از سرمایه گذاران و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی مواجه است. در 5 ژانویه، او در تمام اتهامات بیگناه است.

در نیمه دوم سال 2022، سرمایه‌های مخاطره‌آمیز کریپتو با ضربه زدن به بازار نزولی شروع به خشک شدن کرد. به نظر می رسد که سقوط FTX و پیامدهای آن فشار بیشتری را بر افزایش سرمایه وارد می کند زیرا بازار ارزهای دیجیتال با واقعیت جدیدی روبرو است. طبق گزارش بلومبرگ، هریسون در ابتدا قصد داشت 10 میلیون دلار برای Architect با ارزش 100 میلیون دلار جمع آوری کند.نویسنده: Sam Bourgi

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا