اخبار ارز دیجیتال

مدیر محصول سابق Coinbase در پرونده تجارت داخلی به گناه خود اعتراف کرد

دادستان های ایالات متحده این مورد را به عنوان اولین پرونده تجارت داخلی در ارزهای دیجیتال طبقه بندی کرده اند.

مدیر محصول سابق Coinbase Global Inc.، Ishan Wahi، به دو اتهام توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی در پرونده‌ای که دادستان‌های ایالات متحده آن را به عنوان اولین پرونده تجارت داخلی مربوط به ارزهای رمزنگاری شده برنج می‌دانند، اعتراف کرد.

بر اساس گزارش رویترز، دادستان ها ادعا کردند که وحی اطلاعات شخصی خود را در رابطه با اعلام قریب الوقوع Coinbase در مورد یک دارایی دیجیتال جدید که کاربران را قادر به تجارت می کند، به برادرش نیکیل و دوستش سامیر رامانی فاش کرده است. این اعلامیه بعداً ارزش ملک را افزایش داد و به نیکیل و سامیر رامان اجازه داد حداقل ۱.۵ میلیون دلار سود غیرقانونی داشته باشند. نیکیل واهی و رامانی قبل از اعلام کوین بیس متهم به استفاده از کیف پول بلاک چین اتریوم (ETH) برای خرید و تراکنش دارایی های دیجیتال شدند.

ایشان وحی در جریان جلسه دادگاه فدرال منهتن در روز سه شنبه اعتراف کرد: «می دانستم که سمیر رامانی و نیکیل وحی از این اطلاعات در تصمیمات تجاری خود استفاده خواهند کرد. او افزود: «اختلاس و به گردش درآوردن دارایی های کوین بیس اشتباه بود.

به عنوان بخشی از معامله، ایشان وحی موافقت کرد که به ۳۶ تا ۴۷ ماه حبس محکوم شود. قرار است جلسه محاکمه او در ۱۰ مه برگزار شود. برادر وی نیکیل وحی قبلاً به جرم خود اعتراف کرده و به ۱۰ ماه زندان محکوم شده است، اما رامانی همچنان متواری است. گزارش شده است که Coinbase یافته های تحقیقات داخلی در مورد معاملات خود با دادستان ها را به اشتراک گذاشته است.

مرتبط: صرافی‌های کریپتو به دنبال محکومیت‌های اخیر با معاملات خودی مقابله می‌کنند

در ۱۰ ژانویه، کوین تلگراف گزارش داد که نیکیل وحی، برادر ایشان وحی به جرم توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم به ۱۰ ماه زندان محکوم شد. نیکیل وحی در ماه سپتامبر به اتهام وارد شدن به معامله ای بر اساس اطلاعات محرمانه ای که از برادرش ایشان وحی به دست آورده بود، اعتراف کرد.

در مورد نیکیل وحی، دادستان های ایالات متحده به دلیل کسب سود نزدیک به ۹۰۰۰۰۰ دلار از فعالیت های غیرقانونی، مجازات ۱۰ تا ۱۶ ماه زندان را پیشنهاد کرده اند. اما وکلای مدافع او نتیجه متفاوتی را پیشنهاد کردند و استدلال کردند که نیروی محرکه او در پشت این جنایت، پرداخت هزینه تحصیلات دانشگاهی به والدینش بوده و او سابقه کیفری قبلی نداشته است.نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا