اخبار ارز دیجیتال

مدیر سابق Coinbase از SEC برای رد دادخواست معاملات داخلی انتقاد می کند

وکلای ایشان و نیکیل وحی خواستار رد شکایت شدند و ادعا کردند که کمیسیون SEC در کیفرخواست آنها “اشتباه” کرده است.

یک مدیر محصول سابق در صرافی رمزارز Coinbase در حال رد اتهامات معاملات داخلی است و وکلای او استدلال می کنند که توکن هایی که گفته می شود او معامله کرده است، اوراق بهادار نیستند.

وکلای مدافع کارمندان سابق کوین بیس، ایشان وحی و برادرش نیکیل وحی، در ۶ فوریه به دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه غربی واشنگتن شکایتی را ارائه کردند که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تحمیل شد. اتهامات.

جولای گذشته، SEC برادران و همکارشان سامیر رامانی را به دلیل تجارت داخلی متهم کرد و گفت که این سه با استفاده از نکات ایشان در مورد زمان و نام توکن ها در لیست های آینده کوین بیس، ۱.۱ میلیون دلار درآمد داشتند.

در این سند بیش از ۸۰ صفحه، وکلای دادگستری نشان دادند که SEC چگونه در اتهامات خود “اشتباه” کرده است.

آنها استدلال کردند که ارزهای رمزنگاری شده ادعایی خانواده واهی با تعریف قانونی یک اوراق بهادار مطابقت ندارد زیرا آنها “قرارداد سرمایه گذاری” ندارند. […] نوشته شده یا ضمنی،” در عوض آنها را با کارت های معاملاتی بیسبال و Beanie Babies مقایسه کنید.

وکلای برادران واحی استدلال کردند که ژتون هایی که گفته می شود آنها خریداری کرده اند شبیه کارت های فیزیکی بیس بال مانند تصویر تصویر است و می تواند هزاران دلار بفروشد. تصویر: توییتر

آنها همچنین ادعا کردند که توسعه دهنده توکن “هیچ تعهدی” در قبال خریداران بازار ثانویه ندارد و افزودند:

“اگر رابطه قراردادی صفر وجود داشته باشد، “قرارداد سرمایه گذاری” نمی تواند وجود داشته باشد. این بسیار ساده است.

وکلای دادگستری تاکید کردند که توکن‌ها همگی توکن‌های کاربردی هستند و استفاده اولیه از آن‌ها به جای یک محصول سرمایه‌گذاری، روی پلتفرم است.

هیچ توکنی مانند سهام وجود نداشت […] هدف هر توکن تسهیل فعالیت در پلتفرم زیربنایی و با انجام این کار، امکان توسعه و رشد هر شبکه بود. ”

طبق ادعای SEC، برادران واهی و رامانی حداقل ۲۵ ارز رمزنگاری شده را قبل از لیست Coinbase خریداری کرده اند که حداقل ۹ مورد از آنها اوراق بهادار بوده است.

وکلا SEC را به دلیل تشدید مقررات مقصر می دانند.

وکلای وحی، SEC را متهم به تلاشی آشکار برای “تسخیر صلاحیت نظارتی گسترده بر صنعت بزرگ جدید از طریق اقدامات اجرای قانون کردند.”

آنها گفتند که تنظیم کننده “از اختیارات کنگره برای در نظر گرفتن توکن های مورد بحث به عنوان “اوراق بهادار” برخوردار نیست، و افزودند:

«اگر SEC واقعاً معتقد است که دارایی‌های دیجیتال اوراق بهادار هستند، باید در قوانین یا سایر اقدامات عمومی که دیدگاه‌های خود را توضیح می‌دهد و راهنمایی‌هایی را به طرف‌های تنظیم‌شده درباره پیامدهای آن ارائه می‌کند، شرکت کند.

کارولین فام، کمیسر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) قبلاً در مورد “تأثیر گسترده تر” احتمالی این حادثه ابراز نگرانی کرده بود.

مربوط: آیا dYdX با تغییر توکنومیک قانون را زیر پا گذاشت؟

او گفت که اقدامات SEC به این سوال که آیا برخی از ارزهای رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند یا خیر، از طریق یک فرآیند “شفاف” توسعه “سیاست‌های مناسبی که نظر متخصصان را در بر می‌گیرد”، پرداخته نشده است.

برادران واهی و رامانی نیز توسط دادستانی ناحیه جنوبی نیویورک در ارتباط با کلاهبرداری با سیم و توطئه کلاهبرداری با سیم متهم شدند.

نیکیل به جرم خود اعتراف کرد و در ژانویه به ۱۰ ماه زندان به دلیل توطئه کلاهبرداری با سیم محکوم شد. ایشان در اوت ۲۰۲۲ اعتراف به بی گناهی کرد.

این درخواست توسط ۱۰ وکیل از ۵ شرکت حقوقی جداگانه امضا شد.

اگر درخواست رد توسط قاضی منطقه تانا لین رد شود، پرونده ادامه خواهد یافت.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا