اخبار ارز دیجیتال

رئیس سابق بانک مرکزی چین می گوید یوان دیجیتال “کم مصرف” است

رئیس کل سابق بانک مرکزی افزود که حجم تراکنش تجمعی یوان الکترونیکی تنها در دو سال از ۱۴ میلیارد دلار فراتر رفته است و افزود که نتیجه “ایده آل” نیست.

یکی از مقامات ارشد سابق بانک مرکزی چین، بانک خلق چین (PBOC)، از اینکه یوان دیجیتال چین تا حد زیادی استفاده نشده است، ابراز ناامیدی کرد.

طبق گزارش Caixin در ۲۸ دسامبر که اعلام شد، شی پینگ، مدیر تحقیقات سابق PBOC و اکنون استاد امور مالی در دانشگاه Tsinghua، در کنفرانس اخیر دانشگاه نظرات انتقادی درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) ارائه کرد.

شی اشاره کرد که در ماه اکتبر، دو سال پس از راه‌اندازی، تراکنش‌های انباشته یوان دیجیتال تنها از ۱۴ میلیارد دلار (۱۰۰ میلیارد RMB) فراتر رفت. وی با بیان اینکه نتایج ایده آل نیست، افزود: استفاده کم و بسیار غیرفعال بود.

بر اساس گزارش ژانویه PBOC، با وجود اینکه دولت به سرعت آزمایش‌ها را گسترش می‌دهد و ویژگی‌های جدید کیف پول را برای تلاش برای جذب کاربران معرفی می‌کند، تنها ۲۶۱ میلیون کاربر کیف پول‌های الکترونیکی CNY را راه‌اندازی کرده‌اند.

طبق گزارش یونیون پی چین در سال ۲۰۲۱، این میزان معادل ۹۰۳.۶ میلیون نفر در چین است که از پرداخت های موبایلی استفاده می کنند.

رئیس سابق بانک مرکزی با اشاره به توانایی ابزارهای مالی برای پرداخت و پرداخت بیشتر برای افزایش پذیرش، گفت که مورد استفاده یوان الکترونیکی “باید تغییر کند” از استفاده فعلی آن به عنوان جایگزینی برای پول نقد. مانند اتصال به پلتفرم ها.

او یوان دیجیتال را با سایر سیستم‌های پرداخت شخص ثالث در کشور، مانند WeChat Pay، Alipay و QQ Wallet مقایسه کرد که امکان سرمایه‌گذاری، وام یا وام را فراهم می‌کنند. او گفت که آنها “یک ساختار بازار پرداخت را تشکیل داده اند که نیازهای مصرف روزمره را برآورده می کند.”

برخی از برنامه های مالی شخص ثالث با e-CNY سازگار هستند، اما به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند. زی گفت: «مردم به استفاده از سرویس اصلی عادت کرده‌اند» و این تغییر را «دشوار» کرد.

چنین انتقاداتی از ابتکار دولت چین از سوی مقامات سابق نادر است و نشان می دهد که چین ممکن است به طور جدی در تلاش برای جلب توجه برای ابتکار CBDC خود باشد.

مربوط: بیش از ۱۴۰۰ شرکت چینی فعال در صنعت بلاک چین، نمایشگاه ملی کاغذ سفید

دولت به سرعت مسیر e-CNY را به چهار شهر جدید گسترش داد، آخرین مورد در دسامبر. در سپتامبر، به گوانگدونگ، پرجمعیت ترین استان، و سه استان دیگر گسترش یافت.

ویژگی های جدیدی به اپلیکیشن کیف پول e-CNY اضافه شده است تا کاربران را به موقع برای سال نو چینی جذب کند. این برنامه اکنون توانایی ارسال نسخه دیجیتالی یک بسته قرمز سنتی یا یک پاکت قرمز حاوی پول (هنگبائو) را دارد. این ویژگی یک رسم رایج در جشنواره ها است.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا