اخبار ارز دیجیتال

مدیر مالی سابق به سوء استفاده از 35 میلیون دلار برای سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال متهم شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نوین شتی در صورت محکومیت به کلاهبرداری با سیم ممکن است با 20 سال زندان روبرو شود.

نوین شتی، مدیر مالی سابق استارت‌آپ سیاتل، در 17 می در دادگاه منطقه فدرال در سیاتل به اتهام کلاهبرداری با سیم متهم شد.

بر اساس این کیفرخواست، شتی، 39 ساله، ظاهراً حدود 35 میلیون دلار از خزانه‌های این استارت‌آپ را به یک پلتفرم ارزهای دیجیتال تحت کنترل خصوصی هدایت کرده است. گزارش شده است که شتی در فوریه 2022 این پلتفرم را که به عنوان Hightower Treasury شناخته می شود، تأسیس کرد، اندکی قبل از اینکه استعفای قریب الوقوع خود را از سمت CFO به دلیل نگرانی های مربوط به عملکرد دریافت کند.

گفته می شود که شتی معادل 35 میلیون و 100 دلار را از کارفرمای خود به یک حساب مرتبط با هایتاور بین 1 تا 12 آوریل 2022 بدون اطلاع شخص دیگری در شرکت انتقال داده است. هدف احتمالی پشت این معامله اختصاص بودجه برای هایتاور برای سرمایه گذاری در بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) بازار ارزهای دیجیتال بود. طبق این قرارداد، شرکت آقای شتی 6 درصد سود دریافت می‌کند و هایتاور بقیه سهام را حفظ می‌کند و به طور بالقوه سود قابل توجهی خواهد داشت.

دادستان‌ها می‌گویند ارزش سرمایه‌گذاری‌های شتی در ارزهای دیجیتال به سرعت شروع به کاهش کرد و سرمایه‌گذاری 35 میلیون دلاری او را تا 13 می 2022 تقریباً بی‌ارزش کرد. به محض کشف این اختلاس، استارتاپ بلافاصله آن را به اداره تحقیقات فدرال (FBI) گزارش کرد و تحقیقات در مورد این موضوع را آغاز کرد. شتی در صورت محکوم شدن به کلاهبرداری با سیم ممکن است با 20 سال زندان محکوم شود. قرار است در 25 می 2023 کیفرخواست صادر شود.

مربوط: رگولاتورهای ایالتی ارزهای رمزنگاری شده تقلبی را که با عنوان «توکن‌های هوش مصنوعی الون ماسک» و «کوین‌های TruthGPT» تبلیغ می‌شوند، سرکوب می‌کنند.

در پرونده مشابهی، کوپر مورگنتا، مدیر ارشد مالی سابق شرکت کسب طلای آفریقا (AGAC)، به دلیل اختلاس بیش از 5 میلیون دلار از چندین شرکت کسب هدف ویژه (SPAC) به سه سال زندان محکوم شد. بین ژوئن 2021 و آگوست 2022، مورگنتا حدوداً 1.2 میلیون دلار به حساب های شخصی منتقل کرد و از این وجوه برای تجارت ارزهای رمزنگاری شده و ” سهام memetic” استفاده کرد که منجر به زیان های سنگین شد.

مجله: 4 کلاهبرداری رمزنگاری هوشمندانه که باید مراقب آنها باشید – معامله گر فرابورس دبی امین راد

نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا