🚨 اخبار ارز دیجیتال

ماشینسکی، مدیرعامل سابق سلسیوس، به دنبال رد شکایت FTC است

مدیر عامل سابق سلسیوس پس از متهم شدن به چندین فقره کلاهبرداری جنایی و دستکاری بازار توسط تنظیم کننده های مختلف ایالات متحده، در حال حاضر به قید وثیقه آزاد است.

الکس ماشینسکی، بنیانگذار و مدیر عامل سابق شرکت مالی ارز دیجیتال سلسیوس که اکنون ورشکسته شده است، درخواست جدیدی را برای رد “کل” شکایت کمیسیون تجارت فدرال (FTC) علیه وی ارائه می کند.

وکلای رئیس جمهور سابق سلسیوس استدلال کردند که اتهامات علیه موکلان وی ادعاهایی مبنی بر اینکه او اظهارات نادرست آگاهانه در مورد “به دست آوردن متقلبانه اطلاعات مشتری از موسسات مالی” را ارائه کرده است را تأیید نمی کند. وکلای دادگستری می گویند که این اتهامات با معیارهای ادعایی طبق قانون Gramm-Leach-Bliley (GLBA) مطابقت ندارد. این قانون ۱۹۹۹ شرکت ها را ملزم می کند که آگاهانه ادعاهای نادرستی برای جمع آوری متقلبانه اطلاعات مشتریان از موسسات مالی داشته باشند.

علاوه بر این، وکلا استدلال می‌کنند که چون ماشینسکی از سمت مدیرعامل سلسیور در ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳ استعفا داد، این شکایت نمی‌تواند ثابت کند که او قانون را “نقض” یا “تلاش برای نقض” کرده است.

FTC در ماه ژوئیه به همراه شلومی دانیل لئونگ و هانوک گلدشتاین، بنیانگذاران Celsius، سرمایه‌دار ارزهای دیجیتال ورشکسته Celsius Network را ۴.۷ میلیارد دلار جریمه کرد. شکایتی علیه بنیانگذار سلسیوس تنظیم شد. تیم حقوقی ماشینسکی نیز وکالت گلدشتاین را بر عهده داشت.

مربوط: فارنهایت برنده مناقصه خرید دارایی های شرکت مالی کریپتو سلسیوس شد

وکلا استدلال کردند که به نظر می رسد FTC پرونده خود را علیه آقای گلدشتاین تنها بر اساس این واقعیت است که او پست وبلاگ آقای سلسیوس را بازنشر کرده است. گلدشتاین گفت که این رفتار به عنوان نشانه ای از همدستی یا مشارکت در تخلف ادعایی تعبیر شده است.

سلسیوس تا زمان فروپاشی آن در سال ۲۰۲۲ یکی از بزرگترین پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو بود که توسط Mashinsky رهبری می‌شد. بنیانگذار در اواخر سپتامبر همان سال از سمت مدیرعاملی استعفا داد و تا پایان سال ۲۰۲۲، وزارت دادگستری ایالات متحده، مدیرعامل سابق را به اتهامات متعدد متهم کرد. کلاهبرداری جنایی ماشینسکی به اتهامات متعددی که علیه او مطرح شده بود، بی‌گناه شد و با قرار وثیقه ۴۰ میلیون دلاری آزاد شد.

مجله: تیفانی فانگ درجه سانتیگراد، FTX و نیویورک پست را به آتش کشید: تالار آتش

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا