اخبار ارز دیجیتال

گزارش: مقام سابق حزب کمونیست چین به دلیل “زیان های قابل توجه” در نتیجه کمک به ماینرهای رمزنگاری عذرخواهی کرد.

یکی از اعضای سابق حزب کمونیست چین، شیائو یی، با صدایی بسیار آرام از جایی که به نظر می رسید یک زندان بود صحبت کرد و به خاطر کمک به یک شرکت استخراج ارز دیجیتال در فوژو عذرخواهی کرد.

شیائو یی، دبیر سابق حزب کمونیست چین در فوژو، طی یک پخش تلویزیونی دولتی اعتراف کرد که برای حمایت از استخراج ارزهای دیجیتال «بی‌ملاحظه عمل کرده است».

در مصاحبه ای که توسط رسانه های دولتی در 8 ژانویه منتشر شد، شیائو با صدایی بسیار آرامش بخش از زندانی صحبت کرد که تصور می شد یک زندان است و به دلیل “گناهکار” بودن و ایجاد “تلفات سنگین” در فوژو عذرخواهی کرد. یک حزب کمونیست سابق چین. این مقام رسمی در ماه دسامبر گفت که بیش از 18 میلیون دلار رشوه برای یک برنامه ساخت و ساز دریافت کرده و به طور غیرقانونی پروژه ای را که شامل یک شرکت استخراج ارز دیجیتال محلی است، تبلیغ کرده است.او به اتهامات فساد اقرار کرد.

شیائو یی در حال صحبت با یک مصاحبه کننده. منبع: سرویس خبری چین، یوتیوب

بر اساس گزارش یک خبرگزاری دولتی، شیائو در طول بازرسی به شرکت محلی استخراج ارزهای دیجیتال Jiumu Group Genesis Technology به گونه‌ای عمل می‌کند که گویی خدمات فنی دیگری را ارائه می‌دهد که در منطقه ممنوع نشده است. طبق گزارش ها، این شرکت از سال 2017 تا 2020 حدود 160000 ماینر را اداره می کرد.

الان رای بدهید!

چین در سال 2021 به طور رسمی تمام عملیات استخراج ارزهای دیجیتال را در این کشور ممنوع کرد، اما از سال 2018 شرکت‌های خاصی را سرکوب کرده است. شیائو، که در طول سرکوب به عنوان منشی ح‌ک‌چ در فوژو خدمت می‌کرد، ظاهراً به حمایت از فناوری جنسیس گروه جیومو ادامه می‌دهد. مقامات در ماه مه 2021 تحقیقاتی را درباره او آغاز کردند و پس از آن او از سمت خود و از حزب کمونیست چین اخراج شد.

مربوط: بیش از 1400 شرکت چینی فعال در صنعت بلاک چین، نمایشگاه ملی کاغذ سفید

از ژانویه 2022، ماینرهای چینی بیش از 20 درصد از کل نرخ هش بیت کوین (BTC) جهانی را به خود اختصاص داده اند، علیرغم ممنوعیت چین در استخراج ارزهای دیجیتال. برخی از شرکت ها به کشورهایی مانند ایالات متحده نقل مکان کرده اند، اما همچنان در هش های BTC پیشرو هستند. بیش از 37٪ تا دسامبر 2021 – شرکت چینی Canaan رشد تجارت را در سال 2022 گزارش می دهد.

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا