اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل سابق Alameda تأیید می کند که میلیاردها دلار از سپرده های مشتریان FTX به عنوان بخشی از قرارداد استعلام وام گرفته است.

طبق اسناد دادگاه، کارولین الیسون گفت که او و SBF “صورت های مالی مادی و گمراه کننده” را برای وام دهندگان Alameda امضا کردند – زیرا می دانستند که غیرقانونی است.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، گفت که می‌دانست که سرمایه‌های FTX برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به عنوان بخشی از توافق نامه‌اش در دسترس است.

الیسون در جریان رسیدگی به دادخواست خود در منطقه جنوبی نیویورک که در ۲۳ دسامبر منتشر شد، گفت که پول بین FTX و Alameda در مرکز دادخواست دادستان ها علیه مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید قرار داشت. به گفته مدیر عامل سابق Alameda، Alameda از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ به “امکانات وام گیری” از طریق FTX دسترسی داشته است.

الیسون گفت: «می‌دانم که مدیران FTX تنظیمات ویژه‌ای را در حساب FTX.com Alameda اعمال کرده‌اند تا به Alameda امکان حفظ تعادل منفی در ارزهای مختلف فیات و رمزنگاری‌شده را بدهد. او افزود: “در عمل، این ترتیب به Alameda اجازه می دهد تا بدون نیاز به ارسال وثیقه، پرداخت سود در مانده های منفی یا مشمول تماس های حاشیه یا پروتکل تسویه حساب FTX.com اعتبار نامحدودی داشته باشد. من توانستم به فریم دسترسی داشته باشم.”

“اگر حساب FTX Alameda دارای مانده منفی قابل توجهی در یک ارز خاص بود، به این معنی است که Alameda وجوهی را بدهکار است که مشتریان FTX در صرافی واریز کرده اند.”

بیانیه الیسون شامل ادعاهایی مبنی بر اینکه Bankman-Fried و سایر مدیران FTX از Alameda وام گرفته اند و از وجوه FTX برای بازپرداخت “میلیاردها دلار وام” استفاده کرده اند. او گفت که اکثر مشتریان FTX انتظار داشتند که این سرمایه برای این منظور استفاده شود. و او و Bankman-Fried “صورتهای مالی مادی و گمراه کننده” را برای وام دهندگان Alameda امضا کردند، زیرا می دانستند غیرقانونی است.

الیسون گفت: من واقعاً برای کاری که انجام دادم متاسفم. “می دانستم که اشتباه است.”

مربوط: وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری SBF و رمزارز با بازگشت به توییتر لوکس سردرگم شدند

قرارداد اعتراف الیسون، که در ۲۱ دسامبر منتشر شد، تا حد زیادی از تعدادی از اتهامات بانکمن-فرید، از جمله کلاهبرداری با سیم و کلاهبرداری اوراق بهادار، مدیر عامل سابق آلامدا را نجات داد. او همچنان می تواند به تخلفات مالیاتی کیفری متهم شود، اما در این توافقنامه وثیقه ۲۵۰۰۰۰ دلاری تعیین شده است، مشروط بر اینکه تمام اسناد سفر خود را تحویل دهد.

مقامات ایالات متحده در ۲۱ دسامبر پس از گذراندن بیش از یک هفته در زندان فاکس هیل این کشور، بنکمن-فرید را از باهاما استرداد کردند. پس از اینکه والدین مدیر عامل سابق FTX وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری پرداخت کردند، دادستان ها او را با یک دستبند مچ پا بازداشت کردند.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا