اخبار ارز دیجیتال

قیمت FOMC در مقابل BTC “پایین محلی” – 5 چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

خوش‌بینی نسبت به قدرت قیمت‌های بیت‌کوین در هفته تصمیم‌گیری نرخ بهره کلیدی فدرال رزرو به آرامی در حال بازگشت است و اصول شبکه بیت‌کوین هرگز بهتر نبوده است.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را با خوش بینی آغاز می کند زیرا معامله گران از اولین شمع هفتگی سبز در بیش از یک ماه گذشته استقبال می کنند.

به نظر می رسد که قدرت قیمت بیت کوین از رکود ماه اوت تا اوایل سپتامبر به تدریج بهبود یافته است و BTC/USD به سمت 27000 دلار افزایش یافته است.

بسته شدن هفتگی قوی، پس‌زمینه‌ای را برای روزهای جالبی ایجاد می‌کند که یک رویداد بزرگ اقتصاد کلان در ایالات متحده به عنوان منبع بالقوه نوسانات است.

قرار است فدرال رزرو برای تصمیم گیری در مورد سیاست نرخ بهره تشکیل جلسه دهد، اما هر گونه تحول غیرمنتظره می تواند تأثیر قابل توجهی بر دارایی های ریسک، از جمله ارزهای دیجیتال داشته باشد.

در جاهای دیگر، همه چیز برای بیت کوین امیدوار کننده به نظر می رسد، و اصول شبکه به سمت رکوردهای جدید افزایش می یابد.

قدرت “داخلی” به طور مشابه در رفتار هادلر منعکس می شود، با تعداد کیف پول ها بدون توجه به حرکات قیمت بیت کوین به افزایش خود ادامه می دهد.

Cointelegraph این موضوعات و موارد دیگر را پوشش می دهد زیرا بیت کوین احتمالاً مورد انتظارترین هفته خود را در سپتامبر آغاز می کند.

معامله گران بر روی “پایین محلی” در قیمت BTC تمرکز می کنند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که بیت‌کوین در آخر هفته نوسانات کمی را تجربه کرد، اما شرایط آرام معاملات در حال حاضر در هفته جدید به چالش کشیده شده است.

بسته شدن هفتگی در 17 سپتامبر به سرعت جای خود را به نوسانات صعودی داد و در زمان نگارش این مقاله، گاوها به دنبال این هستند که بر اساس آن پایه و اساس را به بالاترین سطح ماه تا به امروز برسانند.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

بنابراین، معامله گر محبوب Credible Crypto پیشنهاد کرد که شانس خوبی وجود دارد که منطقه آخر هفته یک “پایین محلی” تشکیل دهد.

او گفت: “منطقه همچنان به دفاع می رسد و خریداران دوباره به اینجا می آیند. پایین/پایه محلی در حال شکل گیری است.” گفت نموداری از تعداد مشترکین یک شبه، X، و نقدینگی دفترچه سفارش در Binance، بزرگترین صرافی جهان.

“من فکر می کنم به احتمال زیاد به زودی به بالای 27000 بر می گردیم.”

نمودار مشروح داده‌های دفترچه سفارش BTC/USD بایننس. منبع: Credible Crypto/X

پست قبلی دریافت کردم. با بهبود نقدینگی پیشنهادی، فروش کوتاه مدت در سطح آخر هفته انتظار نمی رود.

در همین حال، بسته شدن هفتگی مایکل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بازرگانی Eight را هیجان زده می کند، که حمایت کلیدی را در میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA) می بیند.

او گفت: بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای به پایان رسید که برای ادامه روند صعودی ضروری است. توضیح داد.

این روند باید هفته آینده ادامه یابد و قیمت ها شبیه چرخه 2015/2016 شوند.

Van de Poppe نموداری را آپلود کرد که تعامل بین قیمت لحظه ای و متحرک نمایی 200 هفته ای از سال 2020 (در حال حاضر 25700 دلار) را نشان می دهد.

“قیمت بسته شدن هفتگی بیت کوین بسیار بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای است و بازار در حال آرام شدن است. احتمال کامل شدن یک اصلاح روز به روز افزایش می یابد.” اضافه در پستی دیگر

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Michael van de Poppe/X

برخی در مورد چشم انداز بیت کوین تا سال 2024 آرام می مانند. در میان آنها، معامله گر و تحلیلگر محبوب Recto Capital است که همچنان بر احتمال ایجاد یک الگوی دو بالای نزولی به صورت هفتگی نظارت می کند.

او گفت: «در مورد آن اشتباه نکنید، بیت کوین در مراحل اولیه یک بازار صعودی است. من نوشته ام بخشی از تحلیل X آخر هفته.

“در بلند مدت، چشم انداز صعودی است. میان مدت؟ ما نمی دانیم که آیا آخرین اصلاح عمده را در هفت ماه آینده شاهد خواهیم بود یا خیر؟ حداقل برای آن آماده باشید. این عاقلانه خواهد بود.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

نوسانات FOMC با احتمال تعلیق نرخ بهره 99٪ انتظار می رود

سخنی که در این هفته بر لبان همه است، جلسه FOMC (کمیته بازار باز فدرال) برای تصمیم گیری در مورد نرخ های بهره آینده است.

اگر تاریخ یک راهنما باشد، تصمیم 20 سپتامبر حداقل نوعی نوسان در دارایی های ریسک ایجاد می کند، که بیت کوین و ارزهای دیجیتال از این قاعده مستثنی نیستند.

شرایط پیرامون آخرین نشست FOMC متفاوت است. داده‌های کلان هفته گذشته نشان داد که تورم بالاتر از حد انتظار بوده است، اما بازارها معتقدند که فدرال رزرو برای مقابله با آن نرخ‌ها را بیشتر افزایش نخواهد داد.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، احتمال ثابت ماندن نرخ های بهره تقریباً یکسان است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرومنبع: CME Group

در حالی که این ممکن است تأثیر رویدادهای FOMC را کاهش دهد، همچنین تصمیمات منحنی را که برخلاف ارزش‌گذاری‌های بازار هستند، به شدت احساس می‌کند.

Kobeissi Letter، یک منبع تفسیری مالی، آن را با این جمله خلاصه کرد: “این هفته باقیمانده سال 2023 را تعیین می کند” و بر انتشار داده های کلان آتی تأکید می کند.

“راهنمای چهارشنبه فدرال رزرو، لحن جلسات بعدی را تعیین می کند. انتظار نوسانات قابل توجهی را در این هفته داشته باشید.”

در توضیح نتیجه مورد انتظار FOMC، منابع بینش ارز دیجیتال و کلان Econometrics نشان داد که بر اساس سیگنال های فدرال رزرو، شانس بازار تعجب آور نیست.

“در نشست FOMC در 20 سپتامبر هیچ افزایش نرخی وجود نخواهد داشت. معاملات آتی صندوق های فدرال در آن قیمت گذاری شده است.” من نوشته ام در آخر هفته.

“و در واقع، آنها برای مدت طولانی در این مورد ثابت بوده اند. این واقعیت که آخرین اعداد تورم دقیقاً در جهت درست پیش نمی روند، چیزی را در مورد آن تغییر نداده است.”

نمودار مشروح قراردادهای آتی صندوق های فدرال. منبع: Ecoinometrics/X

در نمودار همراه، او اضافه کرد که بازار «هیچ‌وقت تردیدی» در مورد اتفاقی که در ماه سپتامبر رخ خواهد داد، ندارد.

سختی و نرخ هش به رکوردهای جدید باز می گردد

با بازگشت به بیت کوین، هفته آینده با بازگشت به سبک رشد بنیادی “فقط بالا” مشخص می شود.

سختی ماینینگ که در آخرین تعادل خودکار دو هفته پیش 2.65 درصد کاهش یافت، زیان خود را در 19 سپتامبر پاک خواهد کرد.

آخرین تخمین‌های BTC.com نشان می‌دهد که دشواری به طور پیوسته تا 4.6 درصد افزایش می‌یابد و به بالاترین حد خود در این فرآیند می‌رسد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (تصاویر). منبع: BTC.com

در سال 2023، روند صعودی گسترده در سختی تنها برای مدت کوتاهی به چالش کشیده شد، اگرچه حرکت قیمت لحظه ای شرایط دشوارتری را ایجاد کرد.

در مورد هش ریت (قدرت پردازش تخمینی مستقر شده توسط ماینرها) هم همینطور است که همچنان رکوردهای جدیدی را برای خود ثبت می کند.

افزایش قابل توجه از آغاز هفته جدید به موضوعی خاص خود تبدیل شده است و در نتیجه باعث افزایش خوش بینی در بین مفسران شده است.

نیکلاس کری، یکی از بنیانگذاران منبع داده بیت کوین Blockchain.com می گوید: «نرخ هش شبکه بیت کوین در بالاترین حد خود قرار دارد. دریافت کردم. اوایل این ماه

“این به چه معناست؟ دشواری معیاری است که نشان می دهد استخراج یک بلاک بیت کوین چقدر دشوار است، یا به عبارت فنی تر، یافتن هش زیر یک هدف مشخص است. این بدان معنی است که برای استخراج همان عدد به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز است. از بلوک ها، شبکه را در برابر حملات ایمن تر می کند.

نمودار نرخ هش تخمینی بیت کوین.منبع: بلاک چین

بلاک چین نرخ هش را تا 17 سپتامبر 422 اگزاهش در ثانیه (EH/s) تخمین زده است، در حالی که BTC.com در حال حاضر این عدد را 430 EH/s می‌داند.

تعداد آدرس بیت کوین به بالاترین حد چند ساله می رسد

همانطور که ماینرهای بیت کوین غیرقابل توقف هستند، به نظر می رسد پایگاه کاربران نیز به طور غیرقابل توقفی در حال گسترش است.

بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، تعداد کیف پول های BTC جدید ایجاد شده اکنون به بالاترین حد خود از اواخر سال 2017 رسیده است، زمانی که بیت کوین به بالاترین سطح خود یعنی 20000 دلار رسید.

نمودار آدرس جدید بیت کوین منبع: آندره دراگوش/X

با توجه به معیارهای ردیابی آدرس شرکت، افزایش قیمت 69000 دلاری بعدی واکنش چندانی در ایجاد آدرس جدید ایجاد نکرد.

با این حال، آدرس‌های فعال از اواسط سال 2021 تقلید می‌کنند و برای اولین بار در این ماه به آن سطوح بازمی‌گردند.

داده است آپلود شد به دراگوش این سوال را مطرح کرد که آیا عملکرد قیمت BTC منعکس کننده بازدهی در مقیاس های Glassnode است یا خیر.

جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت بینش ارزهای دیجیتال CryptSlate، گفت: «تعداد آدرس‌های زیر 0.01 بیت کوین در بالاترین حد خود قرار دارد. اضافه درباره داده های Glassnode بیشتر بیاموزید.

“پنجمین یا بیشتر انباشته قوی از این گروه در پنج سال گذشته. این دارایی همچنان توسط یک گروه کوچک در گوشه و کنار است.”

نمودار کیف پول های بیت کوین با موجودی زیر 0.01 BTC. منبع: James Straten/X

ترس از ارزهای دیجیتال هرگز دور از دسترس نیست

ممکن است همه چیز برای اکوسیستم بیت کوین به طور کلی در حال بهبود باشد، اما سرمایه گذاران معمولی کریپتو هنوز اعتماد به نفس خود را به دست نیاورده اند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در آستانه نصف شدن سال 2024 به بالاترین حد خود رسید – پیش بینی های جدید

بر اساس آخرین داده‌های Crypto Fear & Greed Index، حالتی که مشخصه ارزهای دیجیتال است، همچنان ترس است.

سرمایش اخیر بسیار ملایم بوده است، با این شاخص که احساسات را در مقیاس 0 تا 100 عادی می کند، در حال حاضر درست زیر آستانه “خنثی” 50 قرار دارد.

با این وجود، ترس از اواسط آگوست حاکم شده است و عوامل قیمتی به تاثیر اصلی تبدیل شده اند.

Cryptofear and Greed Index (صفحه نمایش). منبع: Alternative.me

در همین حال، معامله گر و تحلیلگر محبوب Titan of Crypto داده های سود و زیان خالص در مورد عرضه بیت کوین را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که محیط امسال مشابه شرایطی است که در دوره قبل از بازارهای صعودی قبلی بیت کوین مشاهده شد. همبستگی بین آنها

در بخشی از پیش‌بینی‌های او آمده است: «ممکن است شاهد حرکت قیمت مشابهی باشیم که بیت‌کوین در دو چرخه اول نشان داده است».

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا