اخبار ارز دیجیتال

کارگزار نهادی ارزهای دیجیتال FPG پس از حمله سایبری 20 میلیون دلاری، برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گروه پوینت شناور به مشتریان اطلاع داد که پس از وقوع یک رخنه امنیتی در یکشنبه شب، برداشت ها به حالت تعلیق درآمد.

کارگزاری کریپتو Floating Point Group (FPG) تایید کرده است که پس از حمله سایبری در 11 ژوئن، معاملات، برداشت‌ها و سپرده‌گذاری در پلتفرم خود را به حالت تعلیق درآورده است. FPG تخمین می زند که این حمله باعث خسارت کلی 15 تا 20 میلیون دلاری شده است.

طبق یک توییت در 15 ژوئن در حساب رسمی توییتر FPG، FPG پس از کشف نقض امنیتی، تمام حساب های شخص ثالث را قفل کرد و کیف پول ها را منتقل کرد. پس از آن، معاملات، سپرده ها و برداشت ها به دلیل «هوشیاری شدید» متوقف شد.

این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که جداسازی حساب “تاثیر کلی” حمله را محدود کرده است.

FPG یک شرکت کارگزاری بین‌المللی است که به مشتریان سازمانی دسترسی به بازار ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. طبق وب سایت آن، FPG و مشتریانش دارایی 50 میلیارد دلاری را مدیریت می کنند.

بعید است که آخرین تحولات اشتهای سازمانی را برای بخش کریپتو افزایش دهد. این بخش قبلاً تحت تأثیر شرایط ضعیف بازار و خصومت فزاینده تنظیم‌کننده‌ها قرار گرفته است.

در دسامبر 2022، FPG به طور داوطلبانه با شرکت امنیت سایبری Prescient Auditors برای دستیابی به گواهینامه SOC 2 Type 1 مشورت کرد. این گواهینامه یک ممیزی رسمی است که امنیت کلی مدیریت داده های داخلی شرکت را تأیید می کند.

FPG در یک نظر بعدی نوشت: «ما با FBI، امنیت داخلی، تنظیم‌کننده‌ها و Chainalysis کار می‌کنیم تا بفهمیم چگونه این اتفاق افتاد و دارایی‌ها را بازیابی کنیم.»

مربوط: هکرهای کره شمالی بیش از 100 میلیون دلار از کاربران کیف پول اتمی سرقت کردند

FPG همچنین گفت که به دلیل ماهیت تحقیقات در حال انجام، نمی تواند جزئیات بیشتری را به طور عمومی با سازمان های مجری قانون مربوطه به اشتراک بگذارد.

کوین تلگراف برای اطلاعات بیشتر در مورد این حمله با FPG تماس گرفته است، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونینویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا