🚨 اخبار ارز دیجیتال

۵ روند هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳ و پس از آن

از رشد دستیاران هوش مصنوعی تا ظهور هوش مصنوعی مولد، در اینجا برخی از روندهای کلیدی که انتظار می رود در سال های آینده رشد کنند، آورده شده است.

بازار هوش مصنوعی (AI) در چند سال اخیر به لطف محصولات مصرفی مانند ChatGPT، Google Bard و IBM Watson که در حال حاضر معمولا در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، با سرعت تصاعدی رشد کرده است.

شرکت مشاوره مدیریت جهانی مک کینزی تخمین می زند که ۵۰ تا ۶۰ درصد از تمام سازمان های امروزی از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند و انتظار می رود این تعداد در آینده نزدیک به طور تصاعدی افزایش یابد.

علاوه بر این، بر اساس گزارش فوربس، هوش مصنوعی یکی از سریع‌ترین صنایع در حال رشد در جهان امروز است، و انتظار می‌رود سرمایه بازار این بخش با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 37.3 درصد تا پایان سال ۲۰۲۰ گسترش یابد. ارزش انباشته برای مدت مشابه به ۱.۸۱ تریلیون دلار رسید.

این افزایش بی اساس نیست، و در واقع توسط روندهای فناوری خاص مانند هوش مصنوعی مولد و پردازش زبان طبیعی (NLP) هدایت می شود، به طوری که بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که سهم هوش مصنوعی در اقتصاد جهانی تا سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت. پیش بینی می شود این میزان به ۱۵.۷ دلار افزایش یابد. تریلیون تا سال ۲۰۱۹ تا سال ۲۰۳۰، این تعداد از مجموع تولید ناخالص داخلی (GDP) قدرت های جهانی هند و چین بیشتر خواهد بود.

با افزایش اهمیت این فناوری، ناظران بازار و فناوری متوجه روندهای متعددی می شوند که بر بخش هوش مصنوعی تأثیر می گذارد یا توسط آن هدایت می شود.

افزایش استفاده از دستیاران هوش مصنوعی

همانطور که پارادایم های فناوری همچنان در حال گسترش و رشد هستند، به نظر می رسد استفاده از دستیارهای هوش مصنوعی برای کمک به خودکارسازی و دیجیتالی کردن طیف گسترده ای از بخش های خدماتی آغاز شده است. Paweł Andruszkiewicz، مدیر عامل VAIOT، توسعه دهنده خدمات دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی، به کوین تلگراف گفت که خدمات حقوقی، دولتی و شهروندان را می توان با استفاده از هوش مصنوعی به طور کامل اصلاح کرد. او گفت که این تنها بخشی از این زمینه است.

دستیاران هوش مصنوعی افزایش در دسترس بودن، کاهش هزینه ها و سهولت استفاده را برای کاربران نهایی ارائه می دهند. برای مثال خدمات حقوقی را در نظر بگیرید. آنها اغلب بسیار گران هستند. […] دستیارهای هوش مصنوعی به عنوان نوعی “رابط کاربری طبیعی” عمل می کنند. [۲۴/۷] او گفت: «در دسترس بودن از طریق دستگاه‌های تلفن همراه جذابیت این بخش را کاهش می‌دهد و به هر کسی اجازه می‌دهد تا در هر زمان به پشتیبانی قانونی دسترسی داشته باشد.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

Andruszkiewicz می گوید که دستیاران هوش مصنوعی می توانند اسناد قانونی رسمی را ساده کنند، امضاهای دیجیتال و پرداخت ها را پردازش کنند، نتایج احتمالی دعاوی مختلف را در اختیار کاربران قرار دهند، قراردادهای سفارشی ایجاد کنند، و حتی در مورد رعایت و سایر مسائل کمک کنند. ما معتقدیم که می توانیم خدمات شرکتی مرتبط با موارد مقرر ارائه کنیم سخت کوشی.

به گفته Andruszkiewicz، مزایای مشابه را می توان به حوزه اداری نیز تعمیم داد، از جمله فرآیندهای رسمی مانند تشکیل شرکت، درخواست ویزا، ثبت املاک و حتی اخذ مجوزهای مختلف که بسیار پیچیده هستند و نیاز به کارهای اداری زیادی دارند.

در نهایت، او معتقد است که دستیاران هوش مصنوعی در “رمزگشایی” فناوری های پیچیده تر مانند بلاک چین و قراردادهای هوشمند بهتر خواهند بود. او گفت: “هوش مصنوعی به شما این امکان را می دهد که حتی اگر توسعه دهنده نیستید چیزی در بلاک چین ایجاد کنید. فقط مشخص کنید که می خواهید به چه چیزی برسید و دستیار هوش مصنوعی بخش پیچیده را برای شما انجام می دهد.”

افزایش استخدام توسط Fortune 500 شرکت

میگوئل ماچادو، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت مشاوره هوش مصنوعی Keenfolks، به کوین تلگراف گفت که در ماه های آینده، مردم از سرعت نوآوری و سرعت گسترش محصولات هوش مصنوعی و دسترسی به کاربران بیشتر هیجان زده خواهند شد. او گفت که از این موضوع شگفت زده خواهد شد. چقدر خوب می تواند این کار را انجام دهد. به عنوان مثال، او به OpenAI و رابط ChatGPT آن اشاره کرد که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد، حتی اگر تا مارس ۲۰۲۲ فعال نشد.

“آسانی آزمایش با خلبان‌های مختلف، نوآوری را تقویت می‌کند و به شرکت‌های فورچون ۵۰۰ اجازه می‌دهد تا به سرعت استراتژی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را تکرار و اصلاح کنند. جامعه همچنین نقش کلیدی را ایفا می‌کند و دانش مدل‌های زبان را تقویت می‌کند. برای ایجاد پلتفرمی که یادگیری مشارکتی و توسعه مهارت را تقویت می‌کند. ،” او گفت.

او حتی می‌بیند که مدیران بیشتری از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا کسب‌وکار خود را به ارتفاعات جدیدی ببرند، به‌ویژه در زمینه‌هایی مانند حقوقی، منابع انسانی و مالی.

او افزود: «ظهور راه‌حل‌های بدون کد، پذیرش هوش مصنوعی را دموکراتیک می‌کند و به برندها این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به تخصص فنی گسترده، فناوری پیشرفته را در عملیات خود ادغام کنند.

افزایش مداوم هوش مصنوعی مولد

در سال‌های اخیر، بیشتر برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی عمدتاً بر استفاده از مدل‌های پیش‌بینی تکیه کرده‌اند. مدل‌های پیش‌بینی، همانطور که از نام آن پیداست، بر پیش‌بینی یا ارائه بینش بر اساس مجموعه داده‌های موجود تمرکز می‌کنند. به عبارت دیگر، نتایج تولید شده توسط این چارچوب ها مشتق شده یا مورد استفاده مجدد قرار می گیرند و حاوی محتوای جدیدی نیستند.

از سوی دیگر، هوش مصنوعی مولد از یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق برای تولید اطلاعات اصلی استفاده می کند که به طور مستقل با استفاده از الگوهای جدید ساخته شده بر روی داده های آموزشی موجود محاسبه می شود. در طول سال گذشته، این مدل ها به طور گسترده برای تولید محتوای متنی، تصویری، صوتی و تصویری مورد استفاده قرار گرفته اند.

هنری آژدار، متخصص هوش مصنوعی و مشاور فنی متا و ارنست اند یانگ، در مورد پتانسیل این فناوری می‌گوید: آینده ای خواهد بود که در آن رسانه های مصنوعی در زندگی روزمره همه جا حاضر و دموکراتیک شوند، نه به عنوان یک تازگی بیهوده بلکه به عنوان یک کاتالیزور برای پیشرفت های چشمگیر در سرگرمی، آموزش و دسترسی. ”

رشد سیستم های پردازش زبان طبیعی

یکی دیگر از حوزه‌های هوش مصنوعی که قرار است در ماه‌های آینده شتاب بیشتری بگیرد، پردازش زبان طبیعی (NLP) است. این فناوری به عنوان ستون فقرات انواع محصولات فناوری عمل می کند که هزاران نفر روزانه با آن تعامل دارند، خواه یک موتور جستجو باشد یا یک دستیار فعال با صدا.

پلتفرم‌های NLP به ماشین‌ها اجازه می‌دهند تا زبان انسان را طوری درک کنند، تفسیر کنند و به آن پاسخ دهند. در واقع، این فناوری از مدل‌سازی زبان، تجزیه، تحلیل احساسات، ترجمه ماشینی و تشخیص گفتار برای ارائه پاسخ‌های واقعی به کاربرانی که در حوزه‌های مختلف تجاری فعالیت می‌کنند، استفاده می‌کند.

پتانسیل این بازار هنوز نوپا در گزارش اخیر گراند ویو ریسرچ برجسته شده است، که پیش‌بینی می‌کند با نرخ رشد سالانه ترکیبی ۴۰.۴ درصدی از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ رشد خواهد کرد و کل سرمایه آن تا پایان سال به ۴۳۹.۸ میلیارد خواهد رسید. این نشان می دهد که می تواند به ۵۰ میلیون دلار برسد. ۱۰ سال.

هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی

به گفته فوربز، استفاده از هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی به طور قابل توجهی گسترش خواهد یافت، به ویژه در روشی که پزشکان بیماران مبتلا به بیماری های مختلف را تشخیص داده و درمان می کنند. علاوه بر این، انتظار می رود استفاده از یادگیری ماشین در زمینه هایی مانند کشف دارو و تحقیقات پزشکی افزایش یابد.

اخیر: استیبل کوین ها در وایومینگ: آیا ارز دیجیتال دولتی امکان پذیر است؟

انتظار می رود استفاده از هوش مصنوعی در کشف دارو تا سال ۲۰۲۷ به ۴ میلیارد دلار برسد (با رشد CAGR 45.7٪). به طور مشابه، بیش از ۵۰ درصد از تمام ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ایالات متحده ابزارهای هوش مصنوعی مانند اتوماسیون فرآیند روباتیک را به عنوان بخشی از فرآیندهای مراقبت های بهداشتی داخلی خود اجرا کرده اند یا قصد دارند از آنها استفاده کنند.

بنابراین، همانطور که ما به سمت آینده ای حرکت می کنیم که توسط فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و NLP هدایت می شود، طبیعی است که استفاده از آنها در صنایع مختلف گسترش یابد و آینده دیجیتالی و خودکارتری را به ارمغان بیاورد. .

نویسنده: Shiraz Jagati
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا