🚨 اخبار ارز دیجیتال

اولین قرارداد آتی بیت کوین در آرژانتین آغاز شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گفته Matba Rofex، پلتفرم معاملاتی پشت ابزار سرمایه گذاری، اولین قرارداد آتی بیت کوین در آمریکای لاتین معاملات را آغاز کرده است.

آرژانتین از اولین قرارداد آتی بیت کوین (BTC) خود در ۱۳ ژوئیه استقبال کرد، تنها سه ماه پس از آن که تنظیم کننده اوراق بهادار این کشور شاخص پایه را به عنوان بخشی از برنامه نوآوری استراتژیک خود تأیید کرد.

طبق گفته Matba Rofex، پلت فرم معاملاتی پشت ابزار سرمایه گذاری، این اولین قرارداد آتی بیت کوین در آمریکای لاتین است. در قراردادهای آتی، خریداران بر روی قیمت آتی کالاها یا سایر دارایی ها مانند بیت کوین شرط بندی می کنند. بر اساس این قرارداد، خریدار و فروشنده موظف به خرید یا فروش دارایی در تاریخ آینده از پیش تعیین شده هستند.

رگولاتور اوراق بهادار آرژانتین، کمیسیون مالی ملی (CNV)، شاخص آتی بیت کوین را در ماه آوریل به عنوان بخشی از یک طرح نوآورانه برای ارتقای همکاری عمومی و خصوصی در زمینه ابزارهای مالی جدید تصویب کرد.

قراردادهای آتی بیت کوین بر اساس قیمت های بیت کوین است که توسط چندین شرکت کننده بازار ارائه شده است که جفت های معاملاتی BTC/ARS را ارائه می کنند. تمام معاملات با پزو آرژانتین انجام می شود و معامله گران باید از طریق انتقال بانکی سپرده گذاری کنند.

طبق گزارش رسانه های محلی، این محصول در ابتدا فقط به سرمایه گذاران نهادی عرضه می شود. هیچ جدول زمانی مشخصی برای زمانی که سرمایه گذاران خرد می توانند قراردادهای آتی بیت کوین را در کشور معامله کنند وجود ندارد. شاخص‌های آتی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط اجازه می‌دهد تا در یک محیط شفاف و تنظیم‌شده در معرض BTC قرار بگیرند.

آرژانتینی ها برای مبارزه با تورم فوق العاده در این کشور به بیت کوین روی آورده اند. بر اساس گزارش Trading Economics، تورم سالانه آرژانتین در ماه می ۱۱۴ درصد از ۱۰۸ درصد در آوریل ۲۰۲۳ به بالاترین سطح خود از سال ۱۹۹۱ رسیده است.

نرخ تورم سالانه آرژانتین منبع: اقتصاد بازرگانی

یکی دیگر از قراردادهای آتی بیت کوین باید به زودی در منطقه در دسترس باشد، زیرا تنظیم کننده های برزیلی در حال ارزیابی یک وسیله سرمایه گذاری مشابه با حمایت بورس محلی B3 هستند. در ابتدا قرار بود قرارداد آتی کریپتو در ۳۰ ژوئن آغاز شود، اما اکنون قرار است در ۳۰ سپتامبر راه اندازی شود. این دومین بار است که عرضه محصول به تعویق می افتد.

حق بیمه های آتی بیت کوین در ۴ جولای به بالاترین حد خود در ۱۸ ماه گذشته رسید که ۳.۲ درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشت. کوین تلگراف گزارش می دهد که افزایش تقاضا برای مشتقات بیت کوین باعث شده است تا معامله گران این سوال را مطرح کنند که آیا بازار در حال تجربه “هیجان بیش از حد” است یا پس از یک بازار نزولی طولانی مدت به حالت عادی باز می گردد.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا