اخبار ارز دیجیتال

صندوق درخت صنوبر از Grayscale برای تحمیل تغییرات اعتماد بیت کوین شکایت می کند

یک صندوق تامینی مستقر در نیویورک می‌خواهد اطلاعاتی در مورد اعتماد پرچم‌دار بیت‌کوین خود در مقیاس خاکستری منتشر کند، که معتقد است می‌تواند سوءمدیریت بالقوه را نشان دهد.

Fire Tree Capital Management شکایتی علیه Grayscale Investments تنظیم کرده و خواستار اطلاعاتی است که می‌تواند برای اعمال تغییرات در نحوه عملکرد پرچم‌دار بیت‌کوین تراست مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شکایتی علیه Grayscale در دادگاه دادگستری دلاور در 6 دسامبر ثبت شد که از Grayscale خواسته شد تا کارمزدهای خود را کاهش دهد، بازخریدها را آغاز کند و اسناد مربوط به ارتباط خود با گروه ارز دیجیتال را تحویل دهد.

صندوق تامینی همچنین می‌خواهد تلاش‌های Grayscale برای تبدیل 10.7 میلیارد دلار Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به یک صندوق فیزیکی قابل معامله در بورس (ETF) را مسدود کند.

در این شکایت، صندوق تامینی مستقر در نیویورک می گوید که تقریباً 850000 سرمایه گذار فردی “از رفتار غیر دوستانه سهامداران Grayscale آسیب دیده اند.”

بر اساس داده‌های Ycharts، سهام Grayscale Bitcoin Trust در حال حاضر با تخفیف 43 درصدی نسبت به ارزش خالص دارایی (NAV) دارایی دیجیتال پایه آن، بیت‌کوین، معامله می‌شود.

بسیاری از این به این دلیل است که دارندگان GBTC راهی برای رها کردن موقعیت های GBTC خود ندارند یا اصلاً ندارند. با این حال، GBTC برنامه بازخریدی را برای ارزهای دیجیتال یا رمزنگاری ارائه نمی دهد، بنابراین تنها گزینه فروش به یکی دیگر از شرکت کنندگان در بازار است.

Fir Tree ادعا می‌کند که محدودیت‌های بازخرید Grayscale، که به سال 2014 بازمی‌گردد، «به‌طور داوطلبانه اعمال شده‌اند» و Grayscale از بازخرید سهام خود امتناع می‌کند زیرا به سود آن لطمه می‌زند.

این شرکت همچنین از Grayscale می‌خواهد که تلاش برای تبدیل اعتماد به ETF را که سال‌ها ناموفق بوده است، متوقف کند.

وکلای صنوبر در این شکایت گفتند: “این استراتژی می‌تواند نیازمند سال‌ها دعوی قضایی، میلیون‌ها دلار هزینه‌های حقوقی، ساعات اداری از دست رفته بی‌شماری و حسن نیت با تنظیم‌کننده‌ها باشد.” در تمام مدت، Grayscale به جمع آوری هزینه ها از دارایی های رو به کاهش تراست ادامه خواهد داد.

با این حال، Grayscale ادعا می کند که تبدیل صندوق به یک ETF اجازه انتشار و بازخرید سهام را می دهد.

یکی از سخنگویان Grayscale به کوین تلگراف گفت که همیشه قصد دارد GBTC را به ETF تبدیل کند، اگر تنظیم کننده های ایالات متحده اجازه دهند.

ما 100% متعهد به تبدیل GBTC به ETF هستیم زیرا قویاً معتقدیم که این بهترین ساختار محصول بلندمدت برای GBTC و سهامداران آن است.

“ماموریت Grayscale این است که سرمایه گذاران را قادر سازد تا از طریق وسایل سرمایه گذاری آشنا، ایمن و شفاف به اکوسیستم ارزهای دیجیتال در حال تکامل دسترسی داشته باشند. ما از فرصتی برای تعامل مستقیم با سهامداران خود در مورد جزئیات مدل عملیاتی خود قدردانی می کنیم.”

مربوط: یک نماینده حقوقی Grayscale گفت که شکایت بیت کوین ETF ممکن است تا دو سال طول بکشد.

پس از فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX، شکاف بین سهام GBTC و بیت کوین در عرض چند هفته به 50 درصد افزایش یافت.

طبق گزارش یاهو فایننس، سهام GBTC تقریباً یک سال است که به تدریج از موقعیت اوج خود 51.47 دلار به ازای هر سهم در 12 نوامبر 2021 کاهش یافته است و طبق گزارش یاهو فایننس، در زمان نوشتن این مقاله 8.76 دلار برای هر سهم قیمت گذاری شده است.

نویسنده: Felix Ng

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا