اخبار ارز دیجیتال

Finder.com به دلیل محصول رمزنگاری خود توسط رگولاتور استرالیا شکایت کرد

ASIC استدلال کرد که محصولات با بازده رمزارزهای تبادل ثبت نام فایندر بدون مجوز هستند و این شرکت مخالفت کرد، اما از بیان اینکه آیا با این دعوا مبارزه خواهد کرد یا خیر، خودداری کرد.

سایت مقایسه محصولات مالی Finder.com توسط رگولاتور خدمات مالی استرالیا به دلیل ارائه محصولات بازده ارز دیجیتال بدون دریافت مجوزهای لازم مورد شکایت قرار گرفته است.

این دومین ارائه‌دهنده محلی محصولات با بازده ارز دیجیتال است که پس از اقدام علیه Block Earner در ماه نوامبر، مورد هدف تنظیم‌کننده‌ها قرار گرفته است.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در ۱۵ دسامبر به وقت محلی، رسیدگی های قانونی را علیه صرافی ارز دیجیتال ثبت شده محلی Finder Wallet، یکی از شرکت های تابعه Finder.com آغاز کرد.

ASIC استدلال کرد که محصول Finder Earn یک محصول مالی بدون مجوز است و Finder Wallet الزامات افشای محصول را نقض کرده و با تعهدات خود در مورد توزیع هدفمند محصولات مالی مطابقت ندارد.

Finder Earn بازدهی سالانه بین ۴.۰۱٪ و ۶.۰۱٪ را برای واریز استیبل کوین واقعی AUD (TAUD) با ثبات دلار استرالیا به کاربران ارائه داد.

ASIC استدلال کرد که این محصول یک اوراق قرضه شرکتی (ابزار بدهی بدون تضمین) است و به مجوز خدمات مالی استرالیا (AFS) نیاز دارد.

Finder Earn ادعا کرد که «مصرف‌کنندگان را در معرض آسیب‌های بالقوه قرار می‌دهد» با احتمالاً ارائه محصولات «مناسب برای آنها». یابنده ها با این ارزیاب موافق نیستند.

یکی از سخنگویان Finder.com به Cointelegraph گفت: “ما با نظر ASIC که Finder Earn را می توان یک اوراق قرضه شرکتی در نظر گرفت، موافق نیستیم.”

از زمان راه‌اندازی Finder Earn در نوامبر ۲۰۲۱، ما به طور فعال با ASIC درگیر بوده‌ایم و به طور کامل با تمام درخواست‌های اطلاعاتی از ASIC همکاری کرده‌ایم.

Finder Earn “غروب آفتاب” در ۲۴ نوامبر را کسب کرد، که ASIC ادعا کرد به دلیل اطلاع رسانی Finder Wallet از نگرانی هایش بوده است.

یکی از سخنگویان Finder.com ادعا کرد که توقف این محصول یک “تصمیم تجاری استراتژیک” به دلیل افزایش نرخ بهره بوده و “بر اساس بررسی نظارتی انجام نشده است.”

«ما در جریان غروب خورشید بودیم که به ما اطلاع دادند [ASIC] ما ممکن است نگاه دقیق‌تری بیندازیم.»

سخنگویان ASIC و Finder.com گفتند که تمام وجوه کاربران پس از پایان یافتر Earn به طور کامل بازگردانده شد.

وقتی از فایندر پرسیده شد که آیا با این دعوا مخالفت خواهد کرد یا خیر، گفت: “ما هیچ اظهارنظر دیگری نداریم زیرا این موضوع در حال حاضر در دادگاه است.”

نایب رئیس ASIC سارا دادگاه در بیانیه ای گفت: “پیام به صنعت واضح است: فقط به دلیل اینکه این پیشنهاد شامل محصولات مرتبط با رمزنگاری می شود، از رژیم نظارتی فعلی خارج می شود. ما تضمین نمی کنیم.”

مربوط: توافقنامه “نقشه توکن” استرالیا در اوایل سال ۲۰۲۳ منتشر می شود: خزانه دار

شکایت ASIC علیه Finder.com سومین شکایت علیه محصولات مالی ارزهای دیجیتال و شرکت هایی است که آنها را ارائه کرده اند.

در ماه نوامبر، ASIC از شرکت فین‌تک Block Earner به دلیل ارائه سه محصول با بازده ثابت با پشتوانه ارز دیجیتال بدون مجوز AFS شکایت کرد. در پاسخ به این شکایت، مدیر عامل Block Earner به “فقدان شفافیت” در سیستم صدور مجوز مالی کشور انتقاد کرد.

شرکت خدمات مالی BPS Financial در ماه اکتبر توسط رگولاتورها به دلیل “رفتار غیرمجاز” در رابطه با توکن “Qoin” خود، با اظهارات “گمراه کننده” مبنی بر اینکه Qoin در استرالیا تحت نظارت است، شکایت کرد.

جو لونگو، رئیس ASIC، قبلاً هشدار داده بود که «اقدامی» علیه شرکت‌هایی که محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال «پرخطر و خاص» را تبلیغ می‌کنند، اتخاذ خواهد شد.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا