اخبار ارز دیجیتال

FinCEN طرف مقابل Binance برتر بیت کوین را برای Bitzlato نامگذاری کرد

FinCEN بایننس را در کنار Hydra در بازار تاریک نت به عنوان طرف مقابل اصلی برای دریافت بیت کوین از Bitzlato قرار داده است.

شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده (FinCEN)، یکی از آژانس های وزارت خزانه داری، ادعا می کند که بایننس به پلت فرم غیرقانونی ارزهای دیجیتال Bitzlato مرتبط است.

در دستوری که در ۱۸ ژانویه صادر شد، FinCEN گفت که صرافی ارزهای دیجیتال Binance یکی از “سه طرف مقابل دریافت کننده برتر” Bitzlato برای تجارت بیت کوین (BTC) است.

به گفته مقامات، بایننس یکی از بزرگ‌ترین طرف‌هایی بود که بیت‌کوین را از ماه می ۲۰۱۸ تا سپتامبر ۲۰۲۲ دریافت کرد. FinCEN اشاره کرد که سایر طرف‌های متقابل شامل بازار تاریک‌نت مرتبط با روسیه Hydra و طرح ادعایی Ponzi مستقر در روسیه به نام “TheFiniko” هستند.

از سوی دیگر، FinCEN، بایننس را به عنوان یکی از سه طرف اصلی ارسال کننده خود ذکر نکرد. بر اساس این اسناد، بزرگترین فرستنده بیت کوین به Bitzlato از ماه می ۲۰۱۸ تا سپتامبر ۲۰۲۲ Hydra، صرافی LocalBitcoins مستقر در فنلاند و TheFiniko بودند.

FinCEN در دستور خود نوشت: “حدود دو سوم از گیرندگان و فرستندگان برتر Bitzlato با بازارهای تاریک نت یا کلاهبرداری مرتبط هستند.” این آژانس خاطرنشان کرد، بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱، بیتزلاتو ۲۰۶ میلیون دلار از بازارهای تاریک نت، ۲۲۴ میلیون دلار از تقلب و ۹ میلیون دلار ارز دیجیتال از مهاجمان باج‌افزار دریافت کرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که مقامات متعدد ایالات متحده اقدامات اجرایی گسترده ای را علیه بیتزلاتو آغاز کرده اند و این شرکت را به پولشویی و کمک به دور زدن تحریم ها علیه روسیه متهم کرده اند. به عنوان بخشی از شکایت علیه بیتزلاتو، اداره تحقیقات فدرال آناتولی لگکودیموف، بنیانگذار بیتزلاتو را در ۱۷ ژانویه در میامی دستگیر کرد.

برخلاف صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال مانند بایننس و کوین‌بیس، بیتزلاتو یک سرویس ارزهای دیجیتال شناخته شده کمتر بود. این پلتفرم که در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد، طبق گزارش ها دارای دفاتری در آسمان خراش فدراسیون تاور در مسکو است و معاملاتی به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار را پذیرفته است.

به نظر می رسد دخالت ادعایی بایننس در دعوی قضایی بیتزلاتو باعث ایجاد نگرانی در مورد عملیات صرافی و روابط احتمالی با روسیه شود. همانطور که قبلا گزارش شده بود، بایننس یکی از صرافی هایی است که پس از تصویب هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه، به خدمت به روس های غیرمجاز ادامه داد.

مربوط: بایننس به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دارایی رمزنگاری در لهستان ثبت نام می کند

در پاسخ به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد اشاره FinCEN به Binance در پرونده Bitzlato، سخنگوی Binance گفت که این شرکت با رگولاتورها کار می کند و اظهار داشت:

بایننس از ارائه کمک اساسی به شرکای مجری قانون بین المللی خود در حمایت از این تحقیقات خرسند است.

FinCEN بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا