اخبار ارز دیجیتال

نظارت مالی، حریم خصوصی و CBDC: چرا دولت ها بدون پول نقد می شوند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وکیل مارتا بلچر به پادکست The Agenda می پیوندد تا زیرساخت گسترده نظارت مالی را آشکار کند و در مورد تأثیر بالقوه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هشدار دهد.

وقتی بیشتر مردم به نظارت فکر می کنند، احتمالاً به دوربین های خیابانی، سازمان های دولتی در حال جمع آوری ایمیل ها و گوشی های هوشمند و دستگاه های خانه هوشمند که مکالمات را رهگیری می کنند، فکر می کنند. اما شکل دیگری از نظارت دولتی و شرکتی وجود دارد که کمتر مورد توجه قرار می گیرد اما به همان اندازه رایج است. این نظارت مالی است.

در قسمت دوازدهم دستور جلسه در پادکست، مارتا بلچر، یک وکیل ارز دیجیتال و آزادی های مدنی که به عنوان رئیس و رئیس بنیاد Filecoin و مشاور عمومی و رئیس سیاست در Protocol Labs، که به توسعه پروتکل Filecoin کمک می کند، به جاناتان دی یانگ ملحق خواهد شد. این دو در مورد موضوعاتی از جزئیات نظارت مالی ایالات متحده تا اینکه چرا دولت ها از پول نقد به نفع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) دور می شوند، بحث خواهند کرد.

نظارت مالی چیست و چرا اهمیت دارد؟

برای درک نحوه عملکرد نظارت مالی در ایالات متحده، ابتدا باید قانون اساسی ایالات متحده را درک کنیم. اصلاحیه چهارم اساساً بیان می‌کند که اگر یک سازمان مجری قانون بخواهد اطلاعاتی در مورد فردی در ایالات متحده به دست آورد، باید یک حکم قضایی دریافت کند، و حکم باید حاوی دلیل معتبری برای مشکوک شدن به جرم باشد. بلچر توضیح داد که بر اساس چیزی قضاوت کنید.

با این حال، بر اساس آنچه به عنوان “اصل شخص ثالث” شناخته می شود، دولت ایالات متحده معتقد است که اطلاعاتی که به طور داوطلبانه در اختیار “اشخاص ثالث” مانند بانک ها قرار می گیرد، می تواند بدون ضمانت یا توجیه جمع آوری شود. با توجه به میزان اطلاعات مشتریان که بانک ها بر اساس قانون رازداری بانکی ملزم به جمع آوری آنها هستند، دولت ها به حجم زیادی از اطلاعات مربوط به زندگی اقتصادی شهروندان عادی دسترسی دارند.

مربوط: مت میچل، بنیانگذار CryptoHarlem توضیح می دهد که چرا نظارت دشمن است

بلچر گفت: “با توجه به دنیای امروز، ما کل زندگی خود را از طریق اشخاص ثالث می گذرانیم. در هر زمان، ما حجم زیادی از داده ها را به انواع اشخاص ثالث ارسال می کنیم.”

اصلاحیه چهارم بی فایده شده است زیرا دولت اساساً می تواند هر گونه اطلاعاتی در مورد ما به دست آورد.»

اما همه به جمع آوری چنین حجم عظیمی از اطلاعات در مورد آنها اهمیت نمی دهند، اما آیا باید این کار را انجام دهند؟” بلچر توضیح داد: “به عنوان یک مدافع حریم خصوصی و آزادی های مدنی، اغلب با “خوب، اما چرا باید اهمیت بدهم؟” مواجه می شوم. “من چیزی برای پنهان کردن ندارم. برایم مهم نیست که مبادلات مالی من توسط دولت دیده شود.”

به گفته حقوقدانان آزادی مدنی، این یک دیدگاه محدود است.

“شاید فکر کنید در حال حاضر چیزی برای پنهان کردن ندارید، اما قانون می تواند در هر زمانی تغییر کند. رژیم می تواند در هر زمان تغییر کند. من فکر می کنم، و مردم شروع به درک دلیل اهمیت آن کرده اند.”

CBDC: دلیلی برای نگرانی؟

CBDC بحث برانگیز است، برخی از کشورها استدلال می کنند که ارزهای آنها باید دیجیتالی شود تا رقابتی باقی بماند، در حالی که برخی دیگر دولت ها را به داشتن کنترل بیشتر بر امور مالی روزمره مردم متهم می کنند. بلچر گفت که دلیل بزرگی که دولت‌ها در سراسر جهان در حال توسعه CBDC هستند، تسهیل نظارت مالی است و این برنامه‌ها پیامدهای گسترده‌ای برای حذف تدریجی پول نقد و سایر معاملات غیرقابل ردیابی دارند. من معتقدم که این بخشی از تلاش‌های ما است.

“جامعه بدون پول نقد واقعاً یک جامعه نظارتی است.”

به گفته بلچر، تاثیر بالقوه اجرای CBDC بسیار فراتر از افزایش نظارت است و “CBDC همچنین در مورد کنترل است.” او توضیح داد که دولت‌ها می‌توانند از نظر تئوری کنترل کنند که افراد چگونه و کجا پول خود را خرج می‌کنند و می‌توانند همزمان پول ایجاد کنند و همچنین پول را لغو کنند.

بلچر گفت: برای من ترسناک است، اینطور نیست؟ “دولت نه تنها به طور بالقوه همه تراکنش های مالی را مشاهده می کند و در واقع دیگر راه های بالقوه را برای این نوع تراکنش ها قطع می کند، بلکه دولت نیز می تواند پول را لغو کند، این واقعاً ترسناک است. همین.”

برای شنیدن بیشتر گفتگو با آقای بلچر دستور جلسه – از جمله تجربه مصاحبه با ادوارد اسنودن، مزایای سکه های حریم خصوصی، و کارهایی که مردم می توانند برای مبارزه با نظارت انجام دهند – قسمت کامل را می توان در صفحه پادکست کوین تلگراف، پادکست های اپل یا Spotify گوش کرد. فراموش نکنید که مجموعه کامل نمایش های دیگر Cointelegraph را بررسی کنید.

مجله: Asia Express: Ripple، Visa Join Hong Kong CBDC Pilot، Huobi Accused، Token GameFi 300% افزایش یافته است

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Jonathan DeYoung

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا