اخبار ارز دیجیتال

هیئت ثبات مالی در پی «شکست FTX» قصد دارد به مسائل مربوط به رمزارز رسیدگی کند

شورا می تواند به سیاست گذاران در سراسر جهان توصیه هایی ارائه کند، اما در درجه اول به عنوان یک نهاد مشاوره غیر اجرایی عمل می کند.

هیئت ثبات مالی (FSB)، یک ناظر بین‌المللی، خواستار ایجاد چارچوبی جهانی با هدف تنظیم و نظارت بر ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی FTX شده است و گفته است که آسیب‌پذیری‌های مربوط به امور مالی غیرمتمرکز را ارزیابی خواهد کرد.

در نشست ۶ دسامبر خود در بازل، FSB گفت که “چارچوب نظارت ارزهای دیجیتال خود را تقویت می کند” تا “شاخص های آسیب پذیری خاص DeFi” و همچنین پتانسیل پیوند بیشتر DeFi را با امور مالی سنتی در نظر بگیرد. گفت که قصد دارد به این مشکلات رسیدگی کند. تاثیر بازار. به گفته این ناظر، خطرات ثبات مالی ناشی از بازار ارزهای دیجیتال به دنبال بحران نقدینگی و ورشکستگی FTX «محدود» بود، اما «شرکت‌های ارز دیجیتال به طور فزاینده‌ای به بازارها و مؤسسات مالی اصلی مرتبط می‌شوند.» این احتمال افزایش یافته است.

FSB گفت: «پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال که چندین فعالیت را ترکیب می‌کنند که معمولاً در امور مالی سنتی تفکیک شده‌اند، می‌توانند منجر به تمرکز ریسک، تضاد منافع و سوء استفاده از دارایی‌های مشتری شوند. ” [FSB] این سازمان بر اهمیت تداوم هوشیاری و فوریت پیشبرد یک برنامه کاری خط مشی توسط FSB و نهادهای تنظیم استاندارد تاکید کرد و یک چارچوب نظارتی و نظارتی جهانی از جمله برای کشورهای غیرعضو FSB ایجاد کرد. “

FSB قبلاً یک چارچوب رمزنگاری جامع را پیشنهاد کرده است که هدف آن “بهره برداری از مزایای بالقوه فناوری” در عین پرداختن به خطرات بالقوه است. اعضای عمومی تا ۱۵ دسامبر فرصت دارند نظرات خود را در مورد توصیه های گروه برای استیبل کوین ارسال کنند.

مربوط: وزارت خزانه داری ایالات متحده به قانونگذاران توصیه می کند تصمیم بگیرند کدام تنظیم کننده بر بازار ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد.

FSB که در اجلاس G20 در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد، دارای اعضایی است که از بیش از ۲۰ حوزه قضایی، از جمله تنظیم‌کننده‌های مالی، بانک‌های مرکزی و وزارت‌های دارایی نمایندگی می‌کنند. شورا می تواند به سیاست گذاران در سراسر جهان توصیه هایی ارائه کند، اما در درجه اول به عنوان یک نهاد مشاوره غیر اجرایی عمل می کند.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا