اخبار ارز دیجیتال

عدم تعادل استخر منحنی باعث افزایش نگرانی USDT Depeg: تعریف مجدد امور مالی

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

100 توکن برتر DeFi یک هفته نزولی دیگر داشتند و اکثر توکن ها در قرمز معامله می شدند.

به Finance ReDefined خوش آمدید. این خبرنامه هفتگی ما با بینش های مهم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. خبرنامه ای ایجاد شده تا مهم ترین تحولات هفته گذشته را به شما ارائه دهد.

در 15 ژوئن، عدم تعادل در سه استخر Curb Finance منجر به ترس شدید برای Tether (USDT) شد که منجر به فروش گسترده شد، زیرا وزن استیبل کوین ها در استخرها به بالای 70 درصد رسید. مدیر ارشد فناوری تتر استدلال کرد که این شرایط بازار یک تست استرس برای استیبل کوین‌ها و کم‌اهمیت depeg «FUD» است.

در اخبار دیگر، یک ربات معامله گر ارز دیجیتال که برای اجرای معاملات آربیتراژ برنامه ریزی شده بود، 200 میلیون دلار وام گرفت و کمی بیش از 3 دلار سود به دست آورد.

Uniswap، یک پروتکل تبادل غیرمتمرکز، کد نسخه 4 را در 13 ژوئن منتشر کرد و راه را برای استخرهای نقدینگی جدید هموار کرد.

800000 دلار پلتفرم وام دهی DeFi Sturdy Finance تمام شده است. تیم پروتکل 100000 دلار جایزه برای بازگرداندن وجوه ارائه کرده است و بازار استیبل کوین را در 16 ژوئن بازگشایی کرده است. یک اکسپلویت دیگر 600000 دلار از پروتکل Hashflow استخراج کرد. با این حال، Hashflow به کاربران خود قول داده است که “بی نقص” خواهد بود.

100 توکن DeFi برتر هفته نزولی دیگری داشتند و اکثر توکن‌های کریپتو در پایین‌ترین سطح سه ماهه معامله می‌شوند.

عدم تعادل استخر منحنی باعث نگرانی USDT Depeg می شود، CTO Tether آن را FUD می نامد

USDT در 15 ژوئن به دلیل عدم تعادل 3 واحدی در منحنی، اندکی از نرخ دلار آمریکا منحرف شد. قیمت USDT 0.3% کاهش یافت و به حدود 0.997 رسید زیرا وزن آن در استخر Curve 3 از 33.1% معمول به بیش از 70% افزایش یافت.

Curve’s 3pool یک استیبل کوین برای امور مالی غیرمتمرکز است که نقدینگی عظیمی را در سه استیبل کوین برتر نگهداری می‌کند: USDT، USD Coin (USDC) و Dai (DAI). افزایش قابل توجه وزن یک استیبل کوین خاص در استخر نشان می دهد که دارایی در تعداد زیادی فروخته شده است.

به خواندن ادامه دهید

ربات معامله گر ارزهای دیجیتال 200 میلیون دلار وام می گیرد و 3 دلار سود می کند

یک ربات معامله گر ارز دیجیتال که برای اجرای معاملات آربیتراژ برنامه ریزی شده است، حرکات پیچیده مختلفی را در بلاک چین اتریوم انجام می دهد (از جمله گرفتن وام فلش 200 میلیون دلاری) تا سودی معادل 3.24 دلار را تضمین کند.

در 14 ژوئن، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Arkham Intelligence گزارشی از فعالیت ربات ها را به اشتراک گذاشت. این شرکت گفت که این معامله توسط یک ربات آربیتراژ انجام شده است که توسط وام فلش پشتیبانی می شود.

به خواندن ادامه دهید

کد Uniswap نسخه 4 را منتشر می کند که انواع جدیدی از استخرهای نقدینگی را فعال می کند

Uniswap Labs یک پیش نویس کد برای Uniswap v4 منتشر کرده است و این حرکت را در پست وبلاگ 13 ژوئن توسط هیدن آدامز، بنیانگذار Uniswap اعلام کرده است. کد جدید شامل «قلاب‌ها» یا پلاگین‌هایی است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد استخرهای نقدینگی سفارشی ایجاد کنند.

Uniswap بزرگترین صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات است. آخرین نسخه آن، v3، در 4 می 2021 مستقر شد.

به خواندن ادامه دهید

مهاجمان 800000 دلار از پروتکل DeFi Sturdy Finance خارج می کنند

پروتکل DeFi Sturdy Finance به دلیل یک سوء استفاده امنیتی، 442 اتر (ETH) را به ارزش تقریباً 800000 دلار در زمان نگارش مقاله از دست داده است. مهاجمان توانستند از این آسیب‌پذیری سوء استفاده کنند و در نهایت اوراکل قیمت معیوب را دستکاری کنند و وجوه را از پروتکل تخلیه کنند.

در 12 ژوئن، شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield به Sturdy Finance هشدار داد و تراکنشی را گزارش کرد که معتقد بود به دستکاری قیمت مرتبط است. تقریبا یک ساعت بعد، پروتکل DeFi اعلام کرد که از این سوء استفاده آگاه است و با تعلیق تمام بازارها و اطمینان دادن به کاربران مبنی بر اینکه هیچ وجه اضافی در خطر نیست، پاسخ داد.

Sturdi Finance بازار استیبل کوین را در 16 ژوئن، تقریباً سه روز پس از بهره برداری، بازگشایی کرد. پروتکل DeFi همچنین جایزه ای 100000 دلاری برای کسانی که به دستگیری یا جمع آوری وجوه کمک کردند، در نظر گرفت.

به خواندن ادامه دهید

هش‌فلو پس از 600 هزار دلار اکسپلویت، کل کاربران را تضمین می‌کند

پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال هش‌فلو تضمین کرده است که کاربران آسیب‌دیده پس از سوءاستفاده‌ای که حداقل 600 هزار دلار از دارایی‌های دیجیتال از این پلتفرم حذف شدند، «کامل» هستند. در 14 ژوئن، شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield یک مشکل مداوم در پلت فرم معاملاتی Hashflow خود را گزارش کرد.

چند ساعت بعد، Hashflow به کاربران هشدار داد که در حال رسیدگی به وضعیت فعلی مربوط به تایید قرارداد گزارش شده توسط PeckShield هستند.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته شاهد کاهش نزولی بود. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته نزولی داشته اند و اکثر توکن ها با ضرر معامله می شوند. کل مبلغ قفل شده در پروتکل های DeFi زیر 50 میلیارد دلار باقی مانده است.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، بینش‌ها و آموزش‌های بیشتر درباره این جهان پویا در حال پیشرفت، دوباره سر بزنید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا