اخبار ارز دیجیتال

نقد فیلم: “انسان B” سفر شخصی با بیت کوین را نشان می دهد

مروری بر فیلم‌های عمدتا آلمانی‌زبان که باورهای غلط و باورهای غلط پیرامون بیت‌کوین را به چالش می‌کشند.

جنبه انسانی بیت کوین (BTC) به ندرت در رسانه های قدیمی یا جریان اصلی رمزنگاری مورد بررسی قرار می گیرد. حتی در دنیای بیت‌کوین، بیت‌کوین فناوری‌ای است که «تعداد رشد می‌کند» و عباراتی مانند «بیت‌کوین به ماه» و «از فقر خود لذت ببرید» مانند سکه‌هایی در کوزه‌ای ایستاده به صدا در می‌آیند.

به جای ارائه تصویری دقیق از تأثیر بیت کوین بر افرادی که جنبش تمرکززدایی را شکل می دهند، مستندهای بیت کوین تمایل دارند بیت کوین را به عنوان نوشدارویی برای مشکلات جهانی متحیر کنند.

علاوه بر این، در حالی که قیمت هر بیت کوین طی پنج سال گذشته بالون، بالون و سر به فلک کشیده است، افراد جدید به طور پیوسته به فضای بیت کوین سرازیر می شوند. انسان B این داستان سفر مردی به نام یانگ را دنبال می‌کند که به یک باور مصمم بیت‌کوین تبدیل می‌شود. فیلم حول محور یانگ، یک “شهروند معمولی” می چرخد ​​که شروع به یادگیری در مورد ارز فیات یا پول صادر شده توسط دولت در بین مشاغل می کند.

جان قبل از ورود به بیت کوین یک ویراستار و موسیقیدان بود.

در فیلم، یانگ توضیح می‌دهد که ارز فیات «بد» است زیرا بی‌نهایت است. ارزهای فیات طوری طراحی شده اند که در طول زمان قدرت خرید خود را از دست بدهند.

“در ابتدا بسیار ناامید کننده بود زیرا من متعجب بودم که چگونه این امکان وجود دارد. همه کارشناسان اشتباه می کنند، پس چرا من به طور اتفاقی این را کشف می کنم؟

یک عید او را از سوراخ خرگوش بیت کوین پایین می برد و راهی سفری به میامی، فلوریدا می شود. او اذعان می‌کند: «من اولین کسی نیستم که با جمعیت برخورد می‌کنم، اما احساس می‌کنم این واقعاً مهم است».

اخیراً: در بحبوحه زمستان رمزنگاری شده، بانک های مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال داخلی تجدید نظر می کنند

این فیلم همچنین با بسیاری از چهره های کلیدی این صنعت، از جمله نویسنده آلمانی پرفروش مارک فردریش، مصاحبه می کند. الساندرو سسرس ونزوئلایی که اکنون مدیر بازاریابی اقصر است. آنیتا پوش، فعال بیت کوین. این مصاحبه ها بینش ارزشمندی در مورد انگیزه ها و اهداف کسانی که باعث رشد اقتصاد بیت کوین می شوند و افکار آنها در مورد آینده این فناوری در حال ظهور ارائه می دهد.

این فیلم با اجتناب از کلیشه‌ها، میم‌های تنبل فرهنگ پاپ و بریده‌شدن‌های ناب، برداشتی هنرمندانه و ظریف از صداهای مایکل تالر، مکس کایزر و جک مولر به کارگردانی آرون مکه و اوا مولن بامر است. رویکردی ملایم به قوس‌های داستانی دارد. با ریتمی ملایم، داستان از شوخ طبعی، شخصیت و کاریزما استفاده می کند تا اختراعات ساتوشی ناکاموتو را زنده کند.

پیر کوربین، مشاور و مستندساز بیت کوین گفت: انسان B کوین تلگراف: “من از روشی که فرهنگ بیت کوین و شور و شوق افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند در حالی که روشنفکر بودند برای اولین بار نشان داده شد را دوست داشتم. اگر آن را به خانواده خود نشان دهید، ممکن است بفهمند که چرا من به آن وسواس دارم.”

در میان آشفتگی همه‌گیری COVID-19، این فیلم بینندگان را از آلمان به اتریش به مکزیک و در نهایت به میامی می‌برد، جایی که قانون بیت‌کوین السالوادور برای اولین بار اعلام شد. تمرکز فیلم بر روی شخصیت اصلی ژان است که به آرامی سفر خود را به سمت کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۱ در میامی برنامه ریزی و اجرا می کند. این مستند مصاحبه‌های عجیبی را با بیت‌کوین‌کنندگان مشهور آلمانی گردآوری می‌کند.

جیجی که نام مستعار معروفی در میان محافل بیت کوین است، در نقش یک مرد قهقهه و عجیب و غریب با کت و شلوار صفحه سبز رنگ بازی می کند. برای کسانی که با بیت کوین آشنایی ندارند، Gigi یک مهندس نرم افزار و خالق بیت کوین است که هویت او ناشناخته است.

جیجی در عنصر خود.

او در اطراف استودیوهای هنری می چرخد ​​و مفاهیم پیچیده بیت کوین را خط می زند. آلمانی معادلات بیت کوین را روی یک دیوار سفید ترسیم می کند در حالی که لباس بدن کروماکی به تن دارد، عینک آفتابی مشابه نسخه بازسازی شده The Matrix و هدفون روی گوش است. او با خندیدن به بینندگانش توضیح داد که بیت کوین در حال پذیرفتن یک «جنگ متیک» است.

جیجی در ماتریکس روی صندلی می نشیند و بینندگان را به یک «جنگ میم» هدایت می کند.

در جای دیگر، آنیتا پوش، یکی دیگر از مربیان آلمانی زبان بیت کوین، آرام به نظر می رسد و عشق خود را به استفاده از بیت کوین در آفریقا شرح می دهد. او داستانی شخصی تعریف می‌کند و دوربین چرخه او را در تپه‌های اتریش دنبال می‌کند. به عنوان مثال، داستان پشت خالکوبی بیت کوین روی مچ دست او. وقتی کسی که هنوز بیت‌کوین را نمی‌فهمد از او سوال می‌کند، او توضیح می‌دهد که تاندربولت، اشاره‌ای به شبکه لایتنینگ، مخفف «انرژی» است.

اخیراً: بدون پول نقد: پروژه ارز دیجیتال نروژی مسائل مربوط به حریم خصوصی را ایجاد می کند

صحنه خالکوبی یکی از پیام های زیربنایی فیلم را نشان می دهد: بیت کوین اشتباه درک شده است. تاثیر عمیق بیت کوین که در سرفصل ها، سردرگمی ها و میم های حاکم بر فضای بیت کوین ریشه دارد، کم کم دارد به ثمر می رسد. از سنگال گرفته تا السالوادور، سوئیس و اندونزی، جهان مجذوب داستان هایی است که نشان می دهد بیت کوین چگونه زندگی را برای بهتر شدن تغییر داده است، اما این داستان ها در زیر تیتر اخبار قرار دارند.

دوچرخه سواری شیک در اروپای مرکزی.

پشتیبانی و تجزیه و تحلیل توسط خبرنگار جریان اصلی فریدمان برنیس جزئیاتی را در مورد اینکه چرا بیت کوین تا این حد بد درک شده است را نشان می دهد. او عناوین رسانه‌ها را به هیئت مدیره سنجاق کرد تا نشان دهد که برخلاف گزارش‌های رایج مبنی بر مرگ بیت‌کوین، «بیش از پوشش رسانه‌ای» وجود دارد.

برنیت روایات رسانه های اصلی را بررسی می کند.

همانطور که کوربین به کوین تلگراف گفت، انسان B این نوعی مستند است که می‌توانید به دوستان و خانواده‌هایی که برای بیت‌کوین فروخته نمی‌شوند نشان دهید و ممکن است در نهایت بیت‌کوین دریافت کنند. کوربین یکی از آن نکات خلاقانه را برجسته کرد.

به طور کلی، در دریایی از مستندهای بیت کوین که شبیه تبلیغات و شفاف سازی است، نیاز به پذیرش بیشتر بیت کوین دارد. انسان B یک حساب شخصی متفکرانه. اخیراً ۲۵۰۰۰۰ بازدید در یوتیوب داشته و در Vimeo نیز موجود است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا