اخبار ارز دیجیتال

بایگانی‌ها نشان می‌دهند که BlockFi 227 میلیون دلار بدون بیمه با MMMF بانک سیلیکون ولی ثبت شده است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سرمایه BlockFi تخصیص یافته به صندوق سرمایه گذاری مشترک بازار پول توسط FDIC بیمه نمی شود، اما به نظر نمی رسد که این صندوق توسط یک بانک سیلیکون ولی مدیریت شود.

بر اساس یک پرونده ورشکستگی جدید، وام دهنده ورشکسته ارزهای دیجیتال BlockFi، ۲۲۷ میلیون دلار وجوه بیمه نشده را به صندوق های سرمایه گذاری مشترک بازار پول (MMMF) اختصاص داده است که توسط بانک مشکل دار سیلیکون ولی (SVB) حمایت می شود.

SVB، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های ایالات متحده و شریک کلیدی شرکت‌های دارای پشتوانه سرمایه‌گذاری، توسط وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) در 10 مارس تعطیل شد، اگرچه جزئیات بسته شدن فاش نشد.

این اقدام به قتل عام اخیر ورشکستگی Silvergate می افزاید، که از زمان آشکار شدن مشکلات مالی بانک های دوستدار رمزنگاری در اوایل ماه مارس، شاهد سقوط بازار ارزهای دیجیتال بود.

نگاهی به پرونده ورشکستگی BlockFi که در 10 مارس ثبت شد نشان می دهد این شرکت دارای 227 میلیون دلار سرمایه در MMMF است که توسط SVB ارائه شده است.

به طور خاص، پرونده بیان می‌کند که سرمایه‌گذاری‌های BlockFi، سپرده‌های بیمه‌شده شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) نیستند، توسط هیچ آژانس فدرال بیمه نشده‌اند، و در موجودی‌های SVB «بانک بیمه نمی‌شوند». بر چکیده تأکید کنید.

بیمه سپرده فدرال FDIC تا 250000 دلار به ازای هر سپرده گذار را پوشش می دهد، اما وجوه بازار پول را پوشش نمی دهد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک بازار پول در اوراق بهادار کوتاه‌مدت با نقدشوندگی بالا مانند پول نقد، معادل‌های نقدی و اوراق بدهی کوتاه‌مدت با کیفیت بالا سرمایه‌گذاری می‌کنند و توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تنظیم می‌شوند.

مربوط: 920 میلیارد دلار عددی است که باید تماشا کرد زیرا ارزش بازار 1 تریلیون دلاری ارزهای دیجیتال از بین رفته است.

به سرمایه گذاران در ازای سرمایه، سهام صندوق صادر می شود، بنابراین وجوه BlockFi با وجود مشکلات SVB در خطر نخواهد بود.

SVB برخی از خدمات سرمایه گذاری صندوق های مشترک را ارائه می دهد، اما طبق وب سایت آن، به نظر نمی رسد که خود این صندوق ها را مدیریت کند. این شرکت نام های بزرگی مانند BlackRock، Morgan Stanley و Western Asset Management را به عنوان مدیران صندوق فهرست می کند.

به این ترتیب، خطرات برای BlockFi در این مورد به احتمال زیاد توسط عملکرد صندوق به جای مرتبط با مشکلات مالی SVB مختل می شود.

یکی از شرکت‌هایی که به نظر می‌رسد مستقیماً تحت تأثیر بسته شدن SVB و ورشکستگی Silvergate قرار گرفته است Circle، صادرکننده USD Coin (USDC) است.

بر اساس آخرین گزارش حسابرسی این شرکت، تا 31 ژانویه، 8.6 میلیارد دلار یا حدود 20 درصد از ذخایر، توسط چندین موسسه مالی ایالات متحده، از جمله SVB، Silvergate و New York Mellon Bank نگهداری می شد.

در حالی که مقادیر دقیق SVB و Silvergate ناشناخته است، Circle بیانیه‌ای از طریق توییتر در 10 مارس منتشر کرد و بیان کرد که شرکت و USDC به انجام “تجارت طبق معمول” ادامه می‌دهند و “FDIC SVB ما منتظر توضیح در مورد نحوه متولی هستیم. حقوق تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.” سپرده گذار. ”

در زمان نگارش این مقاله، USDC طبق داده‌های CoinGecko به زیر 1 دلار یعنی 0.98 دلار شکسته است.نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا