اخبار ارز دیجیتال

فیجی Sitibuny Labuka نخست وزیر طرفدار بیت کوین را انتخاب کرد

فیجی یک نخست وزیر طرفدار بیت کوین را انتخاب کرده است که نشان دهنده آینده مثبتی برای پذیرش بیت کوین در این کشور جزیره ای اقیانوس آرام است.

نخست وزیر تازه منتخب طرفدار بیت کوین در جزیره فیجی در اقیانوس آرام کار خود را آغاز کرد. رهبر جدید ما، سیتیتنی رابوکا، در ۲۴ دسامبر وارد دفتر فیجی ما شد.

لرد هوسیتوآ، یک اشراف تونگا و نماینده سابق پارلمان تونگا، در توییتر اخبار کشور همسایه خود را به اشتراک گذاشت. Fusitu’a گفت که او گام به گام به رابوکا توضیح داده است که “چگونه فیجی می تواند یک ارز فیات بیت کوین مانند تونگا صادر کند” و اینکه دو “ارز فیات اقیانوس آرام” ممکن است در سال ۲۰۲۳ منتشر شوند که گفته می شود جنسی هستند.

لرد فوسیتوآ در یک پیام توییتری به کوین تلگراف توضیح داد: «نخست وزیر جدید قطعاً حامی بیت کوین است.

از سال گذشته از او خواسته شده است که از طریق زوم با من ملاقات کند تا دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه پذیرش ارز فیات بیت کوین ارائه دهد.

جدول زمانی تونگا برای معرفی بیت کوین به عنوان ارز قانونی منتشر شده است و می تواند تا فوریه ۲۰۲۳ به پایان برسد. فیجی به دلیل موقعیت و تاریخ خود با چالش های اقتصادی و توسعه ای مشابه با تونگا مواجه است. با این حال، جمعیت فیجی حدود ۹۰۰۰۰۰ نفر است که بیش از ۹ برابر جمعیت تونگا است.

پتانسیل بیت کوین برای بهبود شمول مالی فیجی با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقتصادی فیجی اهمیت ویژه ای دارد. فیجی که در اقیانوس آرام واقع شده است از بیش از ۳۳۰ جزیره تشکیل شده است. اگرچه به عنوان یک کشور با درآمد متوسط ​​طبقه بندی می شود، اما همچنان با چالش های توسعه ای قابل توجهی از جمله نرخ بالای فقر، دسترسی محدود به خدمات مالی و اتکا به سوخت های فسیلی برای انرژی مواجه است.

موقعیت فیجی و تونگا در اقیانوس آرام.منبع: نقشه

در واقع، بانک جهانی گزارش می دهد که حواله های ارسالی به فیجی بیش از ۱۱ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. علاوه بر این، استراتژی شمول مالی ملی فیجی رشد قوی در شمول مالی در سال‌های اخیر را گزارش می‌کند، اگرچه تنها نیمی از جمعیت زنان به حساب‌های بانکی دسترسی دارند.

علاوه بر این، فیجی ممکن است استخراج بیت کوین را در یک جزیره آتشفشانی آزمایش کند. فوسیتوآ ادامه داد:

روشی که تونگا ملی‌سازی بیت‌کوین را انجام می‌دهد، به‌ویژه روشی که آن‌ها استخراج آتشفشان‌های زمین گرمایی را انجام می‌دهند، نه تنها همین کار را انجام می‌دهند، بلکه دارای انرژی آبی عظیم و سایر انرژی‌های تجدیدپذیر هستند. شما همچنین می‌توانید از

برنامه توسعه ملی ۲۰ ساله فیجی خواستار آن است که تمام برق این جزیره تا سال ۲۰۳۰ از منابع تجدیدپذیر تامین شود. این کشور برای رسیدن به این هدف به ۱۲۰ مگاوات انرژی تجدیدپذیر اضافی نیاز دارد. استخراج بیت کوین می تواند ابزاری برای باز کردن مزایای انرژی های تجدیدپذیر باشد.

رویکرد فیجی به بیت کوین در تضاد با سایر کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه، مانند وانواتو است که موضع محتاطانه تری در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. در حالی که استفاده از ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۱ ممنوع بود، به نظر می‌رسید که پروژه رمزنگاری جزیره ساتوشی راه را برای پذیرش دارایی‌های دیجیتال هموار کند.

مربوط: آتشفشان ها، بیت کوین، حواله ها: اربابان تونگ برای ثبات اقتصادی برنامه ریزی می کنند

به طور کلی، انتخاب یک نخست وزیر طرفدار بیت کوین در فیجی یک پیشرفت در حال پیشرفت است. باید دید که چگونه این حمایت به سیاست های ملموس تبدیل می شود، اما پتانسیل بیت کوین برای بهبود شمول مالی در فیجی بسیار زیاد است.

لرد Fusitua، یکی از همکاران قدیمی Cointelegraph توضیح داد که بیت کوین می تواند با تضعیف وابستگی به خدمات حواله پرهزینه مانند Western Union به حواله های تولید ناخالص داخلی کمک کند. «بانکداری خرده‌فروشی تجاری را با حفظ بیت کوین از امور مالی شهروندان در جیب تلفن همراه/کیف پول سخت‌افزاری به جای بانک تجاری جایگزین کنید.»نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا