🚨 اخبار ارز دیجیتال

Jurrien Timmer از Fidelity پیشنهاد می کند که حد بیت کوین به ۶ تریلیون دلار برسد

تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

جورین تایمر، مدیر کلان جهانی Fidelity، پیشنهاد می کند که بیت کوین می تواند به ارزش بازاری معادل یک چهارم بازار «طلای پولی» دست یابد که به طور بالقوه به ۶ تریلیون دلار می رسد. این پیش‌بینی بر این فرض استوار است که بیت‌کوین به تثبیت جایگاه خود به‌عنوان طلای دیجیتال و یک ذخیره‌کننده ارزش پایدار ادامه خواهد داد.

تحلیل تایمر بین بخشی از طلا که برای مقاصد پولی نگهداری می‌شود (تخمین زده می‌شود ۴۰ درصد طلای سطح زمین باشد) و بیت‌کوین مشابهی ترسیم می‌کند. بانک های مرکزی و سرمایه گذاران خصوصی مالک این سهم از طلا هستند که ارزش آن حدود ۶ تریلیون دلار است، بدون احتساب جواهرات و مصارف صنعتی.

پیش‌بینی تایمر پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین بخش قابل‌توجهی از این بازار پولی طلا را تصاحب می‌کند و از ارزش فعلی ۱ تریلیون دلاری خود به عنوان پله‌ای به سطوح بالاتر سود می‌برد.

ارزیابی نقاط قوت بینش تایمر مستلزم قدردانی از ویژگی‌های ذاتی بیت‌کوین است که با نقش پولی طلا همسو هستند. به عنوان مثال، کمبود به دلیل عرضه محدود و پذیرش فزاینده آن به عنوان پوششی در برابر تورم و کاهش ارزش پول. علاوه بر این، ماهیت دیجیتالی و چارچوب غیرمتمرکز بیت کوین، آن را به عنوان جایگزینی مدرن برای طلا معرفی می کند که به طور خاص برای جمعیت سرمایه گذاران جوان تر و آگاه به فناوری جذاب است.

با این حال، در چنین برآوردهایی ضعف و عدم قطعیت وجود دارد. بازار ارزهای دیجیتال به دلیل تغییرات نظارتی، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و چشم‌انداز در حال تحول دارایی‌های دیجیتال، بسیار نوسان است. پویایی بازار بیت کوین، از جمله رقابت با سایر ارزهای دیجیتال و پروژه های بلاک چین، می تواند بر مسیر حرکت آن به سمت سهم بازار که تایمر پیشنهاد می کند، تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، مقایسه با طلا به طور کامل پیچیدگی بازارهای ارزهای دیجیتال را در نظر نمی گیرد و امکان جایگزینی بیت کوین با دارایی یا فناوری دیجیتال دیگری را در نظر نمی گیرد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا