اخبار ارز دیجیتال

ری دالیو: فیات در بحران است، اما بیت کوین و استیبل کوین ها راه حل نیستند

مدیران صندوق های تامینی به جای آن می خواهند “سکه مرتبط با تورم” را برای توده ها به ارمغان بیاورند که به حفظ قدرت خرید مصرف کنندگان کمک می کند.

ری دالیو، سرمایه‌گذار میلیاردر، می‌گوید که ارز فیات به‌عنوان یک ذخیره‌کننده مؤثر ثروت، به‌طور جدی «تحت تهدید» است، اما فکر نمی‌کنم بیت‌کوین (BTC) و استیبل کوین‌ها راه‌حل باشند.

دالیو، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری تامینی Bridgewater Associates، در CNBC Squawkbox در فوریه گفت: من نمی دانم که آیا وجود دارد یا خیر.

ما در دنیایی هستیم که می دانیم پول در معرض خطر است. ما بیش از حد چاپ می کنیم، اما همه آن ارزهای ذخیره است، نه فقط ایالات متحده.

با این حال، دالیو به سرعت نظرات خود را در مورد اینکه آیا بیت کوین یک راه حل بالقوه است اضافه کرد و اظهار داشت که علیرغم آنچه که در ۱۲ سال به دست آورده است، هنوز برای کار کردن به عنوان پول بسیار فرار است. من اذعان کردم که

او استدلال کرد: “این یک دارنده پول موثر نیست. این یک دارنده ثروت موثر نیست. این یک وسیله مبادله موثر نیست.”

او همچنین استیبل کوین ها را به عنوان ارزهای موثر رد کرد زیرا آنها کپی ارزهای فیات تحت حمایت دولت هستند.

در عوض، دالیو پیشنهاد ایجاد یک «سکه مرتبط با تورم» را داد که به تضمین قدرت خرید مصرف‌کنندگان کمک می‌کند.

“نزدیک ترین چیز به این، اوراق قرضه شاخص تورمی است، اما اگر سکه ای ایجاد کنید که بگوید خوب است، این قدرت خرید است و فکر می کنم می دانید که می توانید پس انداز کنید و پول خود را در یک دوره زمانی پس انداز کنید و در هر جایی معامله کنید.” سکه» گفت.

او افزود: “بنابراین احتمالاً شاهد توسعه سکه ای خواهید بود که ندیده اید، اما احتمالاً یک سکه جذاب و قابل دوام خواهد بود. من فکر نمی کنم بیت کوین این باشد.”

با این حال، همه با دیدگاه دالیو در مورد بیت کوین و امکان سنجی یک سکه مرتبط با تورم موافق نبودند.

بیت کوین برای افسر خانواده، مدیر دارایی دیجیتال اریک وایس یکی از آنها بود. گفت ۳۸۳۰۰ دنبال کننده او در توییتر می گویند که چنین سکه ای نمی تواند وجود داشته باشد.

“به گفته ری، [Bitcoin] ما به حل مشکلات جهان بسیار نزدیک هستیم، اما آنها بیش از حد متزلزل هستند. او صبر می کند و به طور مبهم راه حل هایی را توصیف می کند که وجود ندارند و نمی توانند وجود داشته باشند.”

کتی وود، مدیرعامل ARK Invest نیز دیدگاه متفاوتی در مورد بیت کوین دارد و از آن به عنوان دفاعی در برابر مصادره ثروت در بخش هایی از جهان در حال توسعه یاد می کند.

او گفت: «این جمعیت ها به بیمه ای مانند بیت کوین نیاز دارند.

مربوط: Ray Dalio از صندوق ۱۵۰ میلیون دلاری Bridgewater خارج می شود

آخرین برداشت دالیو در مورد بیت کوین اخیراً آن را “یک اختراع جهنمی” نامیده است که می تواند به عنوان یک محافظ تورم قابل دوام عمل کند، قبل از اینکه بازار نزولی فعلی اعمال شود.

این سرمایه گذار میلیاردر قبلاً توصیه کرده بود که بیت کوین ۱ تا ۲ درصد از سبد سرمایه گذاران را در ۶ ژانویه ۲۰۲۲ تشکیل دهد.

به عنوان یک محصول سرمایه گذاری، مدیران صندوق های تامینی در ماه می گفتند. .

در ۴ اکتبر، دالیو از سمت مدیر سرمایه گذاری کناره گیری کرد اما به عنوان مربی در هیئت مدیره باقی ماند.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا