اخبار ارز دیجیتال

کاهش 48 درصدی برنامه نویسان جدید کریپتو در سال گذشته – گزارش توسعه دهندگان

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تازه واردها بیشترین درصد توسعه دهندگانی را تشکیل می دهند که صنعت را در 12 ماه گذشته ترک کرده اند.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط Electric Capital’s Developer Report انجام شده است، تعداد توسعه‌دهندگان جدیدی که وارد فضای ارزهای دیجیتال شده‌اند، طی سال گذشته نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است.

بر اساس آخرین شاخص های وضعیت اکوسیستم توسعه دهندگان کریپتو، برنامه نویسان بلندمدتی که بیش از یک سال در این صنعت کار کرده اند، کدهای بیشتری را متعهد می شوند و روزهای بیشتری نسبت به توسعه دهندگان بازنشسته کار می کنند.

طبق داده‌ها، از اول ژوئن، هر ماه حدود ۲۱۳۰۰ توسعه‌دهنده منبع باز فعال در اکوسیستم ارزهای دیجیتال وجود دارد. این بخش از ژوئن 2022 شاهد کاهش 22 درصدی تعداد توسعه دهندگان بوده است.

یک اخطار این است که توسعه دهندگانی که از این حوزه خارج می شوند به عنوان “تازه کارها” دسته بندی می شوند که کمتر از یک سال در این صنعت بوده اند. با توجه به اینکه این توسعه دهندگان مسئول کمتر از 20 درصد از کل کدهای متعهد شده در 12 ماه گذشته بودند، تأثیر خروج آنها بسیار کم بود.

مطالب مرتبط: با رسیدن بیت کوین به 69000 دلار، جست‌وجوی «شغل‌های هوش مصنوعی» در سال 2023 چهار برابر می‌شود.

توسعه دهندگان بلندمدت ارزهای دیجیتال که بیش از یک سال در این صنعت کار کرده اند، مسئول بیش از 80 درصد کدهای متعهد هستند.

Developer Reports تخمین می زند که از ژوئن 2022 حدود 7700 توسعه دهنده جدید این حوزه را ترک کرده اند. تعداد توسعه دهندگان نوظهور که در این صنعت در طی دو سال کار کرده اند 1650 نفر افزایش یافته است و تعداد توسعه دهندگان موجود با بیش از دو سال تجربه در فضای ارزهای دیجیتال 150 نفر افزایش یافته است. .

این گزارش خاطرنشان می کند که کاهش توسعه دهندگان جدید به دلیل تعداد کمتر برنامه نویسانی است که به دنبال شغل در فضای ارزهای دیجیتال هستند. این به دلیل ادامه بازار نزولی که بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال را تضعیف کرده است تشدید شد.

منبع: Electric Capital Developer Report

تحلیلگران همچنین پیشنهاد می‌کنند که اگرچه حفظ توسعه‌دهندگان جدید در سال 2023 نسبت به سال‌های 2022 و 2021 به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، این روند در درازمدت “غیر عادی” نیست.

اگر به تجزیه و تحلیل حفظ همگروهی که از سال 2015 شروع شده است نگاه کنید، می بینیم که توسعه دهندگانی که در بازارهای نزولی به آن ملحق شده اند، زودتر ترک کردند.

توسعه دهندگان جدید معمولاً در دوران اوج بازار وارد فضای کریپتو می شوند. شش ماه پس از اوج گیری بازار ارزهای دیجیتال در ژانویه 2018، توسعه دهندگان جدید 70 درصد را به خود اختصاص دادند. به دنبال آن، 60 درصد تسلط شرکت‌های جدید در شش ماه پس از رکورد تاریخی بازار در نوامبر 2021 به وجود آمد.

از سوی دیگر، زمانی که فضای کریپتو وارد قلمرو بازار نزولی می شود، توسعه دهندگان نوظهور و فعلی تمایل دارند بر این بخش تسلط پیدا کنند.

نیمه دوم سال 2022 شاهد موجی از کاهش مشاغل در سراسر صنعت ارزهای دیجیتال بود زیرا شرکت ها به دنبال کاهش فعالیت های خود در پاسخ به شرایط سخت بازار بودند. بر اساس تحقیقات بازار انجام شده توسط کوین تلگراف، این صنعت از فوریه 2023 کاهش یافته است.

مجله: 500٪ سود در نکات سهام ChatGPT؟ Bard Lean Left، 100 میلیون دلار سکه AI Meme: AI Eye

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا