🚨 اخبار ارز دیجیتال

فهرست «پذیرش‌کنندگان اولیه» FedNow شامل بلاک‌چین نمی‌شود، اما برخی ممکن است بعداً یکپارچه شوند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این دو شبکه بلاک چین قبلاً ادغام با سرویس پرداخت فوری فدرال رزرو را اعلام کرده بودند، اما در لیست جدید ارائه دهندگان تایید شده قرار نداشتند.

FedNow، سیستم پرداخت فوری آتی فدرال رزرو، فهرستی از «پذیرندگان اولیه» واجد شرایط خود را در ۲۹ ژوئن اعلام کرد. سازمان‌های موجود در این لیست به عنوان آماده برای اتصال به پلتفرم در هنگام راه‌اندازی در اواخر جولای تأیید شده‌اند. با وجود اینکه حداقل دو شرکت اعلام کرده‌اند که به سیستم‌های پرداخت فوری متصل خواهند شد، هیچ شبکه بلاک چینی در این لیست وجود ندارد.

سرویس FedNow گفت ممکن است برخی از سازمان‌های فهرست نشده بعداً ادغام شوند، و گفت که متال بلاک چین قصد دارد پس از دریافت «حامیان مالی بانکی مناسب» به پلتفرم متصل شود.

لیستی از سازمان های دارای گواهینامه برای خدمات FedNow.منبع: خدمات فدرال رزرو

FedNow یک سرویس پرداخت فوری است که توسط فدرال رزرو ایالات متحده در حال توسعه است. فدرال رزرو ادعا می کند که این سرویس امکان نقل و انتقالات فوری بین بانک ها در ایالات متحده را فراهم می کند، مشابه پرداخت های سریع تر در بریتانیا و سیستم واحد پرداخت یورو در اروپا.

در حال حاضر، نقل و انتقالات بانکی در داخل ایالات متحده فقط از طریق ACH یا حواله سیمی انجام می شود و تسویه آنی امکان پذیر نیست. FedNow قرار است در ماه جولای راه اندازی شود.

حداقل دو شبکه بلاک چین اعلام کرده اند که در زمان راه اندازی FedNow به آن متصل خواهند شد. یکی بلاک چین فلزی متالیکوس است. تیم متالیکوس در ماه می گفت که شبکه آن امکان تبدیل فوری پول نقد به استیبل کوین را از طریق ارتباط با FedNow فراهم می کند. در آن زمان، وب‌سایت رسمی FedNow متالیکوس را در «نمایش ارائه‌دهنده خدمات» فهرست کرد، که شواهد دیگری مبنی بر اینکه این ادغام انجام خواهد شد.

بلاک چین فلزی در تاریخ ۱۱ می در «نمایش ارائه‌دهنده خدمات» FedNow فهرست شد، اما از آن زمان حذف شده است. منبع: وب سایت FedNow (11 مه)

این لیست طی چند روز پس از اعلام حذف شد. در ۱۵ می، کاربر توییتر JeffXRP گفت: گفت در مورد عجیب بودن حذف ناگهانی.

فهرست «ارائه‌دهندگان خدمات» اعلام‌شده در ۲۹ ژوئن شامل ACI Worldwide، ECS Fin، FPS Gold، Open Payment Network و ۱۱ ارائه‌دهنده پرداخت دیگر می‌شود، اما نه متالیکوس و نه متال بلاکچین.

در گفتگو با کوین تلگراف، مارشال هاینر، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل متالیکوس، مدعی شد که این شرکت همچنان قصد دارد به محض دریافت حمایت مالی بانکی، بلاک چین فلزی را با FedNow ادغام کند.

متالیکوس در حال حاضر با مدیران برنامه فدرال رزرو و فدنو در تماس است و در این بین، ما همچنان بر روی یافتن حامیان مالی مناسب و ایجاد فناوری زنجیره بانکی تمرکز خواهیم کرد.

یکی دیگر از شبکه های بلاک چین که اعلام کرده است با FedNow یکپارچه شده است، Tassat، خالق سرویس TassatPay و شبکه بین بانکی دیجیتال است. تاسات ادعا می کند که شبکه آن یک بلاک چین خصوصی B2B برای بانک های تجاری است. این شرکت در ماه مارس اعلام کرد که پلتفرم پرداخت دیجیتال B2B خود را به سرویس آینده خود FedNow متصل خواهد کرد.

Tassat در ۳۰ ژوئن در وب سایت FedNow تحت “نمایش ارائه دهنده خدمات” فهرست شد.

TassatPay در نمایشگاه ارائه دهنده خدمات FedNow در ۳۰ ژوئن نمایش داده شد. منبع: FedNow

با این حال، Tassat در لیست ۳۰ ژوئن “Early Adopter” به عنوان ارائه دهنده خدمات واجد شرایط نیست. Cointelegraph از طریق ایمیل با تیم Tasat تماس گرفت، اما قبل از انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.

اعلامیه فدرال رزرو توضیح داد که برخی از سازمان هایی که در این لیست نیستند، می توانند در آینده به ارائه دهندگان خدمات تبدیل شوند.

علاوه بر پذیرندگان اولیه، فدرال رزرو قصد دارد پس از اواخر سال ۲۰۲۳ به عنوان اولین گام در رشد یک شبکه قوی با هدف دسترسی به ۱۰۰۰۰ موسسه مالی در ایالات متحده بپیوندد. ما به همکاری و حمایت از موسسات مالی و موسسات مالی ادامه خواهیم داد. ارائه دهندگان خدماتی که از ما حمایت می کنند.»

FedNow توسط برخی از کاربران بلاک چین به دلیل گامی در جهت گامی به سوی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مورد انتقاد قرار گرفته است. رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده، مدعی شد که این امر منجر به “بردگی مالی” خواهد شد. در ماه آوریل، فدرال رزرو با صدور بیانیه ای ارتباط FedNow با CBDC را تکذیب کرد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا