اخبار ارز دیجیتال

فدرال رزرو می گوید خدمات FedNow هیچ ارتباطی با CBDC ندارد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فدرال رزرو پس از استقرار 41 موسسه مالی، 15 ارائه دهنده خدمات و وزارت خزانه داری ایالات متحده برای آزمایش این سیستم قبل از راه اندازی آن تا پایان ژوئیه 2023، سرویس FedNow را به عنوان “آماده” تأیید کرده است.

فدرال رزرو ایالات متحده تصریح کرده است که سرویس FedNow، یک سرویس جدید برای پرداخت های فوری بین سازمان ها، هیچ ارتباطی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ندارد.

فدرال رزرو پس از استقرار 41 موسسه مالی، 15 ارائه دهنده خدمات و وزارت خزانه داری ایالات متحده برای آزمایش این سیستم قبل از راه اندازی آن تا پایان ژوئیه 2023، سرویس FedNow را به عنوان “آماده” تأیید کرده است. با این حال، بانک‌های مرکزی باید توضیح دهند که وعده‌های پرداخت‌های فیات فوری و تسویه ناخالص بی‌درنگ (RTGS) توسط CBDC‌ها پشتیبانی نمی‌شوند.

در توییتی، فدرال رزرو اعلام کرد که سرویس FedNow مشابه سایر خدمات پرداخت مانند Fedwire و FedACH است که در محدوده اکوسیستم فیات فعالیت می کنند. گفت:

“سرویس FedNow هیچ ارتباطی با ارز دیجیتال ندارد. سرویس FedNow یک سرویس پرداخت است که توسط فدرال رزرو ارائه می شود تا به بانک ها و اتحادیه های اعتباری امکان انتقال وجوه مشتریان را بدهد.”

فدرال رزرو همچنین تأیید کرد که هنوز در مورد صدور CBDC مورد انتظار تصمیم نگرفته است و “فقط با صدور CBDC همراه با قانون صدور مجوز ادامه خواهد داد.”

جدول بالا لیست اولیه شرکت کنندگان را نشان می دهد. با این حال، فدرال رزرو قصد دارد در آینده نزدیک تمام 10000 موسسه مالی ایالات متحده را معرفی کند.

مربوط: بانک های بزرگ ایالات متحده در آزمون استرس «رکود شدید» نمره قبولی می گیرند

در 11 می، فدرال رزرو اعلام کرد که بلاک چین فلزی را در سرویس FedNow خود ادغام خواهد کرد.

بلاک چین فلزی در نمایشگاه FedNow Service Provider نمایش داده شده است. منبع: FedNow

بلاک چین فلزی یک شبکه رمزنگاری است که توسط متالیکوس توسعه یافته است و بر اساس یک انشعاب از کد Avalanche است. طبق این سند، این شبکه دارای زیرشبکه ای به نام «X-Chain» است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد قوانینی را برای انتقال دارایی ها وضع کنند. برای مثال، توکن‌ها را می‌توان با قاعده‌ای صادر کرد که «فقط می‌توان برای شهروندان آمریکایی ارسال کرد» یا «تا فردا قابل معامله نیست».

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کندنویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا