اخبار ارز دیجیتال

فدرال رزرو راه اندازی سرویس پرداخت فوری FedNow را در جولای تایید کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف سرویس فدرال رزرو کاهش فاصله زمانی پرداخت بین موسسات مالی ایالات متحده است.

فدرال رزرو ایالات متحده تاریخ راه اندازی ماه جولای را برای سیستم پرداخت فوری خود که مدت ها در انتظار آن بودیم را تأیید کرد که به عنوان جایگزینی برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین ها در نظر گرفته می شود.

شبکه‌های پرداخت فوری می‌توانند پرداخت‌ها را در چند ثانیه تسویه کنند و از تراکنش‌های بین مصرف‌کنندگان، بازرگانان و بانک‌ها پشتیبانی کنند. به فناوری بلاک چین متکی نیست.

این یک گام مهم برای دولت است، زیرا توسط بانک فدرال رزرو کنترل می شود و برخلاف شبکه RTP خانه تهاتر که توسط کنسرسیومی از بانک های بزرگ اداره می شود.

در اطلاعیه ۱۵ مارس، فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) اعلام کرد که اولین FedNow برای ژوئیه برنامه ریزی شده است، با وزارت خزانه داری ایالات متحده و “ترکیبی متنوع از موسسات مالی در هر اندازه” از ابتدا. گفت که شبکه آماده استفاده است.

فدرال رزرو اعلام کرد که در هفته اول آوریل برای آماده شدن برای راه اندازی، “گواهینامه رسمی شرکت کنندگان” را آغاز خواهد کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «پذیرندگان اولیه یک برنامه آزمایش و گواهی مشتری را بر اساس بازخورد برنامه آزمایشی FedNow تکمیل خواهند کرد تا آنها را برای ارسال تراکنش های زنده از طریق سیستم آماده کنند.

FedNow که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد، تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی را به صورت شبانه روزی ارائه می دهد. این کار با تزریق وجوه بانک تجاری از فرستنده به گیرنده از طریق حساب اعتباری فدرال رزرو انجام می شود. همچنین ویژگی هایی مانند مدیریت ریسک تقلب را در خود جای داده است.

پس از راه اندازی رسمی، فدرال رزرو اعلام کرد که تا حد امکان بسیاری از مؤسسات مالی را تشویق می کند تا در افزایش دسترسی به پرداخت های فوری مشارکت کنند.

تام بارکین، رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند و حامی اجرایی برنامه FedNow، گفت: بخشی از اطلاعیه

برخی معتقدند که سرویس FedNow مشکلی را برطرف می کند که هم استیبل کوین ها و هم CBDC ها در تلاش برای حل آن هستند.

با این حال، اگرچه برنامه FedNow از فناوری بلاک چین استفاده نمی کند، فدرال رزرو به دلیل نگاه محتاطانه و شکاکانه خود به استیبل کوین ها شناخته شده است.

توییتی از Meltem Demirors از FedNow.منبع: توییتر

یکی از ریل‌های پرداخت بانکی بزرگ که به شرکت‌های ارز دیجیتال ایالات متحده در شبکه صرافی سیلورگیت (SEN) خدمات می‌دهد، اوایل این ماه پس از فروپاشی سیلورگیت تعطیل شد.

علیرغم تعطیلی اجباری بانک در ۱۳ مارس، رقیب SEN Signature Bank’s SigNet همچنان پابرجاست، اما سرنوشت آن به دنبال مشکلات Signature مشخص نیست. طبق گزارش ها، بسیاری از شرکت ها از شبکه فرار کرده اند.

FedNow همچنین می تواند جایگزین ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک های مرکزی شود.

لائل برینرد، نایب رئیس فدرال رزرو، در جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در ماه می ۲۰۲۲ گفت که به دلیل موانع نظارتی، CBDC بیشتر از FedNow طول می کشد.

“[if] کنگره برای انتشار یک ارز دیجیتال بانک مرکزی برنامه ریزی کرده بود، اما ممکن است پنج سال طول بکشد تا ویژگی های امنیتی و طراحی لازم را معرفی کند.

او اضافه کرد که در هر صورت، FedNow بسیاری از ویژگی های مشابه CBDC را ارائه می دهد.

مرتبط: بلاک چین Tassat به سرویس FedNow در B2B Onramps می پیوندد، پایلوت برای راه اندازی آماده می شود

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، همچنین در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در ۹ مارس سخنرانی کرد و گفت که CBDC بالقوه ایالات متحده هنوز راه زیادی دارد.

او گفت: “ما در مرحله ای نیستیم که تصمیم واقعی بگیریم” و افزود: “کاری که انجام می دهیم نوعی آزمایش در مراحل اولیه است. آیا کار می کند؟ آیا کار می کند؟ بهترین تکنولوژی؟ کارآمدترین کدام است؟”

با این حال، وی در اظهار نظر در مورد FedNow گفت: “به زودی می توانیم پرداخت های بلادرنگ را در این کشور انجام دهیم.”نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا