اخبار ارز دیجیتال

پاول می گوید فدرال رزرو به استیبل کوین ها به عنوان نوعی پول نگاه می کند و خواهان نقش قوی در نظارت است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس فدرال رزرو در نشست‌های شش ماهه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان درباره لایحه ارزهای دیجیتال صحبت کرده است.

رئیس جروم پاول در جلسه استماع شش ماهه کمیته خدمات مالی مجلس در مورد سیاست های فدرال رزرو در ۲۱ ژوئن گفت که فدرال رزرو ایالات متحده استیبل کوین های پرداخت را نوعی پول در نظر می گیرد.

نظرات پاول در پاسخ به درخواست کمیسر ماکسین واترز برای پاسخ به لایحه استیبل کوین تحت حمایت جمهوری خواهان، که در صورت تصویب، اولین لایحه ارزهای دیجیتال در ایالات متحده خواهد بود، بیان شد.

واترز به پاول گفت که این لایحه “۵۸ مجوز مختلف با تایید مقررات فدرال تنها برای دو مورد از آنها ایجاد می کند.” او گفت که مجوزهای باقیمانده توسط ایالت ها، سرزمین ها و سایر حوزه های قضایی صادر می شود که “پیش گیری ایالتی را به سطح جدیدی می برد.” آقای پاول پاسخ داد:

ما به استیبل کوین های پرداخت به عنوان نوعی پول فکر می کنیم. […] و ما معتقدیم که مناسب است نقش فدرال بسیار قوی در اتفاقاتی که با استیبل کوین‌ها در آینده رخ می‌دهد داشته باشیم. ”

وی افزود: «اشتباهی است که اجازه دهیم مقادیر زیادی پول خصوصی در سطح دولتی ایجاد شود.

با اظهار نظر در مورد این لایحه، آقای پاول در برابر موضع گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) موضع گرفت. جنسلر در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا در سال گذشته گفت که استیبل کوین ها ممکن است نیاز به ثبت و تنظیم داشته باشند و همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین (BTC) اوراق بهادار هستند.

مطالب مرتبط: آیا استیبل کوین ها اوراق بهادار هستند؟

موضع پاول با اظهارات رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) راستین بهنهام مبنی بر اینکه استیبل کوین ها کالا محسوب می شوند، کاملاً ناسازگار است. اگرچه هیچ تعریف ساده ای از پول توسط فدرال رزرو وجود ندارد، اما به طور کلی پول به عنوان یک وسیله مبادله در نظر گرفته می شود. طبق قوانین ایالات متحده، کالا به عنوان “کالا و کالا” تعریف می شود. […] و کلیه خدمات، حقوق و مزایا […] جایی که قراردادهای تحویل آینده در حال حاضر یا انجام خواهد شد. تعریف امنیت حتی پیچیده تر است.

همچنین در ۲۱ ژوئن، کریس جیانکارلو، رئیس سابق CFTC، در سرمقاله ای برای The Hill درباره این لایحه اظهار نظر کرد. او گفت که همه مقامات صدور مجوز “قدرت اختیاری برای وادار کردن پروتکل های استیبل کوین به امتناع از ارائه خدمات به شرکت های قانونی اما از نظر سیاسی محروم خواهند داشت.” او گفت که این واقعیت یک «انفعال آشکار» است که سیاست‌های دولت مشابه عملیات «چوک پوینت» دولت اوباما را فعال می‌کند. جیانکارلو گفت:

یک راه حل ساده برای این مشکل این است که مرجع صدور مجوز دولتی هیچ اختیاری برای انتخاب بین فعالیت های قانونی نداشته باشد و مجوز را مشروط به انکار تجارت قانونی استیبل کوین ها کند.

جیانکارلو گفت در غیر این صورت، تجارت استیبل کوین به طرز وحشتناکی به تغییر فضای سیاسی در واشنگتن وابسته خواهد بود.

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن عمق، نصب و راه اندازی و سایر خطرات احتمالی وجود داردنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا