🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: فدرال رزرو و کمیسیون بورس و اوراق بهادار گلدمن ساکس را در مورد پرتفوی اوراق بهادار بانک های سیلیکون ولی بررسی می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هر دو تنظیم کننده در حال بررسی فعالیت های گلدمن ساکس در طول افزایش سرمایه ناموفق آن قبل از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی هستند.

به گزارش وال استریت ژورنال، گلدمن ساکس اکنون به دلیل مشارکت در خرید سبد اوراق بهادار قبل از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی، از سوی فدرال رزرو و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مورد بررسی قرار گرفته است. این توسط یک فرد آشنا گزارش شده است. با موضوع

بر اساس این گزارش، این دو آژانس در حال بررسی رفتار گلدمن ساکس در هنگام عدم موفقیت در جذب سرمایه قبل از ورشکستگی SVB هستند. وزارت دادگستری همچنین به عنوان بخشی از تحقیقات خود در مورد SVB احضاریه ای را برای گلدمن ساکس صادر کرده است.

خودی ها همچنین گزارش می دهند که فدرال رزرو و کمیسیون بورس و اوراق بهادار به طور ویژه علاقه مند به دریافت اسنادی در مورد نقش دوگانه گلدمن ساکس به عنوان خریدار سبد اوراق بهادار SVB و به عنوان مشاور افزایش سرمایه بانک هستند. گزارش شده است که تنظیم کننده در حال بررسی است که آیا ارتباط نامناسبی بین بانکداری سرمایه گذاری گلدمن و بخش های تجاری در مورد فروش پرتفوی وجود داشته است یا خیر.

گلدمن در پاسخ گفت: ما با سازمان‌های دولتی مختلف در ارتباط با تحقیقات و تحقیقات آنها در مورد SVB، از جمله معاملات این شرکت با SVB در حدود مارس ۲۰۲۳، همکاری خواهیم کرد و اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار خواهیم داد.»

در آخرین روزهای منتهی به سقوط SVB، طبق گزارش ها، گلدمن ساکس برای کمک به افزایش سرمایه برای بانک استخدام شد. در همان زمان، بازوی بازرگانی این شرکت «۲۱ میلیارد دلار پرتفوی اوراق قرضه موجود برای فروش SVB» را با تخفیف خریداری کرد. همانطور که WSJ گزارش داد، بانکداران و وکلای مالی معتقدند غیرعادی است که یک بانک به طور همزمان به عنوان مشاور و خریدار دارایی های یک شرکت عمل کند، مگر در مواقع سختی مالی.

این منابع همچنین فاش کردند که گلدمن به مدیران SVB توصیه کرده است قبل از جمع آوری پول برای اثبات نیاز خود به سرمایه، «بخشی یا تمام سبد اوراق بهادار خود را بفروشند». این توصیه توسط گرگ بکر، مدیر عامل سابق SVB در طول شهادتش در کمیته بانکداری سنا تکرار شد.

در پاسخ به این اتهامات، سخنگوی گلدمن ساکس گفت:

[Goldman] ما به صورت کتبی به SVB اطلاع داده‌ایم که در رابطه با فروش به عنوان مشاور عمل نمی‌کنیم و SVB نباید در این زمینه به مشاوره بانک اعتماد کند و در عوض باید یک مشاور مالی شخص ثالث را استخدام کند.

پاول می گوید که فدرال رزرو از ورشکستگی SVB خجالت زده است: «این چطور اتفاق افتاد؟»

در ۱۰ مارس، تنظیم‌کننده‌های کالیفرنیا گامی بی‌سابقه برای بستن بانک سیلیکون ولی، سرمایه‌دار برجسته‌ای که به شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و فناوری خدمات می‌دهد، برداشتند. قبل از بسته شدن، SVB شانزدهمین بانک بزرگ در ایالات متحده بود و دارایی بیش از ۲۱۲ میلیارد دلار بود.

به دنبال این حادثه، در ۱۷ مارس، گروه مالی SVB برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده درخواست داد. این دادخواست داوطلبانه به دنبال تسریع روند بازسازی تحت نظارت دادگاه برای حفظ ارزش های شرکت بود.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا