اخبار ارز دیجیتال

تزریق نقدینگی فدرال رزرو بازده خزانه داری آمریکا را پایین می آورد، اما قیمت بیت کوین نه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

عدم قطعیت نظارتی و اقدامات اجرایی اخیر علیه صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال باعث می شود بیت کوین در کوتاه مدت به بالای 30000 دلار برسد، اما سرمایه گذاران همچنان صعودی هستند.

بیت کوین (BTC) ممکن است پس از دفاع موفقیت آمیز از حمایت 28000 دلاری خود در میان شایعات غیرمستند در مورد بایننس، قدرت خود را نشان داده باشد، اما فدرال رزرو ایالات متحده به بانک ها در مورد نقدینگی اضطراری هشدار داده است. لازم به ذکر است که بیت کوین پس از انتخاب عرضه، ارتباط کمتری با بازارهای سنتی پیدا کرده است.

این تغییر در نگرش بانک مرکزی مسیر حرکت اوراق بهادار خزانه را تغییر داد زیرا معامله گران به دنبال پناه بردن از فشار صعودی بر تورم بودند. به نظر می رسد بیت کوین از این حرکت گیج شده است و قیمت آن در هفته گذشته حدود 28000 دلار بود.

در همین حال، بازده اوراق قرضه 5 ساله در 3 آوریل به 3.50 درصد کاهش یافت که از 3.70 درصد در هفته قبل کاهش یافت. همانطور که تقاضا برای اوراق قرضه افزایش می یابد، پرداخت ها کاهش می یابد و در نتیجه بازدهی کمتری دارد. محرک 152.6 میلیارد دلار وام های معوق از برنامه وام دهی پشتیبان فدرال رزرو ایالات متحده بود.

فقدان اعتماد عمومی به بانک‌ها همچنین باعث می‌شود که فکر کنیم شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) چیست و چرا فدرال رزرو دیگر مسیر تورم را کنترل نمی‌کند. این سوال که آیا بیت کوین می تواند به عنوان یک ذخیره قابل اعتماد ارزش در طول یک بحران عمل کند، باز باقی می ماند، اما افزایش 70 درصدی سال تا به امروز مطمئناً این نکته را نشان می دهد.

سرمایه گذاران در حال کاهش موقعیت نقدی خود هستند

بر اساس داده های بانک آمریکا، کل دارایی های صندوق های بازار پول ایالات متحده به رکورد 5.1 تریلیون دلار رسید. این اوراق در اوراق قرضه کوتاه مدت مانند خزانه داری ایالات متحده، گواهی سپرده و اوراق تجاری سرمایه گذاری می کنند. به علاوه، مدیر صندوق و تحلیلگر Genevieve Roch-Decter (CFA) می گوید که سرمایه گذاران یک تریلیون دلار از بانک ها برداشت کرده اند زیرا صندوق های بازار پول بازدهی بسیار بالاتری ارائه می دهند.

سرمایه گذاران بیت کوین ارزهای دیجیتال را به عنوان پناهگاهی امن در برابر تورم می بینند، اما رکود باعث کاهش تقاضا برای کالاها و خدمات می شود که منجر به کاهش تورم می شود. پس از انتشار داده های شاخص مدیران خرید ISM ایالات متحده در ماه مارس، ریسک ها به طور قابل توجهی افزایش یافت. این شاخص به 46.3 رسید که پایین‌ترین سطح از می 2020 است که کمتر از پیش‌بینی 47.5 تحلیلگران است که نشان‌دهنده انقباض است.

جیم بیانکو، تحلیلگر کلان در Bianco Research، گفت که این شانزدهمین بار از سال 1948 است که سطوح به چنین سطوح پایینی می رسد، که 75 درصد آن با رکود دنبال می شود.

بیایید شاخص های مشتقات بیت کوین را برای تعیین موقعیت فعلی بازار معامله گران حرفه ای بررسی کنیم.

معامله گران مشتقات بیت کوین تحت FUD قرار نگرفتند

قراردادهای آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب است و معمولاً با قیمتی جزئی نسبت به بازار نقدی معامله می شود و فروشندگان برای به تعویق انداختن تسویه حساب برای مدت زمان طولانی تری تقاضای وجوه بیشتری دارند.

در نتیجه، قراردادهای آتی در یک بازار سالم باید با حق بیمه 5 تا 10 درصد در سال معامله شوند. این وضعیت به عنوان contango شناخته می شود و مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه آتی بیت کوین از 30 مارس در نزدیکی آستانه خنثی تا نزولی قرار گرفته است، با وجود اینکه قیمت بیت کوین نزدیک به 28000 دلار باقی مانده است، معامله گران حرفه ای تمایلی به صعودی ندارند.

فقدان تقاضا برای طولانی مدت اهرمی لزوماً به معنای کاهش قیمت ها نیست. در نتیجه، معامله گران باید بازار گزینه های بیت کوین را مطالعه کنند تا بیاموزند که نهنگ ها و سازندگان بازار چگونه تغییرات احتمالی قیمت در آینده را ارزیابی می کنند.

انحراف دلتا 25 درصد نشان می‌دهد که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد می‌دهند. در بازار نزولی، معامله گران آپشن احتمال کاهش قیمت را افزایش می دهند و اندیکاتور انحراف از 8 درصد فراتر می رود. از سوی دیگر، در بازارهای صعودی، اندیکاتورهای انحرافی کمتر از -8 درصد هستند که نشان دهنده تقاضای کمتر برای گزینه های فروش نزولی است.

مربوط: قیمت بیت کوین پس از دستگیری شایعات CZ به دلیل هدف معامله گران 30000 دلار افزایش یافت بعدی

بیت کوین 60 روز گزینه 25% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

نسبت انحراف 25% در حال حاضر -5 است زیرا گزینه فروش محافظ اندکی ارزان تر از قیمت خنثی به صعودی معامله می شود. این یک شاخص صعودی با توجه به FUD اخیر است که پس از شکایت CFTC بایننس در 27 مارس رخ داد. قانون‌گذاران ادعا می‌کنند که Binance و CZ با ارائه معاملات به مشتریان ایالات متحده بدون ثبت نام در تنظیم‌کننده‌های بازار، قوانین انطباق مقررات و مشتقات را نقض کرده‌اند.

تا کنون، بیت کوین به خوبی حفظ شده است زیرا بخش نانوایی فدرال رزرو را مجبور به عقب نشینی از سیاست انقباض اعتباری خود کرد. با این حال، تا زمانی که ابهامات نظارتی صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال را احاطه کند، بعید است که بیت کوین به بالای 30000 دلار برسد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا