🚨 اخبار ارز دیجیتال

بومن، رئیس فدرال رزرو، شک و تردید CBDC را دو چندان می کند و از استیبل کوین ها نیز حمایت می کند.

میشل بومن به مخاطبان دانشگاه گفت که نوآوری مالی باید بر اساس ضرورت توجیه شود و به درستی تنظیم شود.

در ۱۷ اکتبر، میشل بومن، یکی از اعضای شورای حکام فدرال رزرو ایالات متحده، نظرات خود را در مورد نوآوری مالی در یک سخنرانی در دانشکده حقوق هاروارد بیان کرد. بومن چندین بار در مورد این موضوع صحبت کرده است و موقعیت او به طور فزاینده ای آسیب پذیر به نظر می رسد.

آقای بومن به طور مفصل در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین ها صحبت کرد. او همچنین به «دفتر کل یکپارچه» نگاه کرد و فناوری‌های دفتر کل را به عنوان پل‌هایی بین سیستم‌های موجود، و چگونگی بهبود فناوری‌های موجود، توزیع کرد. او مجدداً سؤالاتی را که قبلاً در مورد نیاز به چنین نوآوری مطرح کرده بود، تکرار کرد و پیشنهاد کرد که بانک ها می توانند در جلوگیری از نفوذ دولت نقش داشته باشند.

مدل بانکداری واسطه ای ایالات متحده به محافظت از فعالیت های مالی مصرف کننده در برابر نفوذ غیرضروری دولت کمک می کند، و من معتقدم که این مدل مناسبی برای نوآوری مالی آینده است.

بومن، یک جمهوری خواه، توضیح بیشتری در مورد اینکه چگونه بانک ها می توانند از نفوذ بیش از حد جلوگیری کنند، ارائه نکرد، اما نگرانی هایی را که به طور فزاینده ای در میان سیاستمداران شنیده می شود، از قانونگذاران گرفته تا فرمانداران، تکرار کرد.

او گفت اگر CBDC “به درستی” طراحی نشود، می تواند منجر به بی واسطه گری بانک ها شود. علاوه بر این، سیستم مالی با مسائلی مانند «اصطکاک در سیستم‌های پرداخت، ترویج شمول مالی، و دسترسی شهروندان به وجوه امن بانک مرکزی» مواجه است، اما او معتقد است که CBDC‌ها نسبت به سایر گزینه‌ها دشوارتر هستند. من فکر نمی‌کنم هیچ جایگزینی وجود داشته باشد. استدلال قانع کننده که بهتر است.

به ویژه، بومن هیچ مزیتی برای CBDC در مقایسه با سرویس FedNow که در ماه جولای معرفی شد، مشاهده نکرد. فدرال رزرو اعلام کرده است که CBDC USD را بدون اختیار کنگره صادر نخواهد کرد.

مطالب مرتبط: فدرال رزرو ایالات متحده می گوید استیبل کوین ها می توانند “منبع بی ثباتی مالی” باشند

بومن همچنین درخواست خود را برای یک چارچوب نظارتی برای نوآوری مالی بر اساس اصل مقررات برابر برای خطرات برابر تکرار کرد. سطح پایین مقررات استیبل کوین ها استدلال اصلی او علیه استفاده از آنها بود.

بومن گفت که برخی از اصطکاک در سیستم های پرداخت ناشی از طراحی است. او گفت: «محدودیت‌های پرداختی لزوماً به دلیل مسائل فناوری موجود نیست، بلکه به دلیل سیاست‌ها، قوانین و حتی ترجیحات مصرف‌کننده و تجاری موجود است.» او به عنوان مثال به اقدامات ضد پولشویی و جلوگیری از دسترسی بیش از حد اشاره کرد.

بومن در مورد تحقیقات مربوط به CBDCها صحبت کرد. در این مرحله، او با برخی از سیاستمداران جدا شد. او گفت: «فدرال رزرو همچنان به روی گزینه های متعدد برای بهبود محیط پرداخت باز است.

مجله: تیم استیبل کوین اصلی دستگیر شد، قیمت بیت کوین جدید وی چت، قوانین ارز دیجیتال هنگ کنگ: آسیا اکسپرس


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا