اخبار ارز دیجیتال

دیجیتال یورو ترس اسلواکی قانون پول نقد را به قانون اساسی اضافه می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پارلمان اسلواکی اصلاحیه قانون اساسی را تصویب کرد که حق شهروندان را برای پرداخت پول نقد برای کالاها و خدمات مدون می کند.

اسلواکی قصد دارد پس از رای گیری در مورد اصلاحیه قانون اساسی تصویب شده توسط پارلمان در 15 ژوئن، حق استفاده از پول نقد را به عنوان وسیله پرداخت مدون کند.

لایحه جدید توسط حزب Sme Rodina، همچنین به عنوان حزب “ما خانواده هستیم” حمایت شده است و گزارش شده است که به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر پیشنهاد یورو دیجیتال تهیه شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری اروپایی Euractive. Told، میلوش سورجک، یکی از حامیان لایحه، طی یک بحث به نمایندگان مجلس گفت که برای حفاظت از حاکمیت مالی اسلواکی به اصلاحیه نیاز است.

بسیار مهم است که ماده‌ای در قانون اساسی وجود داشته باشد که به ما امکان می‌دهد در آینده در برابر هر دستور خارجی که فقط یک یورو دیجیتال وجود دارد و هیچ گزینه پرداخت دیگری وجود ندارد، از خود دفاع کنیم.»

به گزارش Euractive، اسلواکی قصد دارد در کنار قانونی که حق استفاده از پول نقد را تدوین می کند، قانون اساسی خود را برای تقویت حق مغازه داران برای امتناع از پرداخت پول نقد برای کالاها و خدمات، اصلاح کند. بنا بر گزارش ها، هدف از این کار محافظت از صاحبان فروشگاه ها در برابر سرقت و قرار گرفتن در معرض میکروب ها و معافیت فروشگاه های دارای دستگاه های فروش فقط کارتی از قوانین فعلی پذیرش پول نقد است.

اتحادیه اروپا مدتی است که در حال بررسی ظهور یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یا یورو دیجیتال است. تحلیلگرانی که به نمایندگی از پارلمان تحقیقات انجام می دهند اخیراً این موضوع را “راه حلی برای مشکل” توصیف کردند، اما به اتحادیه اروپا توصیه کردند که برای پیگیری بیشتر این گزینه در آینده آماده باشد.

یکی از بزرگ‌ترین بحث‌ها در توسعه و معرفی بالقوه یک یورو دیجیتال، این تصور است که چنین ارزی کاملاً متمرکز است و به یک سازمان دولتی اجازه می‌دهد تراکنش‌های انجام‌شده در یورو دیجیتال را کنترل کند. برخی از کارشناسان معتقدند که این یک تهدید ذاتی برای حریم خصوصی افراد است.

مربوط: رئیس بانک مرکزی اروپا در چت تصویری با زلنسکی جعلی اذعان کرد که CBDC برای “کنترل” استفاده می شود

بحث رقابت هم هست. بدون دریافت حق بیمه حساب یا کارمزد تراکنش ذاتی، CBDCها می توانند شهروندان را با دسترسی محدود یا بدون دسترسی به ابزارهای بانکداری دیجیتال سنتی، اما بدون حساب های بانکی، توانمند کنند. این یک تهدید بالقوه برای مشاغل و بانک های بخش خصوصی است که از ارائه راه حل های اعتباری به مردم سود می برند.

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا