🚨 اخبار ارز دیجیتال

FDIC به CEX.IO و بازبینان آن هشدار می دهد که ادعاهای احتمالی دروغین بیمه را حذف کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک آژانس فدرال ایالات متحده ادعاهای مربوط به بیمه سپرده را در وب سایت صرافی و وب سایتی که آن را بررسی کرده بود، به صورت دقیق پیدا کرد.

شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) نامه ای به مدیران صرافی ارزهای دیجیتال CEX.IO ارسال کرده و آنها را به نقض قوانین فدرال از طریق اظهارات نادرست و گمراه کننده در مورد وضعیت بیمه صرافی متهم کرده است. آژانس به جایگزین ۱۵ روز مهلت داد تا هرگونه اصلاحی را انجام دهد.

بیانیه مورد بحث را می توان در جزئیات چاپ کوچک اطلاعات مجوز فرستنده ارز دولتی صرافی یافت. در اطلاعات رود آیلند آمده است: “دلارهای آمریکا که در کیف پول های فیات CEX.IO نگهداری می شوند توسط FDIC تا سقف ۲۵۰۰۰۰ دلار برای هر حساب بیمه می شوند.”

در نامه FDIC همچنین اشاره شده است که اگر صرافی دارای حساب بیمه شده FDIC باشد، باید نام سپرده گذار بیمه شده ای که وجوه را در اختیار دارد، مشخص کند. این نامه که توسط دادستان کل FDIC امضا شده است، ست روزبروک، به قانون بیمه سپرده فدرال استناد می کند. در این نامه تصریح شده است:

CEX توسط FDIC بیمه نمی‌شود و بیمه FDIC از دارایی‌های غیر از سپرده‌های دلاری آمریکا که در ارزهای دیجیتال یا IDI نگهداری می‌شوند محافظت نمی‌کند. [insured depository institutions]”

FDIC به CEX.IO دستور می‌دهد تا ارجاعات به بیمه FDIC را حذف کند، ارجاع به آن را متوقف می‌کند، و ارجاع به «بیمه انتقالی ناشی از قرار دادن وجوه در حساب‌های IDI» را روشن می‌کند.

مرتبط: تنظیم‌کننده مالی نیویورک درباره ادعاهای FDIC درباره جمینی تحقیق می‌کند: گزارش

این آژانس، یک آژانس مستقل که توسط کنگره ایالات متحده تأسیس شده و از طریق حق بیمه تامین می شود، گفت که اقدامات اجرایی که باید انجام شود شامل صدور دستور توقف و توقف و ارزیابی مجازات های مدنی است.

FDIC همچنین دو وب سایت با بررسی های CEX.IO کشف کرده است که ادعا می کنند صرافی دارای بیمه FDIC است. ما همچنین نامه‌هایی را به آن بیانیه‌ها ارسال کرده‌ایم که درخواست تغییرات مشابهی کرده‌ایم. یکی از وب‌سایت‌ها، Bankless Times، در بریتانیا مستقر است.

استدلال FDIC مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال نباید بیمه شوند، مورد تحسین سناتور الیزابت وارن، بدبین به ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. این آژانس همچنین یکی از سه امضاکننده بیانیه اخیر بود که به بانک‌ها در مورد خطرات ارزهای دیجیتال هشدار می‌داد.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا