اخبار ارز دیجیتال

FDIC یک حراج دیگر در بانک سیلیکون ولی: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از شکست تلاش‌های قبلی برای یافتن مالک جدید، رگولاتورها در حال برنامه‌ریزی مزایده دیگری برای بانک سیلیکون ولی هستند.

بانک سیلیکون ولی (SVB) ممکن است به بلوک حراج بازگردد زیرا رگولاتورهای ایالات متحده تلاش دومی برای یافتن خریدار برای بانکی که اکنون سقوط کرده است انجام می دهند.

وال استریت ژورنال در ۱۳ مارس گزارش داد که شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) پس از اینکه قانونگذاران اعلام کردند سقوط SVB تهدیدی برای سیستم مالی است و به جمهوری خواهان سنا اعلام کردند، بانک ها را می فروشد.

رگولاتورها برای اولین بار در ۱۱ مارس اقدام به حراج بانک های ورشکسته کردند. مناقصه فقط برای چند ساعت باز بود.

با این حال، طبق گزارش ها، حراج آخر هفته هیچ پیشنهادی از سوی بانک های بزرگ ایالات متحده نداشت. حداقل یک پیشنهاد از سوی آژانس دیگری وجود داشت که توسط FDIC رد شد.

به گفته WSJ، اعلام SVB “سیستماتیک” به FDIC آزادی عمل بیشتری برای ارائه مشوق های پیشنهادی برای خرید شرکت، مانند توافق نامه های تقسیم ضرر، می دهد. اما هنوز جدول زمانی برای دومین مزایده تعیین نشده است.

FDIC یک آژانس مستقل از دولت ایالات متحده است که برای محافظت از سپرده گذاران بانکی از از دست دادن سپرده های تضمین شده خود در صورت ورشکستگی بانک تاسیس شده است. همچنین به روند ورشکستگی مؤسسات، فروش دارایی ها و تسویه بدهی ها کمک می کند.

مربوط: فروپاشی بانک سیلیکون ولی: هر چیزی که تا به حال اتفاق افتاده است

ناظر مالی کالیفرنیا بانک سیلیکون ولی را در ۱۰ مارس پس از اعلام فروش عمده دارایی‌ها و سهام به منظور جذب ۲.۲۵ میلیارد دلار سرمایه و تقویت عملیات تعطیل کرد.

غول بانکداری جهانی HSBC قبلاً یک شعبه SVB مستقر در بریتانیا را نجات داده است و در ۱۳ مارس بانک تابعه آن HSBC UK Bank بانک سیلیکون ولی انگلستان را به قیمت ۱ پوند (۱.۲۱ دلار) خریداری خواهد کرد.نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا