اخبار ارز دیجیتال

FBI پس از تحقیقات ZachXBT، ۱۰۰۰۰۰ دلار NFT از کلاهبرداران ضبط کرد.

دارایی های توقیف شده شامل Bored Ape Yacht Club و Doodles NFT، ۸۵.۶ Ether و یک ساعت پر زرق و برق Audemars Piguet بود که در نهایت به ZachXBT کمک کرد تا کلاهبردار مورد ادعا را شناسایی کند.

اداره تحقیقات فدرال (FBI) دو توکن غیرقابل تعویض (NFT) به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار و ۸۶.۵ اتر (ETH) را از فیشرهای گزارش شده کشف و ضبط کرده است.

کلاهبردار ادعایی مورد بحث، چیس سنکال – معروف به آنلاین ترسناک (HZ) – اولین بار در یک تحقیق طولانی توسط شرکت مستقل تحقیقاتی بلاک چین ZachXBT افشا شد. ارسال شده ما در سپتامبر برمی گردیم.

یک اطلاعیه رسمی FBI که در ۳ فوریه منتشر شد، نشان داد که دارایی Seneca، از جمله یک ساعت رویال اوک Audemars Piguet (AP) به ارزش ۴۱۰۰۰ دلار، “بر خلاف قوانین فدرال برای مصادره فدرال مصادره شده است.”

در اطلاعیه FBI اطلاعات زیادی درباره این مصیبت ذکر نشده است، به جز اینکه تمام دارایی ها در ۲۴ اکتبر مصادره شد. در زمان تشنج

۸۶.۵ ETH در زمان توقیف ۱۱۶۴۳۳ دلار ارزش داشت، اما در زمان نگارش ۱۴۴۰۰۰ دلار ارزش داشت.

در این مرحله مشخص نیست که مراحل قانونی کامل علیه سنکال چگونه خواهد بود. اما مصادره فدرال یک ابزار اجرای قانون است که به دولت اجازه می دهد “اموالی را که در یک جنایت دخیل است بدون پرداخت غرامت به فرد محروم کند.”

اف‌بی‌آی می‌گوید: «این می‌تواند پس از یک دعوای مدنی، مانند شکایت علیه یک کالا یا محکومیت یک فرد در یک محاکمه جنایی رخ دهد».

FBI هیچ اطلاعات رسمی به ZachXBT ارائه نکرده است، اما کارآگاه onchain در ۳ فوریه از طریق توییتر گفت که توقیف دارایی ها “در نتیجه” تحقیقات او رخ داده است.

ZachXBT نوشت:

با توقیف Bored Ape NFT، افراد جامعه به شوخی می گویند که FBI عکس پروفایل آنها را به Ape #9658 تغییر می دهد.

عکس نمایه FBI فتوشاپ شده: @CryptoWithNick در توییتر

به طور خاص، ساعت پر زرق و برق AP یکی از شناسه‌های کلیدی است که به ZachXBT در کشف هویت و فعالیت زنجیره‌ای Senekal در طول تحقیقات خود کمک کرد.

در یک پست متوسط ​​در ۲ سپتامبر، ZachXBT پس از دیدن Horroz (HZ) که درباره ساعت جدید خود در رسانه های اجتماعی لاف می زند، گفت: “من در اطراف چند دوست مشترک بودم که ساعت می فروشند.” و توضیح داد که او در نهایت شد. قادر به تماس با شخص آن ساعت AP خاص را به سنکال فروخت.

متأسفانه برای Senekal، گفته می‌شود که پرداخت بر روی بلاک چین با استفاده از USD Coin (USDC) انجام شده است.

آدرس‌هایی که HZ برای پرداخت ۴۷۵۰۰ دلار به فروشندگان ساعت استفاده می‌کند، @deekaymotion، @Zeneca_33، @ezu_xyz، [and] @JRNYclub،” ZachXBT نوشت.

این اولین بار نیست که تحقیقات ZachXBT نقش کلیدی در کمک به مقامات دولتی ایفا می کند. در ماه اکتبر، واحد ملی سایبری فرانسه به کار ZachXBT برای کمک به دستگیری و محاکمه گروهی از کلاهبرداران به اتهام سرقت ۲.۵ میلیون دلار NFT از طریق کلاهبرداری های فیشینگ اشاره کرد.نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا