🚨 اخبار ارز دیجیتال

مقامات FBI و NY در مورد سقوط استیبل کوین TerraUSD تحقیق می کنند: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دو کوون، بنیانگذار آزمایشگاه های جنجالی Terraform، علیرغم اینکه گمان می رود در صربستان مخفی شده است، در مرکز تحقیقات قرار دارد.

گزارش شده است که وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی سقوط استیبل کوین TerraClassicUSD (USTC) است که در ماه می گذشته باعث زیان ۴۰ میلیارد دلاری در اکوسیستم Terra شد.

بر اساس گزارش ۱۳ مارس وال استریت ژورنال (WSJ) دو آژانس، اداره تحقیقات فدرال (FBI) و ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) در هفته های اخیر از کارکنان سابق آزمایشگاه های Terraform بازجویی کرده اند.

به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، این تحقیقات زمینه‌های مشابهی را دربرمی‌گیرد که به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه آزمایشگاه‌های Terraform و بنیانگذار آن Do Kwon در ۱۶ فوریه ارائه شد.

از جمله موضوعاتی که توسط محققین بررسی شد، ارتباط بین پلتفرم پرداخت Chai مستقر در کره جنوبی و بلاک چین Terra تحت اداره USTC بود.

در بایگانی‌ها، SEC ادعا کرد که Kwon سرمایه‌گذاران را فریب داده است تا این باور را داشته باشند که تراکنش‌های Chai در بلاک چین Terra پردازش می‌شوند.

دو کوون در کنفرانسی در مورد Terra قبل از فروپاشی LUNC و USTC صحبت می کند. سس: کره زمین.

در این شکایت، SEC همچنین Kwon را به گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد خطرات استیبل کوین‌های مبتنی بر الگوریتم که برای پیوند یک به یک با دلار آمریکا طراحی شده‌اند، متهم کرد.

مشخص نیست که وزارت دادگستری چه اتهامات خاصی را ممکن است تعقیب کند. تحقیق لزوماً به این معنا نیست که شما تحت پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت.

مربوط: حق با Do Kwon بود، بانک ها در معرض خطر استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات هستند – CZ

به گفته مقامات کره جنوبی، گمان می رود کوون پس از فروپاشی کره جنوبی را ترک کرده و اکنون در سنگاپور، دبی و اکنون صربستان است.

با این حال، کوون گفت که دادستان های کره جنوبی حکم بازداشت او را در ۱۴ سپتامبر صادر کردند و علیرغم اخطار قرمزی که آژانس جهانی اجرای قانون اینترپل در ۲۶ سپتامبر ارائه کرد. با این حال، او ادعا می کند که “متواری نیست”.

با این حال، طبق مصاحبه اکتبر در پادکست Unchained با لورا شین، کوون همچنان ادعاهای کلاهبرداری در رسانه های اجتماعی را رد می کند و ادعا می کند که نسخه ای از حکم بازداشت کره جنوبی را ندیده است.

در همین حال، بلومبرگ در ۱۳ مارس گزارش داد که دادستان های نیویورک در حال بررسی یک سری گروه های چت توسط اعضای سابق Jump Trading، Jane Street و Alameda Research هستند.

گزارش شده است که یک تحقیق در حال بررسی است که آیا تاکتیک های دستکاری بازار در پروژه استیبل کوین TerraUSD دخیل بوده است یا خیر.

Cointelegraph با Terraform Labs تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا