اخبار ارز دیجیتال

فانتوم شروع به پرداخت هزینه بنزین به توسعه دهندگان می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

توسعه‌دهندگان 15 درصد کاهش در کارمزدی که ایجاد می‌کنند دریافت خواهند کرد، اما تنها در صورتی که برنامه 125000 تراکنش یا بیشتر انجام دهد و به مدت 3 ماه وجود داشته باشد.

طبق اعلامیه 31 می، یک برنامه جدید از تیم Fantom Opera Network (FTM) به توسعه دهندگان برای گاز تولید شده توسط کاربر پرداخت می کند. به طور خاص، «برنامه درآمدزایی گاز» به توسعه دهندگان واجد شرایط 15 درصد از کل قبض گازی را که برنامه تولید می کند، پرداخت می کند.

شش برنامه Web3 از جمله ParaSwap، Beethoven X، Stargate، LayerZero، WOOFi و SpookySwap قبلاً برای این برنامه تأیید شده اند. بر اساس این اعلامیه، این برنامه ها قبلا بیش از 12000 FTM (به ارزش حدود 3715 دلار) پاداش تولید کرده اند.

این برنامه با الهام از “مدل درآمد تبلیغاتی وب 2” که توسط سایت هایی مانند یوتیوب و اسنپ چت پیاده سازی شده است، الهام گرفته شده است که به سازندگان محتوا برای مشارکت آنها پاداش می دهد. تیم Fantom امیدوار است که بتواند یک “جریان درآمد جایگزین” برای توسعه دهندگان فراهم کند و به اکوسیستم “پایدار” فانتوم منجر شود.

با این حال، همه برنامه ها برای این برنامه واجد شرایط نیستند. پروتکل هایی که کمتر از 125000 تراکنش انجام داده اند یا کمتر از 3 ماه در فانتوم بوده اند به طور خودکار حذف می شوند. دیگران می توانند برای پیوستن به این برنامه درخواست دهند، اما فانتوم هشدار داد که “معیارها ممکن است با ارزیابی اثربخشی آن توسط بنیاد فانتوم تغییر کند.”

این تیم زمانی که برای اولین بار شروع به بحث در مورد برنامه کسب درآمد از گاز کردند، با واکنش منفی کاربران مواجه شد. تیم Fantom می‌گوید: «برخی بر این باورند که برنامه‌های کسب درآمد از گاز ممکن است توسعه‌دهندگان را از امضای قراردادهای کارآمد گاز منصرف کند، زیرا هر چه قیمت گاز بالاتر باشد، پاداش‌های FTM بیشتر است که توسعه‌دهندگان می‌توانند دریافت کنند.»

با این حال، فانتوم استدلال کرد که این استدلال ناقص است. آنها بر این باورند که توسعه دهندگان اپلیکیشن همچنان باید قراردادهای مصرف گاز را امضا کنند. در غیر این صورت، اپلیکیشن شما توسط رقبای شما به چالش کشیده خواهد شد. این تیم گفت که برنامه هایی که از این برنامه سوء استفاده می کنند می توانند از شرکت منع شوند.

فانتوم از دسامبر برای برنامه درآمدزایی گاز خود آماده می شود، زمانی که پیشنهاد کاهش 75 درصدی نرخ سوزاندن توکن را برای تأمین مالی برنامه درآمدزایی گاز ارائه کرد. بعداً در همان ماه، مدیر بنیاد Fantom و معمار DeFi آندره کرونژ اعلام کرد که تیم بر روی “انقلاب گاز” در سال 2023 تمرکز خواهد کرد و توسعه دهندگان و کاربران بیشتری را درگیر خواهد کرد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا