🚨 اخبار ارز دیجیتال

فانتوم شروع به پرداخت هزینه بنزین به توسعه دهندگان می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

توسعه‌دهندگان ۱۵ درصد کاهش در کارمزدی که ایجاد می‌کنند دریافت خواهند کرد، اما تنها در صورتی که برنامه ۱۲۵۰۰۰ تراکنش یا بیشتر انجام دهد و به مدت ۳ ماه وجود داشته باشد.

طبق اعلامیه ۳۱ می، یک برنامه جدید از تیم Fantom Opera Network (FTM) به توسعه دهندگان برای گاز تولید شده توسط کاربر پرداخت می کند. به طور خاص، «برنامه درآمدزایی گاز» به توسعه دهندگان واجد شرایط ۱۵ درصد از کل قبض گازی را که برنامه تولید می کند، پرداخت می کند.

شش برنامه Web3 از جمله ParaSwap، Beethoven X، Stargate، LayerZero، WOOFi و SpookySwap قبلاً برای این برنامه تأیید شده اند. بر اساس این اعلامیه، این برنامه ها قبلا بیش از ۱۲۰۰۰ FTM (به ارزش حدود ۳۷۱۵ دلار) پاداش تولید کرده اند.

این برنامه با الهام از “مدل درآمد تبلیغاتی وب ۲” که توسط سایت هایی مانند یوتیوب و اسنپ چت پیاده سازی شده است، الهام گرفته شده است که به سازندگان محتوا برای مشارکت آنها پاداش می دهد. تیم Fantom امیدوار است که بتواند یک “جریان درآمد جایگزین” برای توسعه دهندگان فراهم کند و به اکوسیستم “پایدار” فانتوم منجر شود.

با این حال، همه برنامه ها برای این برنامه واجد شرایط نیستند. پروتکل هایی که کمتر از ۱۲۵۰۰۰ تراکنش انجام داده اند یا کمتر از ۳ ماه در فانتوم بوده اند به طور خودکار حذف می شوند. دیگران می توانند برای پیوستن به این برنامه درخواست دهند، اما فانتوم هشدار داد که “معیارها ممکن است با ارزیابی اثربخشی آن توسط بنیاد فانتوم تغییر کند.”

این تیم زمانی که برای اولین بار شروع به بحث در مورد برنامه کسب درآمد از گاز کردند، با واکنش منفی کاربران مواجه شد. تیم Fantom می‌گوید: «برخی بر این باورند که برنامه‌های کسب درآمد از گاز ممکن است توسعه‌دهندگان را از امضای قراردادهای کارآمد گاز منصرف کند، زیرا هر چه قیمت گاز بالاتر باشد، پاداش‌های FTM بیشتر است که توسعه‌دهندگان می‌توانند دریافت کنند.»

با این حال، فانتوم استدلال کرد که این استدلال ناقص است. آنها بر این باورند که توسعه دهندگان اپلیکیشن همچنان باید قراردادهای مصرف گاز را امضا کنند. در غیر این صورت، اپلیکیشن شما توسط رقبای شما به چالش کشیده خواهد شد. این تیم گفت که برنامه هایی که از این برنامه سوء استفاده می کنند می توانند از شرکت منع شوند.

فانتوم از دسامبر برای برنامه درآمدزایی گاز خود آماده می شود، زمانی که پیشنهاد کاهش ۷۵ درصدی نرخ سوزاندن توکن را برای تأمین مالی برنامه درآمدزایی گاز ارائه کرد. بعداً در همان ماه، مدیر بنیاد Fantom و معمار DeFi آندره کرونژ اعلام کرد که تیم بر روی “انقلاب گاز” در سال ۲۰۲۳ تمرکز خواهد کرد و توسعه دهندگان و کاربران بیشتری را درگیر خواهد کرد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا