اخبار ارز دیجیتال

هک بنیاد فانتوم به مبلغ ۶.۷ میلیون دلار: گزارش

گزارش شده است که وجوه از کیف پول بنیاد Fantom توسط یک حساب “Fake_Phishing” درز کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، بنیاد فانتوم، توسعه‌دهنده شبکه فانتوم، هک شد و ۶.۷ میلیون دلار ارزهای دیجیتال به سرقت رفت.

داده‌های بلاک چین نشان می‌دهد که آدرسی با برچسب «Fake_Phishing188024» بیش از ۲۰۰۰ توکن محدب (CVX) و سایر ارزهای دیجیتال را از کیف‌پول‌های شناخته‌شده بنیاد Fantom ارسال کرده است. Spreek، کارآگاه زنجیره‌ای، حمله به X (توئیتر سابق) را گزارش کرد که ضرر آن حدود ۶.۷ میلیون دلار برآورد شده است. پلتفرم امنیتی CertiK ضرر را تنها ۶۵۷۰۰۰ دلار تخمین زده است. بنیاد هنوز این حمله را تایید نکرده است.

Fantom Foundation توسعه‌دهنده شبکه Fantom، یک پلت فرم قرارداد هوشمند سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است. طبق گفته DeFiLlama، این شبکه بیش از ۴۵ میلیون دلار دارایی دارد که در قراردادهایش قفل شده است. این حمله علیه خود بنیاد بود، نه شبکه فانتوم.

در ۱۷ اکتبر، بر اساس یک گزارش تلگرام، کارآگاه زنجیره ای اسپریک گزارش داد که بنیاد “مشکوک است که مورد حمله قرار گرفته است.” آنها بعداً کیف پول های هک شده را فهرست کردند و ضرر را ۶.۷ میلیون دلار تخمین زدند، اگرچه وجوه فاش شده ممکن است شامل منابعی غیر از بنیاد فانتوم باشد.

مربوط: Fantom DEX 11 ساعت پس از قطعی برنامه ریزی شده نجات یافت.

پلتفرم امنیتی بلاک چین CertiK تایید شده این بنیاد هک شد، اما ضرر آن تنها ۶۵۷۰۰۰ دلار برآورد شد. نگاهی دقیق تر به داده های بلاک چین نشان می دهد که کیف پول Fantom Foundation 1 در اتریوم بیش از ۲۰۰۰ توکن Convex (CVX)، ۱۰۰۰ Dai (DAI)، ۴۵۰۰ USDC (USDC) و سایر توکن ها با برچسب “Fake_Phishing18802” سپرده گذاری کرده است. به کیف پول شما ارسال شده است. علاوه بر این، Fantom Foundation Wallet 20 در شبکه Fantom بیش از ۱ میلیون توکن Fantom (FTM) را به حسابی با عنوان “Fake_Phishing32” ارسال کرد. اگر یک تیم توسعه وجوه را به یک حساب جعلی شناخته شده منتقل کند، این معمولاً نشان می دهد که کلید خصوصی تیم به سرقت رفته است.

تا لحظه نگارش این خبر، این تیم هنوز هیچ اطلاعیه ای در مورد این حادثه نداده است.

Spreak در موضوعی در مورد X گفت که وجوه از کیف پول های Fantom 16 و ۱۹ نیز کم شده است.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا