اخبار ارز دیجیتال

با نزدیک شدن به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی، فان توکن برای ماندن در تلاش است

از زمان آغاز جام جهانی در ۲۰ نوامبر، قیمت و حجم معاملات توکن های هواداران فوتبال به شدت کاهش یافته است.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ نتوانست توجه طرفداران را به خود جلب کند و قیمت بسیاری از فان توکن های مرتبط با فوتبال از زمان شروع مسابقات به شدت کاهش یافته است.

بر اساس گزارش CoinGecko، در سراسر پرتغال، اسپانیا، برزیل و آرژانتین، قیمت توکن‌های فن دیجیتال مرتبط از زمان آغاز جام جهانی در ۲۰ نوامبر بین ۶۰ تا ۸۸ درصد کاهش یافته است.

این باعث شد اسپانیا مدعی قدرتمندی باشد تا اینکه در ۶ دسامبر با وجود صعود برزیل، آرژانتین و پرتغال به یک چهارم نهایی حذف شدند.

توکن ها به طور کلی به نتیجه فوری واکنش نشان دادند، به طوری که توکن SNFT اسپانیا در ۲۴ ساعت گذشته پس از باخت تیم مقابل مراکش ۳۹.۱ درصد کاهش یافت، در حالی که توکن POR پرتغال نیز در همین بازه زمانی ۶.۱ درصد کاهش یافت. ۶ دسامبر این نشان می دهد که توکن ها کمتر به موفقیت های تیم های درگیر پاسخ می دهند.

قابل ذکر است، این ارزهای دیجیتال قبل از اینکه هر تیمی حتی پا به زمین فوتبال قطر بگذارد، به اوج خود رسید و یک رویداد کلاسیک «شایعه را بخر، خبر را بفروش» را پیشنهاد می‌کرد.

توکن‌های فن پرتغالی و آرژانتینی هر دو به بالاترین حد تاریخ (ATH) در ۱۸ نوامبر رسیدند، در حالی که توکن‌های فن اسپانیایی و برزیلی دو ماه زودتر در ۲۸ سپتامبر تنظیم شدند.

رویداد مشابهی را می توان در نمودار Chiliz (CHZ) مشاهده کرد، توکن بومی پشت پلتفرم توکن فن پیشرو Socios، که در ۲۰ نوامبر به ATH خودش رسید اما از آن زمان تا کنون ۳۶ درصد کاهش یافته است.

حجم معاملات ۲۴ ساعته این توکن نیز از زمان آغاز به کار به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و از ۲۰ نوامبر بین ۷۹ تا ۸۸ درصد کاهش یافته است.

مربوط: هدف مدیران اجتماعی چیست؟برای حذف رمز از پارک

این دسته از توکن‌ها در اصل برای ارائه فرصت‌های تعامل منحصربه‌فرد برای طرفداران با تیمی که از آنها حمایت می‌کنند، ایجاد شد، مانند اجازه دادن به دارندگان توکن برای رأی دادن به تصمیم‌های کوچک مانند آنچه روی بازوبند کاپیتانی نوشته شده است.

با این حال، منتقدان فن توکن نگاهی متفاوت به آن دارند و بازار را راهی غارتگرانه برای معامله گران باتجربه می دانند تا طرفداران مشتاق را از سرمایه خود بیرون کنند.

در مصاحبه ای با The Athletic در آگوست ۲۰۲۱، مارتین کالادین، نویسنده بازی زشت، کتابی که جنبه تاریک معامله فیفا با قطر و پیشنهاد آن برای جام جهانی ۲۰۲۲ را بررسی می کند، گفت که توکن های هواداران دیدگاه دقیقی را ارائه می دهد.

ما شاهد افزایش قیمت نمادین در انتظار رویدادهای فوتبالی مانند امضاها و عناوین هستیم.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا