اخبار ارز دیجیتال

بانک فناوری سقوط کرده SVB بیش از 5 میلیارد دلار برای VC رمزنگاری برجسته نگهداری می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مشخص نیست که چه مقدار از دارایی‌هایی که از طرف VCهای ارزهای دیجیتال نگهداری می‌شوند نزد بانک‌های سیلیکون ولی باقی می‌مانند.

بر اساس گزارشی که در 11 مارس به دنبال سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) منتشر شد، سرمایه گذاران خطرپذیر بلاک چین (VCs) بیش از 6 میلیارد دلار دارایی از موسسات مالی منقرض شده در اختیار دارند. از جمله 2.85 میلیارد دلار از Andreessen Horowitz (a16z)، 1.72 میلیارد دلار از Paradigm و 560 میلیون دلار از Pantera Capital.

A16z در حال حاضر به طور فعال در پروژه هایی مانند Alchemy، Sky Mavis، Yuga Labs و قبلاً در صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase سرمایه گذاری کرده است. پارادایم در پروژه هایی مانند Compound، Cosmos و Uniswap سرمایه گذاری کرده است. در همین حال، Pantera Capital در پروژه هایی مانند 1inch، Ankr و Zcash سرمایه گذاری کرده است.

این گزارش که توسط Castle Hall Due Diligence گردآوری شده و از پرونده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده استخراج شده است، یک افشای به موقع از دارایی‌های VC است که توسط SVB نگهداری می‌شود. این شامل به روز رسانی های اخیر مانند برداشت، سپرده یا انتقال از زمان افشا نمی شود. علاوه بر این، در حالی که این شرکت‌ها سرمایه‌گذاران برجسته در فضای کریپتو هستند، همه دارایی‌های نگهداری شده توسط SVB برای سرمایه‌گذاری‌های کریپتو استفاده نمی‌شوند.

SVB، یک موسسه مالی کلیدی که به شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و شرکت‌های فناوری خدمات می‌دهد، توسط تنظیم‌کننده‌های کالیفرنیا در 10 مارس تعطیل شد. این سقوط ظاهراً ناشی از یک شرط اهرمی ناموفق بر روی خزانه‌داری ایالات متحده بود، با سرمایه‌گذاری 1.8 میلیارد دلاری در پرتفوی 21 میلیارد دلاری پس از اینکه فدرال رزرو ایالات متحده نرخ‌های بهره را به طور مکرر در سال گذشته افزایش داد. باعث ضرر و کاهش شدید قیمت اوراق شد.

با وجود زیان‌های نسبتاً کوچک، بحران اعتماد ادامه یافت و ده‌ها میلیارد دلار تقاضای بازخرید در عرض چند روز ایجاد کرد. هنوز برای بازخرید تسویه نشده است. سیرکل، ناشر استیبل کوین محبوب USD Coin (USDC)، در حال حاضر 3.3 میلیارد دلار سپرده در SVB دارد.نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا