اخبار ارز دیجیتال

پس از ETF بیت کوین، مقررات جدیدی برای ارزهای دیجیتال پیش بینی می شود

آیا ETF های بیت کوین توجه بیشتری را از سوی تنظیم کننده های صنعت کریپتو جلب خواهند کرد؟ ما فقط می توانیم امیدوار باشیم، زیرا بسیاری از سؤالات باقی مانده است که باید پاسخ داده شوند.

علاوه بر نقدینگی، موسسات مالی چه چیزی برای ارزهای دیجیتال به ارمغان می آورند؟ ارزش افزوده آنها دقیقاً چیست؟ این یک سوال مفید برای تأمل است، زیرا توافق کمی در مورد معنای مشارکت سازمانی عمیق تر برای صنعت مملو از تضاد وجود دارد.

تایید مدت‌ها انتظار ETF بیت‌کوین، که مستمری‌ها و وقف‌ها را در معرض BTC قرار می‌دهد، می‌تواند یک کاتالیزور مثبت برای رشد صنعت باشد. اما با تمرکز بر تغییرات قیمت، ناظران مزایای واقعی پیاده سازی در مقیاس بزرگ را از دست می دهند. بزرگ‌ترین مزیت اجرای عمیق‌تر نهادی ممکن است اطمینان نظارتی آن باشد.

مالیات و رعایت

تعدادی از زمینه ها وجود دارد که در آن دخالت نهادی، تنظیم کننده ها را مجبور به ارائه پاسخ های روشن می کند. اصلی ترین آنها مالیات و انطباق است. یک شرکت از نظر قانونی چه معاملاتی را می تواند انجام دهد، چگونه باید در ترازنامه افشا شود و چه اقداماتی برای گزارش این معاملات باید انجام شود؟

مربوط: بیت کوین ETF: نقطه انصراف ۶۰۰ میلیارد دلاری ارز دیجیتال

اینکه چه چیزی یک رویداد مشمول مالیات در ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد به حوزه قضایی شما بستگی دارد. در حالی که معامله گران ایالات متحده ملزم به محاسبه سود و زیان (PnL) در تمام معاملات در صرافی های غیرمتمرکز (DEX)، موقعیت های PERP و رویدادهای زنجیره ای هستند، سایر کشورها رویکرد کمتر سخت گیرانه تری را اتخاذ کرده اند. و برخی از کشورها به خود زحمت مالیات نمی دهند. اصلا آن را

مهم نیست در کجا زندگی می کنید، تعیین تعهدات خود هنگام خرید، فروش و ذخیره دارایی های دیجیتال می تواند دردسرساز باشد. اما اوضاع می تواند بسیار بدتر شود. تصور کنید حتی بیشتر از این برای مشاغل در خطر است. حساب‌های عمومی یک شرکت باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد، و معمولاً برای فهرست کردن بیت کوین (BTC) در ترازنامه، مجوز لازم است.

دلایل خوبی وجود دارد که چرا کسب و کارها از استانداردهای بالاتری نسبت به مصرف کنندگان در مورد انطباق، افشا، گزارش و مالیات برخوردار هستند. این دلیل اصلی آشکار شدن پذیرش نهادی در مقیاس کامل است. اما موج در حال تغییر است زیرا شرکت‌های مالی در این زمینه جای پای خود را به دست می‌آورند و گروهی از وکلا و لابی‌گران شروع به بهره‌مندی از مزایای آن کرده‌اند. وقتی بلک راک شروع به توسعه ETF بیت کوین می کند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) باید بنشیند و توجه کند.

حکم مساعد گری اسکیل علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ۲۹ اوت نشان داد که آژانس‌های برق می‌توانند برای وادار کردن تنظیم‌کنندگان به مذاکره مجدد گرد هم آیند. سابقه ای که توسط این تصمیم استیناف ایجاد شده است، اعتماد به توانایی آژانس ها را برای تغییر شکل قوانین به نفع خود بیشتر خواهد کرد.

به دنبال شفافیت نظارتی

برای کسانی که در حال حاضر در این بازی هستند، مانند معامله گران انحصاری، شرکت های تجاری، صندوق های خانوادگی و سرمایه گذاران خطرپذیر، افزایش مشارکت نهادی تنها می تواند چیز خوبی باشد. هنگامی که بزرگترین نهادها تصمیم به ورود بگیرند، رگولاتورها مجبور به همکاری خواهند شد. در نتیجه، هر ماده مندرج در کتاب اساسنامه به صنعت کمک نمی کند، برخی از آنها احمقانه است، اما در مجموع آنها چیزی را ارائه می دهند که برای سال ها گم شده است. وضوح.

آیا بیت کوین یک امنیت است؟در مورد اتر (ETH) یا Solana (SOL) چطور؟در حال حاضر، پاسخ بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. به نظر می رسد برخی از سازمان های دولتی در تلاش هستند تا اعلام کنند که هر چیزی غیر از بیت کوین یک امنیت است. سایر شرکت‌ها رویکرد محتاطانه‌تری را اتخاذ کرده‌اند و تلاش‌های اجرایی را بر فاحش‌ترین فروش‌ها و نشانه‌ها متمرکز کرده‌اند.

مقاله مرتبط: پس از ۱۰ سال، هنوز هیچ ETF بیت کوین وجود ندارد – اما چه کسی اهمیت می دهد؟

مؤسسات مالی نمی‌توانند دارایی‌هایی را که در یک سرزمین غیرقانونی است، معامله کنند. موسسات مالی به سیاه و سفید نیاز دارند، نه سایه های خاکستری. افزایش مشارکت آنها در بازار باید به پاسخ های واضح تری در مورد طبقه بندی ارزهای دیجیتال منجر شود که به نفع کل صنعت خواهد بود.

علاوه بر این، مشارکت روزافزون سازمان‌ها، دارایی‌های دیجیتال را برای کسانی که مسئول تنظیم آن هستند، کمتر عجیب و غریب و مشروعیت می‌بخشد. مخالفان ارزهای دیجیتال نمی توانند به طور قانونی ادعا کنند که این صنعت کانونی برای پولشویی و تجارت شستشو است، در حالی که فعال ترین شرکت کنندگان شامل برخی از بزرگترین شرکت های تجاری جهان هستند.

نشانه های پذیرش نهادی

شرکت‌ها و دولت‌ها در حال حاضر ابتکارات مبتنی بر بلاک چین مانند پایلوت‌های CBDC را دنبال می‌کنند. تنها در آسیا، هنگ کنگ و بانک مرکزی ژاپن در حال بررسی برنامه هایی در مورد ارزهای دیجیتال هستند.

در همین حال، بانک‌هایی از ایالات متحده تا اروپا در حال ارائه خدمات ذخیره‌سازی و تجارت ارز دیجیتال برای مشتریان خود هستند. و در ماه آگوست، اولین ETF اسپات بیت کوین اروپا در آمستردام فهرست شد و ثابت کرد که اراده سازمانی در نهایت می تواند کارها را انجام دهد.

رگولاتورها و بازیگران نهادی در حال گرفتن تخصص با کسانی هستند که از طریق مشارکت عملی در مراحل اولیه به ساخت صنعت کمک کردند. هیچ کس به طور کامل بر آن مسلط نشده است. اما با افزایش جزر و مد همه کشتی‌ها را بالا می‌برد، تعهد نهادی قوی‌تر به نفع همه بازیگران است، از فقیرترین پرورش دهندگان ماهی گرفته تا ثروتمندترین نهنگ‌ها. یک گفتگوی باز و مشارکتی به احتمال زیاد منجر به یک نتیجه مثبت می شود، نه اینکه فرض کنیم یک گروه یا گروه دیگر همه چیز را فهمیده اند. تنظیم‌کننده‌ها، مؤسسات و پذیرندگان اولیه هر کدام بینش‌های منحصربه‌فردی را ارائه می‌کنند.

نیازی به تشکر از آنها نیست، اما موسسات بزرگ یک مثبت خالص برای صنعت هستند. بازیکنان بزرگتر قوانین بهتر و نتایج بهتری را برای همه ایجاد می کنند.

گریسی چن او مدیر عامل Bitget است، یک صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال، که در آنجا بر گسترش بازار، استراتژی تجاری و توسعه شرکت نظارت دارد. قبل از Bitget، او سمت‌های اجرایی در شرکت یونیکورن Fortune 500 Accumulus و استارت‌آپ‌های VR XRSPACE و ReigVR را بر عهده داشت. او همچنین یکی از سرمایه گذاران اولیه بیت کیپ، کیف پول غیرمتمرکز پیشرو آسیا بود. او در سال ۲۰۱۵ توسط مجمع جهانی اقتصاد به عنوان یک شکل دهنده جهانی مورد تقدیر قرار گرفت. او از دانشگاه ملی سنگاپور فارغ التحصیل شد و در حال حاضر مدرک MBA را در موسسه فناوری ماساچوست دنبال می کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Gracy Chen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا