اخبار ارز دیجیتال

مجری کلاهبرداری صرافی ۱.۵ میلیارد دلاری کره جنوبی به زندان افتاد

این مدیرعامل پیش از این به ۲۲ سال زندان محکوم شده بود، بنابراین آخرین پرونده دادگاه تعداد مدیران V Global پشت میله های زندان را به ۷ نفر رساند.

شش مدیر اجرایی دخیل در کلاهبرداری ۱.۵ میلیارد دلاری (۲ تریلیون وون) صرافی کریپتوکارنسی کره جنوبی V Global به ۸ سال زندان محکوم شدند، اما سه نفر از آنها بازداشت نشدند، بنابراین دادگاه ها توانستند با برخی اتهامات مبارزه کنند.

V Global که از جولای ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱ فعالیت می کند، با وعده بازدهی ۳۰۰ درصدی همراه با پرداخت های سنگین برای معرفی مشتریان جدید، نزدیک به ۵۰۰۰۰ سرمایه گذار را جذب کرده است.

بر اساس ترجمه گزارش ۲۶ دسامبر منتشر شده توسط رسانه های کره جنوبی مانند Economist.co.kr، دو مدیر عالی رتبه به نام های یانگ و اوه هر کدام به ایفای نقش در کلاهبرداری از سرمایه گذاران متهم شدند. . .

چهار کادر ناشناس دیگر به سه سال حبس تعزیری و پنج سال حبس تعلیقی محکوم شدند.

با این حال، سه نفر از شش نفر هنوز بازداشت نشده اند.

یک قاضی در بخش ۱۲ کیفری دادگاه منطقه سوون گفت: «متهمان برای فرار از مسئولیت فقط به تیم مدیریت V Global اعتماد کردند و با شروع تحقیقات، شواهد را از بین بردند و مانع از تحقیقات شدند.

با این حال، میزان واقعی تخلفات و تعداد سرمایه‌گذارانی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند کمتر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد، در سال گذشته بود، بنابراین گزارش شده است که قاضی به متهمان ملایمت داده است.

کیونگ این در ماه فوریه گزارش داد که این به دلیل شواهد بعدی بود که نشان می‌داد حدود ۱۰۰۰۰ سرمایه‌گذار واقعاً از طریق پرداخت‌های انگیزه‌های بازاریابی چند سطحی مانند پاداش‌های جذب مشتری، از V Global سود می‌بردند. قبل از اینکه تعطیل شود

مربوط: یکی از بنیانگذاران کلاهبرداری ۴ میلیارد دلاری OneCoin به جرم اعتراف کرد و با ۶۰ سال زندان روبرو شد

در ژوئن گذشته، ادعا شد که این شرکت پاداش های ارجاع مشتری (به ارزش ۱۰۰۰ دلار برای هر نفر) را به روشی پونزی مانند از طریق هجوم سرمایه از کاربران جدید به سرمایه گذاران فعلی پرداخت کرده است.

آخرین پرونده دادگاه، تعداد مدیران V Global را به هفت نفر می رساند، زیرا مدیر عامل این شرکت، معروف به لی، در ماه فوریه به ۲۲ سال زندان محکوم شد.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا