اخبار ارز دیجیتال

مدیران اجرایی از چشم‌انداز بلندمدت در بحبوحه رکود سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر خوش‌بین هستند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گوانتسا چکواسلی، مدیر اجرایی Outlier Ventures گفت دلیلی برای خوش بین بودن وجود دارد و زمان های دشوار علاقه را فرونشانده است.

سرمایه گذاری خطرپذیر نیز یکی از بدترین فصل های خود از سال ۲۰۲۱ را به ثبت رساند زیرا قیمت ارزهای دیجیتال پایین ماند. با این وجود، مدیرانی که در این زمینه کار می کنند، در مورد پتانسیل بلندمدت صنعت مثبت هستند.

پلتفرم داده‌های رمزنگاری Root Data تاکید کرد که سه ماهه دوم ۲۰۲۳ بدترین عملکرد را از نظر تأمین مالی ارزهای دیجیتال داشته است. سه ماهه اول ۲۰۲۲ ۱۲.۶۲ میلیارد دلار در ۵۵۹ دور تأمین مالی جذب کرد، در حالی که سه ماهه اول ۲۰۲۳ تنها حدود ۲.۱ میلیارد دلار در ۲۹۲ دور تأمین مالی جمع آوری کرد. این نشان دهنده کاهش ۸۳ درصدی سرمایه گذاری VC است که در این فضا جریان دارد.

نمودار داده روند سه ماهه تامین مالی ارزهای دیجیتال.منبع: داده های مسیر

علیرغم کندی جریان های سرمایه گذاری خطرپذیر، کارشناسانی که در این زمینه کار می کنند معتقدند هنوز اعتقاد قوی به پتانسیل بلندمدت ارزهای دیجیتال وجود دارد.

گوانتسا چکواسلی، رئیس ساختار و جذب سرمایه در شتاب دهنده Web3 Outlier Ventures، در بیانیه ای به کوین تلگراف گفت که علیرغم رکود اقتصادی در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲، فعالیت در حال افزایش است. به گفته Chkuaseli، این نشان می دهد که سرمایه گذاران قویاً به پتانسیل بلندمدت بلاک چین اعتقاد دارند.

شوکواسری توضیح داد: “با نگاهی به پرتفولیوهای خودمان، از جمله دور اولیه ۶.۵ میلیون دلاری Mawari که توسط Blockchange Ventures و Decasonic انجام شد، و سری A 5 میلیون دلاری Zinc، علیرغم چالش‌ها، علاقه‌ای را مشاهده می‌کنیم. من درک می‌کنم.”

شکراسری افزود که به نظر می رسد برخی از سرمایه گذاران از رکود اقتصادی اخیر ترسی ندارند و همچنان از شرکت های در مراحل اولیه در این بخش حمایت می کنند. چوکواسری گفت: ما همچنان معتقدیم، هرچند دلایلی برای خوش بینی وجود دارد. این مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که علاقه زیادی به استارتاپ های متمرکز بر هوش مصنوعی وجود دارد، به طوری که fetch.ai، بخشی از مجموعه این شرکت، در اوایل امسال ۴۰ میلیون دلار بودجه از آزمایشگاه DWF دریافت کرد.

ساکر الیکارت، یکی از بنیانگذاران شرکت انکوباسیون مخاطره‌آمیز Crypto Oasis در دبی، معتقد است که با وجود رکود اقتصادی، هنوز چیزهای مثبتی از وضعیت فعلی وجود دارد. اریکات توضیح داد:

از جنبه مثبت، این انتقال امکان انتخاب دقیق تری را فراهم می کند و تضمین می کند که تنها پروژه های امیدوار کننده بودجه دریافت می کنند. این به عنوان مانعی برای جداسازی سرمایه گذاری های موفق از بقیه عمل می کند.

علیرغم چشم انداز مثبت، مدیر اجرایی نسبت به این پروژه ابراز همدردی کرد که به دلیل کمبود اعتبار همچنان با مشکل مواجه است. او گفت: «اینکه بسیاری از شرکت‌ها به دلیل کمبود فرصت‌های تأمین مالی در آستانه انقراض هستند، ناامیدکننده است. Eleicat همچنین به Cointelegraph گفت که این وضعیت اهمیت تصمیم گیری استراتژیک برای پروژه را برجسته می کند.

مانند چکواسلی، Ereiqat همچنین تاکید کرد که پروژه های متمرکز بر هوش مصنوعی همچنان سرمایه گذاری های عظیمی دریافت می کنند. این مدیر اجرایی با استناد به دور بودجه ۱.۳ میلیارد دلاری Inflection AI گفت که فرصت های رو به رشدی در فضای راه اندازی هوش مصنوعی وجود دارد.

مربوط: Crypto VC ها فقط از منظر آمریکای شمالی با مشکل مواجه هستند – مدیر عامل شرکت Animoca Brands

در همین حال، فیلیپ لرد، رئیس پلتفرم پرداخت کریپتو Oobit، معتقد است که کارآفرینان باید بر ساخت شرکت‌هایی با مدل‌های تجاری پایدار و جریان‌های درآمدی روشن تمرکز کنند. به گفته لرد، این VC ها را مجبور می کند در پروژه های خود سرمایه گذاری کنند. او گفت:

ما در حال حاضر در میانه چرخه افزایش نرخ بهره هستیم و انتظار داریم که نرخ بهره برای سه تا پنج سال آینده بالا بماند.

لرد همچنین تاکید کرد که مدل های VC به دلیل هوش مصنوعی دستخوش تغییراتی می شوند. لرد می‌گوید: «اگر هوش مصنوعی به‌طور کامل مورد استقبال قرار گیرد، نرخ سوخت شرکت می‌تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. این مدیر اجرایی همچنین پیش‌بینی کرد که کارآفرینانی وجود خواهند داشت که به لطف هوش مصنوعی بیش از ۲۵ میلیون دلار در سال «به معنای واقعی کلمه بدون کارمند» درآمد خواهند داشت.

مجله: چشم هوش مصنوعی: آیا هوش مصنوعی تهدیدی در سطح سلاح هسته‌ای است؟نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا