اخبار ارز دیجیتال

بررسی تفاوت های بازی فری فایر و پابجی

یک یا چند بازی را به عنوان بهترین بازی انتخاب کردن به هیچ عنوان کار ساده ای نیست. دلایل مهمی در انتخاب این بازی ها دخالت دارند که برتری و بهترین بودن بازی ها سلیقه گیمرها می باشد. بازی فری فایر و پابجی از بهترین بازی های موبایلی به حساب می آیند که در فهرست پردانلودترین بازی ها قرار گرفته اند.

بررسی تفاوت بازی فری فایر و پابجی از نظر صداگذاری

بازی ها به سبک بتل رویال و اکشن ساخته شده اند. اگر از بهترین گرافیک یا گیم پلی برخوردار باشند اما صداگذاری و موسیقی قوی و خوبی نداشته باشند قطعا نمی توانند گیمرهای بیشتری جذب کنند و ماندگار باشند.

البته سازندگان این بازی ها به خوبی به این موضوع پرداخته اند و برای بخش صداگذاری و موسیقی بازی ها از تیم های حرفه ای کمک گرفته اند. اما باز باهم در موارد زیر تفاوت دارند:

  • صدای انفجارها و شلیک ها
  • صداهای محیطی
  • صدای کاراکترها و حرکات آنها
  • صدای سلاح ها
  • طراحی جذاب و طبیعی صداها

تفاوت بازی فری فایر و پابجی از نظر گرافیک

از نظر گرافیک هر دو بازی رضایت بازیکنان خود را به خوبی جلب کرده اند و وضعیت مطلوب و خوبی دارند. موتور استفاده شده در بازی پابجی که یکی از بهترین موتورهای بازی در دنیای گیم است آنریل انجین ۴ نام دارد که بازیکنان به دلیل کیفیت بالای گرافیک بازی می توانند نهایت لذت را تجربه کنند.

موتور استفاده شده برای بازی فری فایر یک موتور یونیتی(چند سکویی) است که کیفیت بازی را به صورت HD نشان می دهد. تفاوت های گرافیکی دیگر هم مانند افکت های نوری، صحنه های سینمایی، محیط بازی، جلوه های بصری و طراحی کاراکترهای بازی که در هر دو بازی متفاوت است.

تفاوت بازی فری فایر و پابجی از نظر گرافیک

بررسی تفاوت بازی فری فایر و پابجی از نظر تجهیزات و گان پلی

در هر دو بازی تجهیزات مختلفی با قابلیت های متنوعی وجود دارد. از نظر وسایل حمل و نقل می توان گفت بازی پابجی عملکرد بسیار خوب و موارد بیشتری نسبت به بازی فری فایر برای گیمرها داشته است. از نظر گان پلی، بازی فری فایر مدرن است اما بازی پابجی کلاسیک است.

بازیکنان این دو بازی می توانند از سلاح های مختلفی استفاده کنند و مبارزات جذابی را داشته باشند. از نظر تجهیزات نظامی و گان پلی پابجی بهتر از فری فایر عمل کرده و تنوع بیشتری دارد. همچنین از نظر سیستم ارتقای بازی، پابجی وضعیت بهتر و دستاورد های بیشتری نسبت به فری فایر رقیب خود دارد.

بررسی تفاوت بازی فری فایر و پابجی از نظر تجهیزات و گان پلی

بررسی تفاوت سلاح های فری فایر و پابجی

بهترین و مهم ترین ویژگی های این بازی ها را  می توان به تعداد و تنوع سلاح های پابجی و فری فایر نام برد. بازیکنان این بازی ها می توانند از سلاح های مختلف استفاده کنند که هر کدام از قابلیت و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند. بازی پابجی یک رقابت و نبرد کلاسیک است در صورتی که بازی فری فایر تفاوت خاص آن با پابجی، مدرن بودن است. برای دسترسی سریع به سلاح ها میتوانید خرید جم فری فایر را از سایت های معتبر همچون آسان جم انجام دهید.

مهم ترین تفاوت ها بین سلاح های موجود در این بازی ها شامل موارد زیر است:

سلاح های پابجی و فری فایر: تفنگ Rifle/DMR

بازیکنان در بازی فری فایر نمی توانند هیچ کلاسی از DMR را مشاهده کنند. در بازی فری فایر تمامی سلاح های موجود در بخش سلاح های AR  طبقه بندی شده اند و در این گروه ها تیراندازها جایی نخواهند داشت.

اما در بازی ها بازیکنان می توانند از سلاح های متعددی استفاده کنند. البته تنها چهار مورد از آن ها  شبیه به هم هستند که شامل سلاح های VSS، SKS، Groza و SCAR می باشند.

بعضی از بازیکنان فکر می کنند که سلاح های AK  و M4 شباهت زیادی به هم دارند در حالی که اشتباه است و این دو سلاح هیچ شباهتی به هم ندارند. سلاح AKM که در بازی پابجی وجود دارد یک نسخه پیشرفته و مدرن از AK  کلاسیک است. در بازی فری فایر بازیکنان به راحتی متوجه می شوند که این سلاح کلاسیک است اما با توجه به بازی پابجی تنوع بیشتری از اسلحه وجود دارد که می تواند این بازی برنده این تفاوت باشد.

سلاح های پابجی و فری فایر: سلاح های SMG

بازی پابجی در گروه سلاح های  smg 6 اسلحه هیجان انگیز و جذاب را پوشش می دهد اما بازی فری فایر ۷ سلاح با قابلیت های ویژه را پوشش می دهد. بازی فری فایر دریافت کننده نسخه اصلی از MP می باشد در حالی که در بازی پابجی نسخه اصلاح شده MP5k در دسترس بازیکنان قرار دارد.

سلاح های پابجی و فری فایر: سلاح های SMG

سلاح های پابجی و فری فایر: سلاح های Sniper

سلاح های تک تیرانداز می تواند شاهد برتری بازی پابجی باشد. سلاح های پابجی و فری فایر در بخش اسنایپر یا همان تک تیرانداز به شکلی است که در بازی پابجی ۴ اسلحه اسنایپر در اختیار بازیکنان قرار گرفته اما در بازی فری فایر بازیکنان می توانند از ۳ سلاح اسنایپر استفاده کنند. در بازی فری فایر با وجود گزینه higher HP total عکس های بدنه با سلاح های Sniper به اندازی بازی پابجی کشنده نیستند و به همین دلیل بازیکنان مجبور هستند که به خط حمله هجوم ببرند.

در بازی فری فایر سازندگان برای آنکه بتوانند نواقص و کمبودها را جبران کنند، قابلیت ها و توانایی های ویژه ای در نظر گرفته اند که مهمترین آنها درSniper Rifle M82B  پنهان شده است. این ویژگی جدید به گیمرها کمک می کند که به وسایل نقلیه دشمن آسیب بیشتری وارد کنند.

در بازی فری فایر بازیکنان می توانند شاهد بخشی به نام لانچرها باشند که بازی پابجی از آن برخوردار نیست. لانچرها جزء مهم ترین قسمت ویژه بازی هستند که قادرند هیجان نبرد ها را افزایش دهند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا